Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Potencjał ekspansji do Indonezji – charakterystyka rynku i branży kolejowej
Dla polskich przedsiębiorstw z tej branży jest to rynek nadal dziewiczy, a potencjał biznesowy zupełnie niewykorzystany. Kluczowym czynnikiem dla wyboru Indonezji jako kierunku ekspansji jest indonezyjski "Narodowy Plan Rozwoju Kolei do 2030 roku", którego wartość szacowana jest na 19 miliardów USD. Jest to zarazem największy kompleksowy projekt rozbudowy sieci kolejowej w kraju od 1945 r.
Zapraszamy na webinarium, podczas którego:
- poznasz charakterystykę czwartego największego kraju na świecie,
- dowiesz się dlaczego Indonezja jest jednym z najważniejszych destynacji dla polskiego przedsiębiorcy w branży kolejowej,
- poznasz kanały dystrybucji i logistyki w Indonezji,
- dowiesz się nt. specyfiki kulturowej i jak współpracować z partnerem indonezyjskim,
- poznasz planowane działania w najbliższych miesiącach w tym spotkania B2B oraz targi Railwaytech w 2022 r.
Szkolenie poprowadzą:
- Jacek Kołomyjec, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Indonezji,
- Cezary Filipek, Business Development Manager Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Indonezji,
- Agnieszka Łukasik, Kierownik Regionu, Centrum Eksportu, PAIH,
- Piotr Firlus, II sekretarz, kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego, Ambasada RP w Indonezji,
- Adam Musiał, Dyrektor generalny, Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei.
Webinarium odbędzie się 8 września o godz. 10:00 i będzie prowadzone w języku polskim.
Nasi eksperci

Jacek Kołomyjec
Biuro PAIH w Dżakarcie
Ukończył studia licencjackie na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz administracja, a także magisterskie z ekonomii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Praktykę studencką odbył w WPHI Kolonia, brał udział w programie wymiany studentów Erasmus w Niemczech a także praktykach AIESEC w Indonezji.
Menedżer i przedsiębiorca z blisko dziesięcioletnim stażem, z czego większość to projekty związane z Indonezją, między innymi twórca start-upu Internship-Indonesia, który z sukcesem działał przez sześć lat. W trakcie swojej kariery zawodowej pracował jako menedżer i wykładowca na uniwersytecie w Malang, dyrektor nadzorujący inwestycję spółki Krezus SA w kopalnie niklu na indonezyjskiej wyspie Seram, a także realizował projekty handlowe jako dyrektor w spółce PT Trading Gate Indonesia.