Inwestycje
Strona główna > Inwestycje > Zachęty inwestycyjne > Parki przemysłowe i technologiczne > Stocznia Szczecińska „Wulkan” sp. z o.o.

Stocznia Szczecińska „Wulkan” sp. z o.o.Stocznia Szczecińska „Wulkan” sp. z o.o. - dobry adres dla offshore

Szczecin jest istotnym ośrodkiem gospodarczym, posiada potencjał intelektualny i zaplecze naukowo-badawcze. Ma predyspozycje, aby stać się nowoczesnym centrum biznesu w Polsce. Ze względu na warunki oraz tradycje gospodarka morska nadal będzie miała zasadnicze znaczenie dla całego Pomorza Zachodniego.

Stocznia Szczecińska „Wulkan” sp. z o.o., utworzona na 50-hektarowym terenie byłej Stoczni Szczecińskiej Nowa, położona jest w północno-wschodniej części Szczecina, około 2 km od centrum miasta. Od strony wschodniej graniczy z rzeką Odrą. Najbliższe sąsiedztwo Parku charakteryzuje się przewagą funkcji produkcyjnej i usługowej.

Infrastruktura

Stocznia Szczecińska ,,Wulkan” jest spółką, której infrastruktura stoczniowa ma charakter potokowo-gniazdowego łańcucha technologicznego, dedykowanego do produkcji okrętowej. Jest to Stocznia kompaktowa, zdolna do budowy gotowych statków, począwszy od tzw. "czarnej blachy" do w pełni wyposażonych statków.

W infrastrukturze stoczniowej można wyróżnić kilka zasadniczych obszarów:

  • wstępna konserwacja, gięcia blach i profili
  • powłoka pokładowa, cięcie blach stalowych
  • wykonanie wszystkich konstrukcji stalowych i sekcji statków
  • czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych i sekcji statków
  • ośrodek pochylniowy (trzy pochylnie i udźwigowione place przy pochylniach)
  • transport poziomy do 414 ton
  • hale wyposażenia
  • nabrzeża.

Całkowita powierzchnia Stoczni zajmuje ponad 46 ha. Hale produkcyjne mają ponad 80 tys. m² powierzchni, a place 10 ha. Nabrzeża o długości 750 m są wyposażone w żurawie o udźwigu od 16 do 50 t. Największa z pochylni Wulkan Nowy ma długość 266 m, szerokość 39 m i wyposażona jest w suwnicę o udźwigu 450 t, posiadającą możliwość wyjazdu po pirsie nad akwen.

Stocznia Szczecińska ,,Wulkan” jest doskonale skomunikowany drogą lądową, kolejową i wodną.

Zakres działalności

Stocznia Szczecińska ,,Wulkan” to firma z doświadczeniem i dużym potencjałem produkcyjnym w zakresie zarządzania projektami, współpracy z podwykonawcami przy budowie gotowych jednostek oraz innych wielkogabarytowych konstrukcji stalowych.

Stocznia Szczecińska ”Wulkan” współpracuje stale z 60 podmiotami zatrudniającymi prawie 1600 pracowników, które korzystających z infrastruktury technologicznej Stoczni. Są to przede wszystkim firmy z sektora stoczniowego związanych z przemysłem okrętowym, stalowym oraz offshore. Prawidłowa realizacja procesu produkcyjnego w Stoczni szczecińskiej ,,Wulkan” zagwarantowana jest poprzez ciągłe doskonalenie wdrożonego zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i BHP opartego na normach: ISO 9001:2015, BS OHSAS 18001:2007 oraz AQAP 2110:2016.


Kontakt:

Stocznia Szczecińska „Wulkan” sp. z o.o.
ul. Antosiewicza 1
71-642 Szczecin
tel.: +48 91 810 29 00
e-mail: sekretariat@stoczniawulkan.pl
www.stoczniawulkan.pl


(Ostatnia aktualizacja: kwiecień 2021)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij