Infolinia: 800 800 120
 • Facebook
 • Youtube
 • Twitter
O Agencji
Zagraniczne Biuro Handlowe NairobiNext Step Poland  aktualności

Kwiecień 2019
Udział w seminariach merytorycznych z otoczeniem biznesu w Helsinkach
W dniach 3-5 kwietnia eksperci i ekspertki projektu Next Step Poland uczestniczyli w seminariach merytorycznych z przedstawicielami agencji bliźniaczych oraz instytucji rozwojowych w Helsinkach.  Celem głównym wyjazdu było zapoznanie się z:
 • doświadczeniami Team Finland dotyczącymi procesów budowania jednolitej oraz spójnej wizerunkowo organizacji wspierającej fińskich przedsiębiorców.
 • mechanizmem wsparcia i instrumentami oferowanymi fińskim przedsiębiorcom przez Business Finland, porównanie oferty oraz zarekomendowanie mechanizmów, które mogłyby zostać wprowadzone w Polsce.  
 • fińską kulturą biznesową oraz dialogiem pomiędzy administracją a przedsiębiorcami.
 • ekosystem innowacji oraz pozyskanie informacji o modelu działania fińskich instytucji wspierających innowacyjność tj. Startup Sauna, Slush, Aalto University.
W trakcie seminarium odbyły się spotkania z  następującymi instytucjami, organizacjami: TESI, Team Finland, Business Finland, Startup Sauna, Aalto Startup Center, Slush, SITRA oraz z p. Stefanem Widomskim (konsulem honorowym RP).

Spotkanie NSP Helsinki

Dodatkowo ekspertki i eksperci projektu Next Step Poland wzięli udział w seminarium Business Opportunities in Poland zorganizowanym przez Team Finland Polska,  w którym prelegentami byli  Ambassador Juha Ottman (otwarcie), Lev Rubinstein, Valio Ltd: FMCG product launch to Poland,  Tuomas Asunmaa, Spondeo Oy and Chair of the FTG: Doing Business in Poland, Business Finland at your service: Advice & Coaching – Networking & Opportunities: Healthtech, cleantech, IC  Aija Kalander, Funding tools of Business Finland. Prelegenci przedstawili Polskę jako rynek o odmiennej specyfice biznesowej, ale też jednocześnie bliski geograficznie z nieodkrytym jeszcze przez Finów potencjałem eksportowym i inwestycyjnym. Mocnym akcentem prelekcji było wskazanie jak dobrze znaleźć partnera biznesowego i odnaleźć się w polskiej rzeczywistości biznesowej. W trakcie seminarium omówiono w jaki sposób Polska postrzegana jest przez Finów oraz jakie są perspektywiczne branże dla fińskiego przemysłu w Polsce.

Spotkanie NSP Helsinki_Seminarium o Polscei

Wynikiem seminarium są wypracowane wśród ekspertów i ekspertek NSP rekomendacje, które zostaną zamieszczone w produkcie finalnym projektu: Guidebook.

Marzec 2019
Udział i organizacja Start Alliance Warsaw
W dniach 18-21 marca ekspertki i eksperci projektu NSP zorganizowali wydarzenie Start Alliance Warsaw. Był to czterodniowy program, który miał za zadanie umożliwić zagranicznym startupom poznanie polskiego ekosystemu wspierania innowacji, w tym:
 • zapoznanie się z pełną ofertą kluczowych instytucji rozwojowych wspierających przedsiębiorczość, rozwój startupów i innowacyjności w Polsce;
 • nawiązanie bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami polskiego ekosystemu innowacji;
 • uczestnictwo w konferencji Wolves Summit, spotkaniach typu speed match-making oraz spotkaniach biznesowych z konkretnymi, wskazanymi wcześniej reprezentantami poszczególnych organizacji i podmiotów ekosystemu.
W wydarzeniu zorganizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Polski Fundusz Rozwoju wzięło udział sześć start-upów: Introwise, The Virtual Mind, inc, Individual entrepreneur Tsurkan, Kozhya, 3YOURMIND GmbH, Lanpocket

