Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
4 października 2019

Poszukiwanie innowacji w Madrycie

Eksperci i ekspertki projektu NSP w dniach 2-4 października wzięli udział w wydarzeniu wspierającym innowacyjność South Summit 2019 w Madrycie.

baner nsp

South SummitW trakcie trzydniowego pobytu w stolicy Hiszpanii eksperci uczestniczyli także w spotkaniach z instytucjami bliźniaczymi (ICEX, ENISA, CDTI) oraz rozmowach na temat wsparcia polskich eksporterów na rynku hiszpańskim z Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH w Madrycie.

South Summit jest platformą wymiany doświadczeń i innowacji dla krajów Europy Południowej oraz Ameryki Łacińskiej, która od 2012 roku przyciąga inwestorów i największe korporacje, takie jak Google, Apple czy Amazon. W trakcie konferencji prezentowane są innowacyjne osiągnięcia i pomysły startupów, a także następuje wymiana doświadczeń podczas sesji plenarnych i pitchingowych. Jak wynika z analiz, podczas South Summit sesje networkingowe szybko zamieniają się w poważne oferty biznesowe. Na uwagę zasługuje również informacja, że od pierwszej edycji South Summit zaprezentowało się w sumie 3800 startupów, a ponad 95% finalistów do dziś odnosi sukcesy biznesowe uzyskując łącznie ponad 2,8 miliarda dolarów dofinansowania.


South Summit


W trakcie South Summit eksperci projektu NSP odbyli również spotkania z ieUniversity, La Nave, City Council of Madrid, Unlimiteck, Wayra (by Telefonica), Zabala Innovation Consulting, które umożliwiły zdobycie wiedzy na temat ekosystemu innowacji oraz wsparcia przedsiębiorstw w Hiszpani.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij