Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
23 listopada 2019

Slush, czyli innowacje po fińsku

W dniach 21-22 listopada 2019 r. eksperci projektu NSP wzięli udział w SLUSH Helsinki - imprezie wspierającej innowacyjność.

baner nsp

Slush


Podczas dwóch dni mieli okazję spotkać się z wieloma start-upami, które oferowały różnorakie produkty od wirtualnej rzeczywistości, wykorzystywanej m.in. do promocji gospodarczej kraju po aplikacje ułatwiające poszukiwania firmy/inwestora czy organizację kalendarza. Eksperci brali udział w seminariach np. związanych z innowacjami w dziedzinie diagnostyki lekarskiej na odległość czy globalizacji rozwiązań i usług oraz panelach merytorycznych z dziedzin: smart city, gov tech, open innovation, new tech hubs. Uczestnictwo w SLUSH umożliwiło ekspertom NSP zapoznanie się z najnowszymi trendami w europejskim ekosystemie innowacji. W trakcie indywidualnych rozmów poznawano rozwiązania wspierające przedsiębiorców w różnych krajach i porównywano je z polskimi działaniami.

Impreza była przygotowana na wysokim poziomie i przyciągnęła ok. 25 tysięcy uczestników z czego 3,5 tys. start-upów i ok. 2000 inwestorów.


Slush


Slush to jedna z największych konferencji z obszaru nowych technologii, venture capital oraz start-upów w Europie. Wśród jej uczestników znajdują się inwestorzy, start-upy oraz przedstawiciele korporacji, instytucji i innych podmiotów wspierających rozwój młodych, innowacyjnych firm. Jej głównym celem jest ułatwienie spotkań między założycielami start-upów a inwestorami poprzez matchmaking oraz konkurs pitchingowy. Filozofia SLUSH opiera się m.in. na zmianie podejścia do przedsiębiorczości poprzez skupienie się na młodych ludziach i działaniach non-profit, w tym stworzenie platformy aktywności dla młodzieży oraz wspieranie jej w nabywaniu kompetencji związanych ze współorganizowaniem i budowaniem światowej społeczności start-upów.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij