Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestycje

Park Lifescience Kraków
OFERTA SPÓŁKI

Jagiellońskie Centrum Innowacji Sp. z o.o. (JCI) oferuje firmom i naukowcom z obszaru life science wynajem specjalistycznej powierzchni laboratoryjnej w Parku LifeScience w Krakowie, finansowanie i rozwój projektów naukowych, realizację usług kontraktowych w oparciu o posiadany sprzęt oraz aparaturę, profesjonalne wsparcie merytoryczne w procesach transferu technologii i komercjalizacji badań naukowych

Spółka zaspokaja potrzeby wymagających Klientów pod kątem komfortu pracy, dogodnej lokalizacji i dostępu do zasobów finansowych i kadrowych. Jest to obecnie jedyna tak komplementarna i jednocześnie wyspecjalizowana oferta na rynku.

INFRASTRUKTURA PARKU LIFESCIENCE

Park LifeScience to kompleks 3 połączonych budynków o łącznej powierzchni 20 tys. m2 zlokalizowany przy ulicy Bobrzyńskiego 14 w Krakowie. Obejmuje on obiekty o zróżnicowanym przeznaczeniu tj. podzielonej modułowo oraz gotowej do dowolnej adaptacji powierzchni dla dużych i średnich przedsiębiorstw oraz - dostępnych w ramach bioinkubatora, zaadaptowanych i wyposażonych - pomieszczeń laboratoryjnych dla małych firm i projektów naukowych. Kluczowe elementy wyróżniające infrastrukturę Parku to: wysoka liczba wymian powietrza, gotowość do wdrożenia standardów BSL-3, GMP i GLP, wzmocnione stropy oraz system przeciwpożarowy oparty na systemie gaszenia mgłą wodną.

FINANSOWANIE I ROZWÓJ

W powiązaniu z ofertą Parku, Jagiellońskie Centrum Innowacji realizuje działania o charakterze inwestycyjnym i rozwojowym. Skierowane są one przede wszystkim do osób zainteresowanych przekształceniem projektu naukowego w działalność komercyjną oraz branżowych spółek poszukujących środków finansowych dla nowych obszarów działalności.

Inwestycje skupiają się na finansowaniu przedsięwzięć obejmujących dziedziny takie jak: leki innowacyjne, leki generyczne, wyroby medyczne, urządzenia, procedury i rozwiązania diagnostyczne. Wysokość finansowania projektu uzależniona jest od zapotrzebowania zgłoszonego przez indywidualnego projektodawcę lub spółkę. Z uwagi na zróżnicowany poziom potrzeb finansowych, spółka rozwija inwestycje powyżej finansowania projektów w fazie „seed”, ale także na dalszych etapach ich rozwoju. W tym celu prowadzone są prace nad uruchomieniem funduszu o możliwościach przekraczających poziom finansowy charakterystyczny dla funduszy venture capital.

USŁUGI I BADANIA KONTRAKTOWE

Oferta usług i badań kontraktowych obejmuje organizację i kierowanie realizacją złożonych projektów badawczych, zlecanych przez firmy z sektora life science lub korzystanie ze sprzętu będącego na terenie Parku LifeScience. Merytoryczny i techniczny zakres usług realizowany jest przez zespoły naukowe tworzone w oparciu o sieci współpracy JCI.

Wszystkie wymienione powyżej usługi mogą być realizowane razem lub niezależnie od siebie, w zależności od oczekiwań i potrzeb Klientów.

ŹRÓDŁA FINANSOWANIA

Realizacja pierwszego z 3 budynków Parku LifeScience finansowana była z działania 1.3 SPO-WKP (2008 r.). Kwota dofinansowania wyniosła około 55 000 000 zł brutto. Kolejny etap rozbudowy to 2 budynki, finansowane z działania 5.3 PO IG w kwocie 126 000 000 zł brutto (2010 r.).

Działalność spółki JCI Venture, będącej funduszem kapitału zalążkowego specjalizującego się w life science została dofinansowana z działania 3.1 PO IG. Dofinansowanie wyniosło 17,5 mln zł brutto (2008 r.). 


