Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
PAIH Webinaria
Strona główna > PAIH Webinaria

Nasi eksperci

Łukasz Chrabański

Łukasz Chrabański

Biuro PAIH we Frankfurcie nad Menem

Absolwent finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej oraz prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował także w Management Center Innsbruck w Austrii oraz na HEC Liege Management School - University of Liege w Belgii. Jest również absolwentem stypendium DAAD w Kassel. Podczas studiów realizował ponadto program Polsko-Niemieckiego Forum Akademickiego.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelarii prawnej, Ministerstwie Finansów, Ministerstwie Gospodarki, Belgijskiej Izbie Gospodarczej ora EY. Prowadził też własną działalność gospodarczą.

W Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu obecny od 2,5 roku, gdzie początkowo zajmował się obsługą zagranicznych inwestorów przy realizacji projektów inwestycyjnych głównie z zakresu usług dla biznesu (BSS). Na swoim koncie ma realizację wielu projektów zarówno usługowych jak i przemysłowych, głównie z kapitałem niemieckim i amerykańskim. Obecnie jako kierownik ZBH Frankfurt wspiera w ekspansji polskich przedsiębiorców w Niemczech, Szwajcarii i Liechtensteinie.

Zna niemiecki, angielski, francuski oraz hiszpański.

Wojciech Stando

Wojciech Stando

Biuro PAIH w Londynie

1981-1991 uczestnik opozycji antykomunistycznej, związany z Młodzieżowym Ruchem Oporu, Solidarnością Walczącą, Niezależnym Zrzeszeniem Studentów. W latach 1986-92 student Uniwersytetu Wrocławskiego (Historia i Nauki Polityczne).

Od 1992 r. zaangażowany w handel zagraniczny (firmy Reverentia, Czukopol). 1994-95 vice dyrektor zakładu produkcyjnego pod Moskwą. 1995-2006 na stanowiskach menedżerskich w firmach z branży paliwowej (Dexpol, Starter, Lukoil), również działalność własna (firma motocyklowa AWA Motors). Od 2005 r. w Wielkiej Brytanii, zaangażowany w import i hurtową dystrybucję żywności oraz alkoholu. Twórca i dyrektor fundacji Best Before Project przeciwdziałającej marnowaniu żywności.

Od grudnia 2017 r. pełni funkcję kierownika biura PAIH w Londynie.

Joanna Kobalczyk

Joanna Kobalczyk

Biuro PAIH w Londynie

Studiowała handel zagraniczny i stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a także marketing i zarządzanie na Politechnice Wrocławskiej. Posiada certyfikat brytyjskiej organizacji zrzeszającej profesjonalistów z zakresu księgowości i finansów AAT (Association of Accounting Technicians).

Jest członkiem międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania ACCA (Association of Chartered Certified Accountants). Od 2008 r. współpracowała z Ambasadą RP w Londynie i Wydziałem Promocji i Handlu.

Od 2018 r. związana z Polską Agencją Inwestycji i Handlu. Doradza i udziela wsparcia w nawiązywaniu kontaktów i prowadzeniu działalności przedsiębiorcom polskim na rynku brytyjskim i przedsiębiorcom brytyjskim na rynku polskim.

Anna Polańska

Anna Polańska

Biuro PAIH we Frankfurcie nad Menem

Absolwentka ekonomii na Lancaster University, VU University Amsterdam oraz Goethe University we Frankfurcie nad Menem. Studiowała również w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP, Europejskim Banku Centralnym, MŚP, polskich bankach oraz w Center for Financial Studies na Goethe University.

Z Polską Agencją Inwestycji i Handlu związana od 2017 r. W marcu 2020 r. objęła funkcję referentki d.s. kobiet w Heskim Związku Karate.

Biegle posługuje się językami angielskim oraz niemieckim, a także hiszpańskim.

Marzena Kwaśna

Marzena Kwaśna

Biuro PAIH w Londynie

Absolwentka studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej w Zarządzaniu Projektami, Politechniki Warszawskiej w Międzynarodowych Stosunkach w Energetyce, Politechniki Wrocławskiej w Nowoczesnych Technologiach Energetycznych oraz Master of Business and Administration we Wrocławskiej Akademii Ekonomicznej. Makler papierów wartościowych, Prince 2 Practitioner, ACCA i Certyfikowany konsultant w SAP Accounting.

Doświadczenie zawodowe zdobywała na stanowiskach w biurach maklerskich i bankach oraz na stanowisku Pełnomocnika Zarządu ds. Strategii w Zakładzie Energetycznym we Wrocławiu, a także jako Project Manager zintegrowanego systemu informatycznego SAP w Zakładzie Energetycznym Wrocław. Jednocześnie prowadziła firmę konsultingową w zakresie finansów i analiz oraz systemów zarządzania.

Od 2018 r. pracuje jako ekspert w biurze PAIH w Londynie.

Maja Justyna

Maja Justyna

Centrum Obsługi Przedsiębiorstw PAIH

Absolwentka stosunków międzynarodowych politycznych na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła podyplomowe studia: "Zarządzania marką" w SGH w Warszawie oraz "International Marketing Management" na Uniwersytecie Łódzkim.

Przez kilka lat prowadziła działania marketingowe dla czołowej w Polsce sieci handlowej, następnie zajmowała się zarządzaniem projektami m.in. w sektorze modowym.

W latach 2018-2019 odpowiedzialna w PAIH za branżowy program promocji "BRAND" sektora kosmetycznego oraz modowego. Obecnie odpowiedzialna za wsparcie przedsiębiorstw z sektora kosmetycznego i modowego w ramach Centrum Obsługi Przedsiębiorstw.

Sprawdź nadchodzące webinaria
  • Udostępnij:

Najbliższe webinaria


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij