Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
24 września 2019

ZEA, Chiny i USA - te rynki są bliżej niż myślisz!

Właśnie ruszył V nabór na wnioski do projektu Polskie Mostów Technologicznych.

Seminarium - ZEA, Chiny, USA


Po wakacyjnej przerwie zespół Polskich Mostów Technologicznych powrócił z nową ofertą podczas seminarium 18 września. Tym razem zaproszeni eksperci przekonywali dlaczego warto rozpocząć ekspansję do USA, ZEA i Chin.


Seminarium - ZEA, Chiny, USA


- Zdalne prowadzenie działalności w Chinach jest praktycznie niemożliwe. Budowanie zaufania wymaga długoterminowej obecności, rejestracji działalności i dysponowania miejscem, do którego będą zapraszani partnerzy i potencjalni klienci. Jeśli przewidujemy zdalnie prowadzić biznes w Chinach, należy zatrudnić osobę znającą język chiński i realia rynku. Nieodzowne stają się też częste podróże do Kraju Środka, w celu spotkania się z partnerami biznesowymi, załatwianiu bieżących spraw urzędowych itp. - mówił Maciej Sampara.


Seminarium - ZEA, Chiny, USA


- Rynek emiracki nie należy do najłatwiejszych, ale warto podjąć wysiłek i spróbować ekspansji zagranicznej. Do perspektywicznych sektorów gospodarki zalicza się dobra luksusowe, budownictwo i IT - mówił dr Łukasz Fyderek z East Analytics. Warto również pamiętać, że w celu zmniejszenia wkładu z sektorów związanych z ropą, ZEA dążą do dywersyfikacji gospodarki poprzez rozwój turystyki, handlu detalicznego, handlu i nieruchomości.


Seminarium - ZEA, Chiny, USA


Zagraniczne Biuro Handlowe w Dubaju to zawsze otwarte drzwi dla polskich przedsiębiorców oraz otwarta brama dla polskich produktów na rynek emiracki - mówi Michał Bakuła z ZBH w Dubaju. Wspieramy MSP w ekspansji na ten gorący rynek poprzez doradztwo, przestrzeń cooworkingową czy publikacje.


Seminarium - ZEA, Chiny, USA
Seminarium - ZEA, Chiny, USA


Dlaczego warto wziąć udział w EXPO Dubaj? Odpowiedz Marty Zielińskiej i Agnieszki Józefowicz z zespołu EXPO 2020 (PAIH) była jednogłośna:

- Dla świata biznesu wystawa EXPO jest tym samym czym dla kibiców piłki nożnej Mundial! Poza tym to największe wydarzenie gospodarcze świata, na którym nie może zabraknąć polskich przedsiębiorstw. Dlatego już dziś zapraszamy do zapoznania się z ofertą skierowaną dla przedsiębiorców na stronie internetowej EXPO - przekonywały zgromadzonych w Przestrzeni from Facebook słuchaczy.


Seminarium - ZEA, Chiny, USA


- Potencjał eksportowy dla polskich przedsiębiorstw jest ogromny - tak o rynku USA mówiła Joanna Brzoskowska-Czerepiuk. Dlatego myśląc o realizacji american dream na jawie warto pamiętać o dobrym prawniku oraz liczyć się z posiadaniem specjalnych licencji i zezwoleń.


Seminarium - ZEA, Chiny, USA


- Facebook to nie tylko narzędzie do komunikacji ze znajomymi, ale też skuteczny komunikator w eksporcie - mówił Wiktor Klimczyk. Kontakty z firmami przekraczają granice krajów. Aż 64 mln ludzi z całego świata kontaktuje się na Facebooku z jakąś firmą z Polski. Natomiast 85% użytkowników Facebooka w Polsce skontaktowało się z lokalną polską firmą. Serwisy Facebook i Instagram umożliwiają firmom kontaktowanie się z klientami - niezależnie od miejsca ich pobytu.

- Celem projektu "Własność intelektualna w Twojej firmie" jest kształtowanie praktycznych umiejętności przedsiębiorców w zakresie wykorzystania ochrony własności intelektualnej, w tym przemysłowej oraz możliwości czerpania korzyści z tej ochrony - przekonywała Joanna Kupka z Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.


Seminarium - ZEA, Chiny, USA


- Jeśli myślisz, że Twój produkt ma szansę podbić rynki zagraniczne nie czekaj. Wejdź na stronę Systemu Obsługi Elektronicznej SOE już dziś i wyślij zgłoszenie do V naboru. Obiecujemy, że będzie to bajecznie proste i szybkie jak prędkość światła, a korzyści z udziału w Projekcie na pewno przewyższą Twoje oczekiwania - przekonywał z uśmiechem na twarzy zespół PMT.

Przedsiębiorco, chcesz wiedzieć więcej na temat seminarium? Sprawdź zawartość prezentacji:


* * *

Projekt Polskie Mosty Technologiczne współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. PMT zostanie zrealizowany w latach 2018-2023.


PMT - logotypyPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij