Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Fintech na włoskim rynku – możliwości dla polskich firm
Włochy, kojarzone dotychczas z konserwatywnym podejściem do finansów, w ostatnich latach otwierają się na nowoczesne technologie płatnicze i inwestują w nie. Przemiany te obejmują m.in. płatności mobilne, insurtech, rozwiązania oparte na blockchain i kryptowalutach. W 2024 r. po raz pierwszy we Włoszech płatności cyfrowe przekroczyły płatności gotówką pod względem wartości transakcji. Włoski rynek fintech jest wciąż w fazie dynamicznego rozwoju, co stwarza szanse dla firm, które potrafią dostosować swoje usługi do potrzeb włoskiego rynku.
Zapraszamy na webinar, podczas którego dowiesz się:
- jakie trendy panują we włoskim ekosystemie fintech,
- jakie produkty lub usługi mają największy potencjał,
- jak przygotować się do ekspansji, by skutecznie zaistnieć na włoskim rynku,
- na jakie formy wsparcia polskich i włoskich instytucji może liczyć polski przedsiębiorca z sektora fintech.
Webinarium zakończy się debatą, podczas której poznasz doświadczenia i wskazówki przedstawicieli polskich i włoskich firm z branży IT/Fintech, współpracujących z partnerami z Włoch i Polski.
Szkolenie poprowadzą:
- Aleksandra Leoncewicz, Kierownik, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Mediolanie,
- Joanna Musialik, Ekspert, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Mediolanie,
- Maciej Wnuk, Ekspert branży IT, Departament Wsparcia Eksportu, PAIH,
- Paweł Widawski, CEO, Future Finance Poland,
- Francesco Gavanna, Relationship Manager, Fintech District,
- Claudia Lodetti, Milano & Partners,
- Testimonials włoskich i polskich firm FinTech.
Webinarium będzie prowadzone w języku angielskim.
Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Partnerzy wydarzenia:
Nasi eksperci

Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Mediolanie.
Absolwentka Filologii Włoskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Neofilologii. Pracowała jako tłumacz i wykładowca m.in. na UW i UKSW oraz College of Europe.
Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z włoskimi firmami takimi jak Fiat, Seves Glass Block czy Sclavo Diagnostic.
Biegle posługuje się językami włoskim, francuskim i angielskim.

Ekspert w Zagranicznym Biurze Handlowym PAIH w Mediolanie.
Od 20 lat zajmuje się rozwojem międzynarodowym firm. Doświadczenie zdobywała pracując zarówno dla polskich firm zarządzając ich rozwojem we Włoszech, jak i włoskich spółek, wspierając ich rozwój handlowy na rynkach zagranicznych, w tym w Polsce.
Specjalizuje się w doradztwie dla firm w szczególności: analizie rynkowej, identyfikacji możliwości, opracowaniu i wdrażaniu strategii handlowych, identyfikacji partnerów oraz tworzeniu i rozwoju sieci handlowych, a także zarządzaniu różnicami kulturowymi w biznesie.
Od 2023 roku pełni funkcję Eksperta w Zagranicznym Biurze Handlowym w Mediolanie, gdzie wspiera rozwój polskich przedsiębiorców na rynku lokalnym.

Ekspert ds. teleinformatyki w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu zaangażowany w rozwój polskiej branży ICT za granicą.
Specjalizuje się w tematyce nowych technologii i ich wykorzystywaniu w służbie społeczeństwu. Przez wiele lat pracował na rzecz rozwoju branży teleinformatycznej w Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji.
Promotor polskich rozwiązań technologicznych i myśli inżynierskiej, aktywnie zaangażowany w komunikację zastosowań nowych technologii w celu wsparcia i rozwoju regionów objętych kryzysem.
Absolwent Uniwersytetu Oslo.