Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Ekosystem startupowy w Polsce i USA
Rynek startupowy ma coraz większe znaczenie dla polskiej gospodarki. Z raportu NCBR wynika, że w naszym kraju działa ponad 3300 startupów, ale zaledwie około 3% działa dłużej niż 10 lat, co sugeruje, że niewiele z nich utrzymuje konkurencyjność przez dłuższy czas. Branże, w których specjalizuje się polski sektor startupowy to software, medtech, AI i hardware.
Z kolei rynek ten w Dolinie Krzemowej to obecnie ponad 7000 startupów o wartości przeszło 130 miliardów USD. Średnia wartość zebranych funduszy przez jeden startup to natomiast około 12 mln USD. Do najpopularniejszych branż pod względem inwestycji VC należą: zdrowie i opieka zdrowotna, oprogramowanie dla przedsiębiorstw, fintech i AI.
Zapraszamy na webinarium, podczas którego dowiesz się:
- więcej o zasadach funkcjonowania, szansach rozwoju i wyzwaniach stojących przed rynkiem startupowym w Polsce,
- jak funkcjonuje środowisko startupowe w Dolinie Krzemowej,
- jakie branże rozwijają się najbardziej w Dolinie Krzemowej i dlaczego,
- o szansach ekspansji polskich startupów na rynek amerykański,
- jakie są konsekwencje ostatnio nałożonych przez rząd USA taryf i ceł.
Szkolenie poprowadzą:
- Anna Dębecka-Budzisiak, Kierownik, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Los Angeles,
- Aleksander Skrzypek, Ekspert, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Los Angeles,
- Maciej Wnuk, Ekspert branży IT, Departament Wsparcia Eksportu, PAIH,
- Łukasz Kowalski, Wiceprezes, Oracle,
- Michał Baumert, Radca prawny, Baumert LLC.
Webinarium będzie prowadzone w języku polskim.
Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Nasi eksperci

Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Los Angeles, z Agencją związana od dwóch lat.
Posiada kilkanaście lat doświadczenia w sektorze prywatnym i państwowym, pracowała również w dyplomacji. W latach 2008-2009 odbyła staż na IWP w Washington DC oraz w Kongresie USA.
Ukończyła Nauki Polityczne oraz Amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiowała na West Los Angeles College.

Ekspert w Zagranicznym Biurze Handlowym PAIH w Los Angeles.
Ukończył prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Absolwent Europejskich Studiów Specjalnych (Centrum Studiów Europejskich im. J. Monneta, UMK w Toruniu), Studiów Podyplomowych z Tłumaczeń Specjalistycznych (USWPS) oraz Studiów Podyplomowych Menedżer Sportu (Uniwersytet Jagielloński).
Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w administracji państwowej w obszarze edukacji, doskonalenia zawodowego, organizacji przedsięwzięć na szczeblu krajowym i międzynarodowym, analityki polityczno-ekonomicznej, polityki bezpieczeństwa międzynarodowego, rozwoju biznesowego, społecznego oraz ekonomicznego, marketingu, a także współpracy zagranicznej z kluczowymi podmiotami NATO i UE.

Ekspert ds. teleinformatyki w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu zaangażowany w rozwój polskiej branży ICT za granicą.
Specjalizuje się w tematyce nowych technologii i ich wykorzystywaniu w służbie społeczeństwu. Przez wiele lat pracował na rzecz rozwoju branży teleinformatycznej w Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji.
Promotor polskich rozwiązań technologicznych i myśli inżynierskiej, aktywnie zaangażowany w komunikację zastosowań nowych technologii w celu wsparcia i rozwoju regionów objętych kryzysem.
Absolwent Uniwersytetu Oslo.