Aktualności

Nabór do projektu Polskie Mosty Technologiczne przedłużony!

Firmy zainteresowane rynkami Japonii, Chin, Wietnamu i RPA mają dodatkową szansę na wsparcie ekspansji. Nabór w ramach nowej edycji projektu Polskie Mosty Technologiczne, prowadzonego przez PAIH, został przedłużony do 20 stycznia do godz. 16:00.
PMT - Twoja droga do eksportu

Na uczestników programu czeka wsparcie o wartości do 180 tys. zł w formie doradztwa, warsztatów oraz refundacji poniesionych wydatków. Dla każdego z rynków wybranych do pierwszego naboru w bieżącej edycji programu zostały określone najbardziej perspektywiczne branże, z których mogą zgłaszać się przedsiębiorcy.

Nabór obejmuje następujące branże: budowa i wykańczania budowli, elektronika profesjonalna, mikroelektronika i fotonika, IT/ICT, kosmetyczna, kosmiczna i lotnicza, kreatywna (w tym branża gier komputerowych), maszyn i urządzeń, meblarska, medyczna i farmaceutyczna, spożywcza, wysokich technologii w obszarze bezpieczeństwa i towarów podwójnego zastosowania oraz zielonych technologii. To właśnie przedsiębiorcy z tych sektorów mogą ubiegać się o grant.

Wnioski można składać wyłącznie przez System Obsługi Projektu (SOP).

Więcej informacji o projekcie Polskie Mosty Technologiczne na stronie pmt.paih.gov.pl.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki FENG, Działanie 2.24 Polskie Mosty Technologiczne.

* * *

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). To pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.