PARK TECHNOLOGICZNY LIFESCIENCECzęść laboratoryjna Parku przystosowana jest do dowolnej adaptacji umożliwiającej prowadzenie zaawansowanych badań w zakresie biotechnologii, biomedycyny, biologii, chemii, farmakologii, fizyki, nanotechnologii i ochrony środowiska. Przygotowane także tzw. powierzchnia wspólna, stanowiące zaplecze organizacyjne dla działalności badawczo-naukowej prowadzonej przez lokatorów Parku: pokoje spotkań, sale konferencyjne i wideokonferencyjne oraz zaplecze socjalne i techniczne.

Kompleks dysponuje powierzchniami dedykowanymi zróżnicowanym potrzebom średnich i dużych firm z sektora life science. Z laboratoriami zintegrowane jest zaplecze pomocnicze, dostępne tylko dla personelu: magazyny sprzętu laboratoryjnego, pomieszczenia socjalne i sanitarne, pokoje spotkań dla pracowników.

Park LifeScience posiada również ofertę dla małym przedsiębiorstwom z sektora, będących na wczesnym etapie rozwoju (start-up, spin-off) oraz naukowcom realizującym własne projekty badawcze. Znaczącym ułatwieniem dla tej grupy lokatorów jest podział powierzchni na 50-cio metrowe, gotowe i wyposażone laboratoria o określonym profilu: chemicznym, mikrobiologicznym lub biologicznym. Są one zaopatrzone w podstawowy sprzęt laboratoryjny i biurowy, umożliwiający rozpoczęcie działalności w chwili podpisania umowy najmu.

Każdy z budynków kompleksu przygotowano z myślą o kolejnych potrzebach zgłaszanych przez lokatorów – dostępne są dodatkowe szachty techniczne umożliwiające doprowadzenie przyłączy technologicznych, a w przypadku konieczności wprowadzenia wielkogabarytowych urządzeń do laboratoriów, istnieje możliwość demontażu części konstrukcji okiennych lub wykorzystania otworów dachowych.

Dodatkowym elementem podnoszącym funkcjonalność kompleksu jest zaplecze socjalne, wypoczynkowe i rekreacyjne  kantyna, klub fitness, przedszkole i bar winny z tarasem widokowym.

KLUCZOWE INFORMACJE TECHNICZNE

Z uwagi na wysokie wymagania technologiczne zadań prowadzonych w laboratoriach, budynki Parku znacząco różnią się od typowych obiektów biurowych.

  • 80% powierzchni Parku zajmują powierzchnie laboratoryjne dedykowane branży life science;
  • wysokość pomieszczeń wynosi: 4,75 m;
  • nośność podłóg podwyższona do 2000 kg m2;
  • system wentylacji i klimatyzacji zapewniający od 4 do 22 wymian powietrza z 1 m3/h;
  • przygotowane szachty techniczne dla instalacji sanitarnych, HVAC i elektrycznych;
  • ochrona przeciwpożarowa oparta została na unikalnym systemie tryskaczy mgłowych (HI-FOG) i elektronicznym systemie detekcji dymu;
  • powierzchnie laboratoryjne przygotowano na potrzeby standardów BSL-1, BSL-2, BSL-3 oraz standardy GMP i GLP.

Usługi dodatkowe dostępne w Parku podzielono na grupy, w zależności od ich charakteru: biurowe (recepcja, usługi IT, strefa promocji, szatnie), dla laboratoriów (data storage, dostawa i serwis gazów technicznych, kanalizacja technologiczna, sprzątanie, ochrona) i inne.

LOKALIZACJA I SĄSIEDZTWO PARKU

Inwestycja Parku LifeScience zlokalizowana jest w sąsiedztwie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W pobliżu Parku znajdują się obecnie: Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UJ, Wydział Chemii UJ, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, Wydział Matematyki i Informatyki UJ, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Małopolskie Centrum Biotechnologii (MCB), Konsorcjum Narodowego Centrum Radioterapii Hadronowej (NCRH) koordynowane przez IFJ PAN Kraków, Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków (JCET) prowadzące badania z zakresu farmakologii naczyń krwionośnych - na terenie Parku LifeScience.

W sąsiedztwie powstanie także wkrótce Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego (Polski Synchrotron).


Kontakt:

KRAKOW LIFESCIENCE PARK
ul. Bobrzyńskiego 14,
30-381 Kraków

Tel.: +48 12 297 46 00
Fax: +48 12 297 46 46
E-mail: jci@jci.pl
www.jci.pl


(Ostatnia aktualizacja: wrzesień 2019)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij