PAIH Webinaria
Strona główna > PAIH Webinaria

Nasi eksperci

Michał J. Rzeźnik

Michał J. Rzeźnik

Biuro PAIH w Chicago

Absolwent rachunkowości oraz ekonomii University of Illinois at Chicago (UIC). Od 2 lat kieruje Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH w Chicago.

Menedżer z 11-letnim doświadczeniem zawodowym zdobytym na rynkach amerykańskim i polskim. Przed dołączeniem do sektora publicznego zajmował się doradztwem i audytem finansowym (głównie Big 4), zarządzając licznymi zespołami dla dużych i średnich klientów. Prowadził badania i przeglądy jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych sporządzanych zgodnie z amerykańskimi (US GAAP), polskimi (PAR) oraz międzynarodowymi standardami sprawozdawczości finansowej (IFRS). Posiada także znaczne doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi.

W przeszłości organizował seminaria i konferencje o charakterze gospodarczym skupiające przedstawicieli z całego świata.

Agnieszka Szweda

Agnieszka Szweda

Centrum Inwestycji PAIH

Agnieszka jest ekspertem w Centrum Inwestycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). Poprzez kompleksowe doradztwo rynkowe wspiera krajowych i zagranicznych inwestorów przy realizacji nowych projektów inwestycyjnych w Polsce.

Z Agencją związana jest od 2016 roku, kiedy powierzono jej misję stworzenia pierwszego w historii zagranicznego biura handlowego PAIH w Singapurze. Pionierska misja zakończyła się sukcesem, dając początek globalnej sieci przedstawicielstw PAIH na całym świecie. W Singapurze Agnieszka rozpoczęła aktywną promocję potencjału Polski w zakresie nowoczesnych technologii, wprowadzając pierwsze polskie spółki technologiczne na tamtejszy nierozpoznany jeszcze, ale technologicznie chłonny rynek. Ta aktywność zaowocowała pojawieniem się polskich innowacji w Singapurze, a często także ich dalszą ekspansją w regionie Azji Południowo-Wschodniej.

Agnieszka ma ponad 20-letnie doświadczenie w promocji handlu międzynarodowego, rozwijaniu współpracy gospodarczo-inwestycyjnej w imieniu sektora rządowego. Zanim rozpoczęła swoją misję w PAIH, brała udział w wielu międzynarodowych projektach na rzecz bilateralnej współpracy handlowo-inwestycyjnej Polski z zagranicą. Pracowała w departamentach odpowiedzialnych za współpracę gospodarczą w Ambasadzie Wielkiej Brytanii (UKTI), Malezji (MATRADE) oraz Filipin.

Kariera Agnieszki w sektorze publicznym rozpoczęła się w 1999 r. w regionie, z którego pochodzi, na Śląsku. Agnieszka tworzyła i kierowała Centrum Obsługi Inwestora w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Śląskiego, które było pierwszym tego typu centrum dedykowanym inwestorom zagranicznym funkcjonującym w ramach tworzącej się dopiero wówczas regionalnej administracji w Polsce. Od tamtego czasu, nieprzerwanie, Agnieszka angażuje się w promocję Polski, polskich firm i technologii na arenie międzynarodowej.

Alexandra Oleksiuk

Alexandra Oleksiuk

Biuro PAIH w Chicago

Alexandra Oleksiuk pełni funkcję Eksperta w zagranicznym biurze Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Chicago. Biuro to jest odpowiedzialne za promocję handlu i inwestycji między Polską a 12 stanami regionu Środkowo-Zachodniego. Alexandra specjalizuje się w pomocy firmom w opracowywaniu i dopracowywaniu biznesplanów, strategii, materiałów marketingowych, kampanii reklamowych oraz rozwiązywaniu niektórych kwestii regulacyjnych.

Charakteryzuje ją dynamiczny, profesjonalny i pro-biznesowy sposób działania, jak i przemyślane, energiczne i holistyczne podejście do pomagania firm na globalnym rynku. Alexandra aktywnie działa w różnych organizacjach obywatelskich i biznesowych, w tym w World Business Chicago, Sister Cities International oraz Chicago Council on Global Affairs, jak również została uznana przez Chicagoland Chamber of Commerce jako "Emerging Leader". Jest absolwentką Vanderbilt University.

Sprawdź nadchodzące webinaria

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij