Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestycje
Strona główna > Inwestycje > Zachęty inwestycyjne > Parki przemysłowe i technologiczne > Podkarpacki Park Naukowo - Technologiczny AEROPOLIS

Podkarpacki Park Naukowo - Technologiczny AEROPOLIS




Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny AEROPOLIS

 

Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny AEROPOLIS to obecnie jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc pod inwestycje w południowo-wschodniej Polsce. AEROPOLIS to pomysł na ściągnięcie nowoczesnych firm i technologii, a równocześnie wykorzystywanie potencjału miejscowych uczelni wyższych i ośrodków naukowo- badawczych. Głównym elementem oferty Parku są w pełni uzbrojone tereny inwestycyjne o łącznej powierzchni 170 ha. Firmy działające w Parku mają możliwość uzyskania ulgi w podatkach i opłatach lokalnych, a także, dzięki włączeniu terenów Parku do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „EURO PARK Mielec”, uzyskania ulg w podatku dochodowym. AEROPOLIS zarządzany jest przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

 


Strefa S1 - fot. archiwum RARR

 

Misja i oferta AEROPOLIS

PPNT AEROPOLIS jest jednym z instrumentów podnoszenia konkurencyjności lokalnej gospodarki, wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz zarządzania zasobami wiedzy i kapitału. Jest to ogniwo łączące i przetwarzające innowacyjne pomysły naukowe w nowoczesne rozwiązania technologiczne wdrażane następnie w podmiotach gospodarczych. Dzięki temu zostały stworzone atrakcyjne warunki funkcjonowania, zachęcające przedsiębiorców do prowadzenia działalności gospodarczej, co w konsekwencji przyczynia się do powstania nowych miejsc pracy.

Głównym celem AEROPOLIS jest  udostępnienie podstawowej infrastruktury niezbędnej dla zapewnienia potencjalnym firmom wysokich technologii warunków do prowadzenia działalności gospodarczej. Oferta Parku dedykowana jest firmom z branż: lotniczej, IT/ICT, jakości życia, elektromaszynowej, motoryzacyjnej, biotechnologicznej i chemicznej. 

 


Strefa S2 - fot. archiwum RARR

 

Lokalizacja AEROPOLIS

Park zlokalizowany jest w pobliżu międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz autostrady A4, co zapewnia doskonałą dostępność komunikacyjną. Teren PPNT podzielony jest na trzy strefy:

  • Strefa S1 - położona w miejscowościach Jasionka i Tajęcina, Gmina Trzebownisko (powierzchnia 70 ha);
  • Strefa S2 - położona w miejscowości Rogoźnica, Gm. Głogów Małopolski (pow. 48 ha);
  • Strefa S1-3 - położona w miejscowościach Zaczernie, Gm. Trzebownisko i Rudna Mała, Gm. Głogów Małopolski (pow. 48 ha - z tego jeszcze 22 ha wolne). 

 


Strefa S1-3 - fot. archiwum RARR

 


Inkubator Technologiczny AEROPOLIS

Integralną część Parku stanowi Inkubator Technologiczny AEROPOLIS. Celem jego utworzenia było  stworzenie miejsca do prowadzenia działalności gospodarczej dla mikro- małych i średnich przedsiębiorstw. Promowane jest wykorzystanie wysokich technologii z branży lotniczej, informatycznej, elektromaszynowej, biotechnologicznej i chemicznej. Przedsiębiorcy mogą wynająć na korzystnych warunkach pomieszczenia biurowe oraz produkcyjno-usługowe zlokalizowane w kompleksie budynków Inkubatora, a także skorzystać z dostępnego zaplecza infrastrukturalnego, technicznego oraz konferencyjnego. Podmioty działające w Inkubatorze mogą liczyć na pomoc dostępnych na miejscu ekspertów z zakresu: wzornictwa przemysłowego, własności intelektualnej (rzecznik patentowy), tworzenia biznesplanów.

 


Inkubator Technologiczny - fot. T. Poźniak i arch. RARR

 


Laboratoria badawcze AEROPOLIS

Kompleksową ofertę Parku uzupełnia świetnie wyposażone zaplecze laboratoryjne. W kompleksie Inkubatora Technologicznego zlokalizowane jest Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania AEROPOLIS. Ponadto PPNT posiada też dwa laboratoria w Rzeszowie - Laboratorium Badawcze AEROPOLIS oraz Laboratorium Biotechnologii AEROPOLIS.

 


Laboratorium Badawcze AEROPOLIS i Laboratorium Biotechnologii AEROPOLIS - fot. arch. RARR

 

Przedsiębiorcy AEROPOLIS

Aktualnie w AEROPOLIS działa ponad 40 firm. Do największych z nich należą MTU Aero Engines, BorgWarner, Goodrich Aerospace, Mc Braida, FIBRAIN, OPTeam, BSH (dawny Zelmer), META-ZEL, ML System. Poniesione przez przedsiębiorców nakłady inwestycyjne przekroczyły w 2016 roku 2 miliardy złotych.


MTU Aero Engines


Borg Warner Turbo Systems

 

Kontakt:

Centrum Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny AEROPOLIS
Jasionka 954, 36-002 Jasionka
tel.: + 48 17 77 36 817

www.aeropolis.com.pl
www. inkubator.rarr.rzeszow.pl
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S. A.
ul. Szopena 51, 35-959 Rzeszów
tel.: +48 17 86 76 242
Centrum Obsługi Inwestora
ul. Szopena 51, 35-959 Rzeszów
tel.: +48 17 86 76 260

(Ostatnia aktualizacja: wrzesień 2019)

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij