Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestycje

Wrocławski Park Technologiczny S.A.

Wrocławski Park Technologiczny S.A. (WPT) już od 15 lat z sukcesem wspiera przedsiębiorców z różnych branż przemysłu. Celem WPT jest kreowanie warunków dla wykorzystania naukowego i przemysłowego potencjału Wrocławia i regionu oraz stymulacja rozwoju przemysłu zaawansowanych technologii. 

Dzięki oferowanemu wsparciu, Wrocławski Park Technologiczny jest idealnym miejscem dla firm chcących produkować lub rozwijać prototypy innowacyjnych produktów, które obarczone są dużym ryzykiem zarówno w fazie przygotowania, jak i w trakcie wprowadzania ich na rynek.

Lokalizacja

Wrocław jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Doskonale skomunikowany z rejonem, krajem i Europą, przyciąga znaczną ilość inwestycji, dzięki którym powstają innowacyjne rozwiązania i nowe miejsca pracy.

Rozbudowane zaplecze akademickie to gwarancja dostępu do zasobów ludzkich, a także możliwości współpracy z ośrodkami naukowymi. Wrocławski Park Technologiczny znajduje się w samym centrum silnie uprzemysłowionej części miasta, zaledwie 5 km od Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, 8 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego i 4 km od Dworca Głównego PKP.

Profil

Wrocławski Park Technologiczny to kompleks siedmiu nowoczesnych budynków, w których rezyduje ponad 160 firm zatrudniających blisko 1400 wykwalifikowanych pracowników. WPT oferuje dostęp do 10 laboratoriów i prototypowni wyposażonych w najwyższej jakości urządzenia, z których mogą korzystać zarówno rezydenci WPT jak i firmy zewnętrzne.

WPT to także 9 sal konferencyjnych mogących pomieścić od 8 do 150 osób. We Wrocławskim Parku Technologicznym znajdują się również: Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (DAIP), Klaster Nutribiomed oraz Przedszkole Niepubliczne „Technoludek” wraz z Centrum Edukacyjnym dla najmłodszych.

Oferta

Wrocławski Park Technologiczny posiada bogatą ofertę powierzchni biurowych, produkcyjnych i magazynowych na wynajem, a także laboratoria i prototypownie dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Ponadto WPT dysponuje kompleksem zabudowanych i niezabudowanych działek przemysłowych na sprzedaż. Wrocławski Park Technologiczny ułatwia kontakty przedsiębiorstw z uczelniami wyższymi oraz laboratoriami, co usprawnia przepływ wiedzy pomiędzy sferą nauki i gospodarki oraz stwarza platformę wzajemnej współpracy. Lokalizacja firmy na terenie WPT gwarantuje dostęp do zaawansowanych rozwiązań technologicznych oraz infrastruktury laboratoryjnej na preferencyjnych warunkach, a także służy promocji przedsiębiorstwa oraz jego produktów bądź usług.

WPT spełnia funkcję ośrodka innowacyjnego, miejsca, w którym działają dynamicznie rozwijające się firmy z dużym zapleczem badawczym. Jest to również miejsce wymiany informacji oraz pozyskiwania wiedzy. Rezydenci Wrocławskiego Parku Technologicznego prowadzą działalność m.in. w branżach: IT, biotechnologia, elektronika, obróbka metali, energetyka, medycyna, kriogenika, prototypy, nanotechnologia i chemia.

Badania, opracowywanie nowych technologii czy produkcję można realizować w laboratoriach zlokalizowanych na terenie Parku:

 • Laboratorium i Prototypowni Mechanicznej,
 • Laboratorium Optyki, Fotoniki i Metrologii,
 • Laboratorium i Prototypowni Kriogeniki i Technologii Gazów,
 • Laboratorium Elektroniki, Mechatroniki, Spintroniki,
 • Laboratorium i Prototypowni Inżynierii Materiałowej i Biomedycznej,
 • Laboratorium Badań Nieniszczących,
 • Laboratorium Energetyki,
 • Laboratorium Właściwości Materiałowych,
 • Laboratorium Cyfryzacji, Przesyłu, Przechowywania i Ochrony Danych.

Wrocławski Park Technologiczny oferuje także szereg usług biznesowych, m.in.:

 • Promocję firm i ich produktów, w tym udział w targach i misjach gospodarczych,
 • Wsparcie w komercjalizacji badań naukowych,
 • Pomoc w rozwoju oraz promocji podmiotów wykorzystujących nowoczesne technologie,
 • Kontakt z uczelniami, centrami transferu technologii, międzynarodowymi ośrodkami badawczymi (m.in. Europejską Organizacją Badań Jądrowych CERN), parkami technologicznymi w kraju i na świecie,
 • Współpracę w tworzeniu rynku na produkty i usługi oferowane przez firmy technologiczne,
 • Doradztwo w zakresie udzielanej przez WPT pomocy publicznej i de minimis,
 • Usługi badawczo-rozwojowe,
 • Transfer nowych technologii do istniejących i nowo tworzonych podmiotów gospodarczych,
 • Usługi szkoleniowe i doradcze - możliwość udziału w seminariach, konferencjach, warsztatach oraz śniadaniach biznesowych.

Tereny inwestycyjne

Wrocławski Park Technologiczny w ramach projektu Maszynownia Biznesu, oferuje zespół 11 zabudowanych i niezabudowanych działek przemysłowych o łącznej powierzchni 93 tys. mkw. 

Projekt rewitalizacji obejmuje remont i komercjalizację istniejących budynków, a także sprzedaż gruntów pod inwestycje przemysłowe.

Efektem podejmowanych działań jest stworzenie nowoczesnego i dynamicznego parku przemysłowo-technologicznego, sprzyjającego rozwojowi ulokowanych w nim firm.

Szczegóły oferty 
 


Kontakt:

Wrocławski Park Technologiczny S.A.
ul. Muchoborska 18
54-424 Wrocław
tel.: +48 71 798 58 00
fax: +48 71 780 40 34
e-mail: wpt@technologpark.pl


(Ostatnia aktualizacja: wrzesień 2019)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij