Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Styczeń w Regionalnych Biurach Handlowych

Zielona Góra
Rok 2025 rozpoczął się w RBH Zielona Góra aktywnie - od spotkania wiceprezesa PAIH Pawła Pudłowskiego z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Uczestnicy określili plan współpracy PAIH z urzędem, dotyczący m.in. wydarzeń gospodarczych w rozpoczynającym się roku. Podczas spotkania podkreślano znaczenie Lubuskiego dla projektów inwestycyjnych z uwagi na korzystne położenie pomiędzy takimi miastami jak Świnoujście, Praga czy Berlin, a także wysokiej jakości infrastrukturę drogową i magazynową w rejonie Świebodzina i Sulechowa.
Szczecin
Również Gryfice mają ambicję bycia miastem wykorzystującym położenie na szlakach transportowych z Europy do polskich portów, w tym w Kołobrzegu, Trójmieście i Szczecinie. Miasto współpracuje ze szczecińską Zachodniopomorską Szkołą Biznesu oraz izbami gospodarczymi z Polski. Przedstawiciel RBH w Szczecinie rozmawiał z burmistrzem Gryfic Tomaszem Aniuksztysem o możliwościach wsparciu dla firm, które chcą rozwijać swoją działalność w lokalnej strefie aktywności gospodarczej. Miasto pracuje nad możliwościami zapewnienia zielonej energii dla biznesu. Przedstawiciele biura PAIH w Szczecinie rozmawiali o wsparciu dla biznesu również z Ryszardem Chmielowiczem, starostą gryfickim. Na spotkaniu z Północną Izbą Gospodarczą przedstawiali oni możliwości wsparcia eksportu dla polskich firm.
Gorzów Wielkopolski
Gospodarcza Inauguracja Roku odbyła się w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze. Wydarzenie zorganizowała Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa we współpracy z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. PAIH był partnerem biznesowym wydarzenia.
Spotkanie stanowiło okazję do budowania dobrych relacji i uzgadniania wspólnych planów promujących działania instytucji na rzecz gospodarczego ożywienia regionu. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem środowiska biznesowego. Blisko 250 przedsiębiorców z Lubuskiego dyskutowało o przyszłości polskiej gospodarki w kontekście regionu.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawicieli władz państwowych, samorządów, świata nauki i kultury oraz goście z zagranicy, współpracujący z ZIPH.
Łódź
W Łodzi odbyła się piąta edycja Noworocznego Business Mixer International, którego PAIH był Partnerem. Wydarzenie zgromadziło ponad 300 uczestników z całej Polski. Atmosfera sprzyjała nawiązywaniu nowych kontaktów oraz tworzeniu planów między instytucjami otoczenia biznesu a przedsiębiorcami. Spotkanie prowadzili Andrzej Siess, Wiceprezes Zarządu Polsko-Kanadyjskiej Izby Gospodarczej oraz Piotr Grabowicz, Współzałożyciel i Prezes Zarządu MCKB, który ogłosił otwarcie oddziału Włoskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Łodzi.
W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbył się Łódzki Kongres Rozwoju Biznesu. Organizatorzy zadbali o angażującą tematykę paneli. Nie zabrakło dyskusji uczestników o tym, jak zabezpieczyć firmę i jak nadążać za zmianami w obliczu nowych trendów prawnych i podatkowych. Podczas wydarzenia reprezentanci Regionalnego Biura Handlowego w Łodzi przedstawili instrumenty wsparcia, jakie przedsiębiorcom oferują instytucje publiczne takie jak PAIH.
Gdańsk
Spotkanie „ESG - od perspektywy akcjonariusza do perspektywy interesariusza” z udziałem przedstawicielki RBH w Gdańsku było doskonałą okazją do dyskusji na temat wyzwań związanych z wdrażaniem zrównoważonego zarządzania w firmach. Organizatorem wydarzenia był Regionalny Oddział Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w Gdańsku we współpracy z oddziałami PIBR w Łodzi oraz Poznaniu.
Dyskusja podczas spotkania była poświęcona wchodzącemu w życie obowiązkowi raportowania ESG przez pierwsze przedsiębiorstwa oraz rozszerzaniu go na sektor MŚP w nadchodzących latach. Uczestnicy debatowali o gotowości firm do wdrażania strategii związanych z ochroną środowiska, zaangażowaniem społecznym i ładem korporacyjnym.
Rzeszów
Zastosowanie AI w logistyce było jednym z głównych tematów konferencji „Logistyka przyszłości”, która została zorganizowana przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Jarosławiu. W wydarzeniu uczestniczyła przedstawicielka Regionalnego Biura Handlowego w Rzeszowie. Podczas dyskusji poruszano kwestie związane z globalnymi łańcuchami dostaw oraz zastosowaniem AI w logistyce. Uczestnicy konferencji poznali też możliwości wsparcia w zakresie wsparcia w eksporcie oraz rozwoju przedsiębiorstwa, jakie oferuje PAIH.
Poznań
„Wielkopolska przyszłości: rozwój, inwestycje i wsparcie dla przedsiębiorców” to temat spotkania członków Wielkopolskiego Klubu Kapitału z Markiem Woźniakiem, Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego. W rozmowach brali udział również pracownicy Regionalnego Biura Handlowego PAIH w Poznaniu. Wydarzenie było okazją do zapoznania się ze strategią Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz rozmów przedstawicieli biznesu z instytucjami. W spotkaniu brali udział także członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski oraz Konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu, Martin Kremer.
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbyła się konferencja "Aktywizacja Rozwoju Gospodarczego Województwa Wielkopolskiego przy istotnym udziale Samorządu Terytorialnego". Podczas wydarzenia wręczono listy gratulacyjne dla przedsiębiorców z Wielkopolski, którzy otrzymali decyzję o udzieleniu wsparcia w postaci zwolnienia z podatku od dochodów osiągniętych z realizacji inwestycji określonej w decyzji o wsparciu. Podczas spotkania przedstawiciele Regionalnego Biura Handlowego w Poznaniu zaprezentowali ofertę PAIH oraz poinformowali o bieżących działaniach biura. W konferencji uczestniczyli m.in. Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Paszyk, przewodniczący Rady Nadzorczej PAIH Bartosz Kobus, Poseł na Sejm Andrzej Grzyb, Wicemarszałkowie Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak i Krzysztof Grabowski, a także przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych i instytucji otoczenia biznesu.
Pracownicy biura PAIH w Poznaniu uczestniczyli również w otwarciu targów "Agro-Premiery - kierunek rolnictwo 5.0", odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W ramach wydarzenia można było zapoznać się m.in. z nowoczesnymi maszynami rolniczymi i nawiązać relacje z firmami z branży.
Lublin
W Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się Spotkanie Przedsiębiorczych Umysłów zorganizowane w ramach projektu „Budowa regionalnego ekosystemu innowacji w LPNT”. W wydarzeniu wzięli udział przedsiębiorcy, przedstawiciele uczelni, samorządowcy oraz instytucje otoczenia biznesu z województwa lubelskiego, by wspólnie dyskutować o przyszłości innowacji w regionie.
Z udziałem przedstawicielki Regionalnego Biura Handlowego PAIH w Lublinie rozmawiano o Przemyśle 4.0 i Gospodarce Obiegu Zamkniętego. Dyskusja dotyczyła też roli, jaką w Przemyśle 4.0 odgrywa człowiek i dlaczego ludzie stanowią nieodłączny element automatyzacji.