Parki przemysłowe i technologiczne

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny


PL | EN


Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny to jeden z największych parków przemysłowo-technologicznych w Polsce. Zlokalizowany jest w centralnej części kraju - województwie kujawsko - pomorskim - i obejmuje tereny inwestycyjne o powierzchni 286 hektarów. Obszar ten jest uzbrojony w nowoczesną infrastrukturę techniczną i drogową oraz dogodnie skomunikowany. Został objęty w całości miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i częściowo Strefą Ekonomiczną. Dzięki temu to dogodne miejsce pod inwestycje przemysłowe.

Historia Parku sięga 2005 roku. To wtedy utworzono Bydgoski Park Przemysłowy Sp. Z o. o.. Do 2012 roku Spółka zajmowała się tworzeniem odpowiedniej infrastruktury dla inwestorów. Wylesiono ponad 150 hektarów, wybudowano nową sieć dróg z oświetleniem, chodnikami i ścieżkami rowerowymi oraz uzbrojono teren w sieć wodociągową i kanalizacyjną. Tereny Parku uzyskały także bezpośrednie połączenie z drogą krajową nr 10. Pod koniec 2009 roku część obszaru BPPT o powierzchni blisko 46 ha włączono do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Od 2010 roku powierzchnia nowo wybudowanych budynków wzrasta skokowo, a nakłady inwestycyjne liczone są w setkach milionów złotych. Z początkiem 2011 roku, kiedy zmieniono nazwę na Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, na terenie funkcjonowało 41 firm. Przez ostatnie osiem lat liczba inwestorów wzrosła do 180, a sam BPPT zrealizował kilka projektów skierowanych również do małych przedsiębiorstw i startupów. W 2015 roku oddano do użytku biurowiec IDEA Przestrzeń Biznesu. Od 2020 r. na terenie BBPPT znajduje się również Centrum Technologiczne oraz od 2022r. Centrum Rozwoju. Są to obiekty biurowo-halowe, dzięki którym nowe działalności mają szanse na szybki rozwój. W ofercie BPPT znajduje się również Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze. Jest to obiekt, w którym organizowane są targi, wystawy, spotkania biznesowe, jubileusze, konferencje i koncerty.


Lokalizacja

Tereny inwestycyjne oferowane przez Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny oddalone są od centrum miasta o niespełna 5 km i leżą w sąsiedztwie głównych tras komunikacyjnych: 3 km od drogi krajowej nr 5 łączącej Gdańsk z Poznaniem; 3 km od drogi krajowej nr 25 łączącej Konin z Koszalinem i 0,8 km od drogi krajowej nr 10 łączącej Warszawę ze Szczecinem, która stanowi jednocześnie obwodnicę miasta. Odległość od międzynarodowego portu lotniczego wynosi 6 km, a od portu żeglugi śródlądowej 6,5 km. Na terenie Parku funkcjonują bocznice kolejowe połączone z międzynarodową linią tranzytu nr 131 (C-E 65/1) - łączącą Śląsk z portami w Gdańsku i Gdyni.


Oferta

Strefa ekonomiczna w BPPT, to atrakcyjne oferty gruntów inwestycyjnych - nieruchomości, które spełniają wszystkie kryteria stawiane przez projektantów nowoczesnych obiektów przemysłowych. Aktualna oferta działek inwestycyjnych dostępna jest na stronie.

W ofercie BPPT posiada zarówno działki inwestycyjne jak i biura oraz hale pod wynajem. Swoją ofertę kieruje do dużych Inwestorów oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw.


Kontakt

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o.o.
ul. Bydgoskich Przemysłowców 6
85-862 Bydgoszcz
tel.: +48 52 365 33 10
e-mail: biuro@bppt.pl
www.bppt.pl

Powrót »