Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Rosną szanse na współpracę gospodarczą Polski i Egiptu

Wydarzenie otworzyli Prezes PAIH Andrzej Dycha oraz Ambasador Egiptu w Polsce J.E. Ahmed Samy Elansary. Podkreślali oni strategiczne znaczenie relacji polsko-egipskich oraz perspektywę ich rozwoju, zarówno pod względem wzajemnych inwestycji, jak i relacji handlowych. Uczestnicy seminarium poznali egipski system zachęt inwestycyjnych oraz konkretne instrumenty wsparcia oferowane przez PAIH, które zaprezentowała Katarzyna Szczot z Departamentu Wsparcia Eksportu.
Istotnym elementem spotkania były głosy praktyków. Polskie firmy, już obecne na rynku egipskim, podzieliły się swoimi doświadczeniami, pokazując, że Egipt to nie tylko obiecujące prognozy, ale realne projekty i wymierne efekty. Firma Feerum zainwestowała w zakład produkujący komponenty do silosów zbożowych. Z kolei spółka Fruitful rozpoczęła działalność w obszarze produkcji żywności liofilizowanej. Oba projekty są realizowane przy wsparciu PAIH.
Egipt znajduje się w gronie trzech największych gospodarek Afryki, a według prognoz MFW w 2026 roku jego PKB zbliży się do 400 mld dolarów. Dynamiczny rozwój infrastruktury, energetyki i logistyki wzmacnia pozycję kraju jako regionalnego hubu inwestycyjnego.
Dla Polski to kluczowy partner w Afryce Północnej i jeden z najważniejszych kierunków współpracy w świecie arabskim - co warszawskie seminarium dobitnie potwierdziło.
Firmy zainteresowane rozwojem działalności na rynku egipskim zapraszamy do kontaktu z Zagranicznym Biurem Handlowym w Kairze.