W poniedziałek  18 marca w siedzibie Polskiego Funduszu Rozwoju odbyło się spotkanie  przedstawicieli PAIH, PARP, PFR oraz polskich akceleratorów (Reaktor Warszawa, Startup Academy, Huge Thing, Startup Hub Poland), którzy zaprezentowali swoją ofertę oraz  przekonywali uczestników dlaczego warto podjąć inwestycję w Polsce. W spotkaniu oprócz uczestników programu Start Alliance Warsaw wzięło udział dwanaście włoskich startupów (m.in.: AreaWFI (areawfi.org), NaplesExperiences.com, 3DMarkOne.com), przedstawicielka ICE – Italian Trade Agency (Agencji Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich) oraz goście z Izraela związani z akceleratorem tworzonym przez Innogy. Podczas networkingu uczestnicy spotkania mieli możliwość bliższego poznania oferty polskiego ekosystemu wspierania rozwoju startupów i innowacji.

Seminarium SA Warszawa

W dniach 19-20 marca uczestnicy Start Alliance Warsaw wzięli udział w Wolves Summit, konferencji biznesowej połączonej z przestrzenią networkingową, w której uczestnicy SA Warszawa wzięli udział w spotkaniach B2B.

Spotkania B2B podczas WS

21 marca uczestnicy programu SA Warsaw mieli możliwość skorzystania z bezpośrednio umówionych spotkań B2B z wybranymi osobami z otoczenia biznesu, by jak najbardziej owocnie wykorzystać swój pobyt podczas programu. Była to także okazja do spotkań biznesowych z osobami poznanymi podczas konferencji.

Luty 2019
Zapowiedzi działań
 • W ramach projektu Next Step Poland w dniach 3-5 kwietnia br. odbędzie się spotkanie z bliźniaczymi instytucjami w Helsinkach m.in.  z Sitrą i Business Finland oraz rozmowy z przedstawicielami ekosystemu innowacji.
 • W maju planowane są dwie aktywności w ramach NSP: pierwszą jest uczestnictwo w wydarzeniach sieci Start Alliance i wydarzeniu międzynarodowym Pioneers Wiedeń, drugą udział w seminariach merytorycznych z przedstawicielami estońskich agencji bliźniaczych i instytucji rozwojowych oraz wydarzeniu międzynarodowym Latitude59.
 • Pod koniec pierwszego półrocza, w czerwcu, zaplanowano udział w wydarzeniach sieci Start Alliance i konferencji międzynarodowej TOA.

Luty 2019
Pierwsze spotkanie partnerów
W dniach 26 - 27 lutego  miało miejsce pierwsze spotkanie partnerów krajowych projektu Next Step Poland z partnerem ponadnarodowym Capful Oy. W trakcie spotkania odbyły się liczne rozmowy, podczas których omówiono zagadnienia merytoryczne dotyczące realizacji zaplanowanych wspólnych zadań projektowych.

NSP spotkanie partnerów

Styczeń 2019
Polska Agencja Inwestycji i Handlu podpisała umowę partnerską z Capful Oy

W grudniu 2018 roku, PAIH jako lider partnerstwa projektu Next Step Poland podpisała umowę partnerską z nowym partnerem projektu Capful Oy - międzynarodową firmą realizującą projekty dla dużych korporacji, małych i średnich przedsiębiorstw, statupów, instytucji rozwojowych oraz podmiotów publicznych. Dotychczasowe doświadczenie fińskiego partnera gwarantuje praktyczne rozwiązania w obszarze innowacyjności oraz wsparcia i rozwoju przedsiębiorczości, bogatą sieć kontaktów i ekspertów międzynarodowych.

Podczas współpracy z polskimi partnerami projektu Capful Oy planuje wykorzystać nie tylko narzędzie jakim jest planowanie scenariuszowe, analiza stanu aktualnego oraz określenie kierunków rozwoju, ale też doświadczenie z realizacji wcześniejszych projektów o charakterze biznesowym, np. wspierającym innowacyjne firmy.
CAPFUL_logo


 PMT_loga_pl


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl
e-mail dla eksporterów: eksport@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Facebook Youtube Twitter Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij