Infolinia: 800 800 120
O Agencji
Strona główna > O Agencji > Zarząd > Dr Krzysztof Senger

Dr Krzysztof Senger, Członek Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.

Krzysztof Senger posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w działalności międzynarodowej oraz finansowaniu inwestycji i zarządzaniu projektami. Ukończył Biznes Międzynarodowy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, uzyskał również stopień doktora na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, specjalizując się w zagadnieniach związanych z ekonomią i polityką rozwoju.

Pracując w biznesie doradczym (PwC, Deloitte) wspierał klientów w budowaniu strategii i modeli biznesowych w obszarze innowacji oraz wchodzenia i konkurowania na rynkach globalnych. W sektorze publicznym zdobył doświadczenie w budowaniu struktur i kierowaniu administracją w zakresie finansowania i zarządzania inwestycjami. W trakcie kariery zawodowej wielokrotnie odpowiadał za prowadzenie spraw i relacji z instytucjami szczebla międzynarodowego, centralnego, oraz lokalnego.

Równolegle w latach 2004-2013 był niezależnym doradcą, pracując również za granicą np. w roli eksperta międzynarodowego, np. negocjacje umów o wolnym handlu z UE (the DCFTA). Uczestniczył w projektach międzynarodowych związanych z innowacyjnością, B+R. Posiada również doświadczenie trenerskie z zakresu globalnych aspektów biznesu dla setek słuchaczy z całego świata.


Przebieg kariery zawodowej:

2016 - obecnie Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Wiceprezes

Doświadczenie menedżerskie w biznesie międzynarodowym zdobyte w PwC Polska oraz Deloitte Polska (2013-2016) oraz jako Niezależny Doradca (2004-2013)

Doświadczenie menedżerskie w sektorze publicznym zdobyte na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2004-2013)


Wykształcenie specjalistyczne w dziedzinie biznesu i stosunków międzynarodowych:

2012 - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, tytuł magistra: Wydział Gospodarki Międzynarodowej, specjalność: Biznes międzynarodowy.

2008 - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stopień naukowy doktora, specjalność: polityka społeczno-gospodarcza.

2006 - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podyplomowe studium Administracji Europejskiej, specjalność „Zarządzanie projektem”.

2004 - Akademia Ekonomiczna w Poznaniu. Studia podyplomowe: ,,Zarządzanie projektami samorządów terytorialnych w UE z wykorzystaniem technologii informacyjnych”.

2004 - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, tytuł magistra: Praca magisterska w zakresie filozofii gospodarczej i politycznej nowoczesnego państwa.


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij