Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
  • fb
  • yt
  • tw
O Agencji
Strona główna > O Agencji > Zagraniczne Biura Handlowe

Zagraniczne Biura Handlowe

Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu to sieć przedstawicielstw, których zadaniem jest wspieranie eksportu oraz inwestycji polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, jak również przyciąganie inwestorów do Polski.

Docelowo powstać ma 70 Biur, w krajach o największym potencjale rozwojowym dla polskich firm. Biura charakteryzują się elastyczną strukturą dopasowaną do potrzeb i wyzwań na danym rynku oraz szerokim wachlarzem usług świadczonych na miejscu.

Zagraniczne Biura Handlowe

Zagraniczne Biura Handlowe wsparte kompleksową ofertą grupy PFR, umożliwią przedsiębiorcom dotarcie na rynki, które charakteryzuje największy potencjał pod kątem możliwości eksportowych oraz inwestycyjnych dla danej grupy produktów.

Do zadań Zagranicznych Biur Handlowych należy profesjonalna obsługa polskich przedsiębiorstw zainteresowanych ekspansją na rynkach zagranicznych, w tym:

  • udzielanie informacji o rynku (analizy, raporty, poradniki),
  • współtworzenie sieci kontaktów z lokalnymi firmami i instytucjami,
  • organizację szkoleń dla polskich i zagranicznych firm,
  • weryfikację partnerów biznesowych,
  • organizacji misji gospodarczych,
  • udziale w imprezach wystawienniczych,
  • spotkaniach B2B,
  • wyszukiwaniu partnerów biznesowych,
  • we wprowadzeniu produktów na rynek,
  • tworzeniu kampanii promocyjnych i medialnych.


Działające Zagraniczne Biura Handlowe:

  1. Abidżan
    Thomas Amari - kierownik biura
    e-mail: thomas.amari@paih.gov.pl
    ivorycoast.trade.gov.pl

  2. Addis Abeba
    tel.: +251 94 5512772
    Samira Saadi - kierownik biura
    e-mail: samira.saadi@paih.gov.pl
    ethiopia.trade.gov.pl

  3. Algier
    Algeria Business Centre (la Tour A.B.C.) Pins-Maritimes,
    16058 El-Mohammadia Alger
    Filip Mudyna - kierownik biura
    e-mail: filip.mudyna@paih.gov.pl
    alger.trade.gov.pl

  4. Amsterdam
    Bartłomiej Danek - kierownik biura
    e-mail: bartlomiej.danek@paih.gov.pl
    netherlands.trade.gov.pl

  5. Astana
    Syganak str. 25
    Ansar BC, 12th Floor
    Astana, 010000
    Kazakhstan
    Julia Horodecka - kierownik biura
    +7 (701) 082 55 97
    e-mail: julia.horodecka@paih.gov.pl
    Lyubov Papurina - ekspert
    +7 (701) 082 55 98
    e-mail: lyubov.papurina@paih.gov.pl
    Assel Sagimbekova - ekspert
    +7 (701) 082 56 00
    e-mail: assel.sagimbekova@paih.gov.pl
    kazakhstan.trade.gov.pl

  6. Ateny
    Office+ Executive Business Center
    Grigoriou Lampraki 58
    166 75 Glyfada
    tel.: +30 211 016 81 46
    tel:. +30 694 391 40 30
    Mirosław Gojdź – kierownik biura
    e-mail: miroslaw.gojdz@paih.gov.pl
    Joanna Szymańska - ekspert
    e-mail: joanna.szymanska@paih.gov.pl
    greece.trade.gov.pl

  7. Baku
    tel.: +994 50 988 79 23
    Elnara Mammadova - kierownik biura
    e-mail: elnara.mammadova@paih.gov.pl
    azerbaijan.trade.gov.pl

  8. Bogota
    tel.: +57 319 25 83 912
    Dorota Siry - kierownik biura
    e-mail: dorota.siry@paih.gov.pl
    Zofia Polakiewicz - ekspert
    e-mail: zofia.polakiewicz@paih.gov.pl
    colombia.trade.gov.pl

  9. Budapeszt
    Horvat utca 14-24
    1027 Budapeszt
    tel.: +36 1800 1020
    Marcin Karaskiewicz - kierownik biura
    tel.: +36 1800 1024
    e-mail: marcin.karaskiewicz@paih.gov.pl
    Sagi Ferenc - Business Development Manager
    tel.: + 36 1800 1023
    e-mail: sagi.ferenc@paih.gov.pl
    Agnieszka Forreiter - ekspert
    tel.: +36 1800 2021
    e-mail: agnieszka.forreiter@paih.gov.pl
    hungary.trade.gov.pl

  10. Buenos Aires
    tel.: +54 9 11 3309 7911
    Karolina Barmuta - kierownik biura
    e-mail: karolina.barmuta@paih.gov.pl
    Olga Świderska - ekspert
    tel.: +54 9 11 2731 6620
    e-mail: olga.swiderska@paih.gov.pl
    argentina.trade.gov.pl

  11. Bukareszt
    Anastasia Belous - ekspert
    tel.: +40 720 198 612
    e-mail: bukareszt@paih.gov.pl
    e-mail: anastasia.belous@paih.gov.pl
    romania.trade.gov.pl

  12. Chengdu
    Małgorzata Zawisza - Business Development Manager
    e-mail: malgorzata.zawisza@paih.gov.pl
    china.trade.gov.pl

  13. Dakar
    tel.: +221 776 260 734
    Leszek Biały - kierownik biura
    e-mail: leszek.bialy@paih.gov.pl
    senegal.trade.gov.pl

  14. Dubaj
    Central Park Towers (DIFC)
    Office 16-37, 16th Floor
    Dubai, United Arab Emirates
    tel.: +971 48 868 455
    mob.: +971 504 797 255, +971 509 637 255
    Moneer Faour - kierownik biura (pl / en / ar)
    e-mail: moneer.faour@paih.gov.pl
    Michał Bakuła - Business Development Manager (pl / en)
    e-mail: michal.bakula@paih.gov.pl
    uae.trade.gov.pl

  15. Dublin
    tel.: +353 87 669 15 16
    Marta Smolarek - kierownik biura
    e-mail: marta.smolarek@paih.gov.pl
    ireland.trade.gov.pl

  16. Dżakarta
    tel.: +62 822 1350 5502
    Marcin Roszkowski - kierownik biura
    e-mail: marcin.roszkowski@paih.gov.pl
    indonesia.trade.gov.pl

  17. Frankfurt
    Bockenheimer Landstraße 51-53
    60325 Frankfurt am Main
    tel: +49 69 20733533
    Piotr Pomian - Kruszyński - kierownik biura
    e-mail: piotr.pomian@paih.gov.pl
    tel. +49 151 16 57 09 12
    Anna Polańska - ekspert
    e-mail: anna.polanska@paih.gov.pl
    tel. kom. +49 171 1160 309
    germany.trade.gov.pl

  18. Helsinki
    Risto Rytin tie 7
    00 570 Helsinki
    Finlandia
    tel.: +358 (0) 9 686 00 60
    fax: +358 (0) 9 686 00 610
    Tomasz Orłowicz - kierownik biura
    tel.: +358 (0) 9 686 00 612
    mob.: +358 465 208 419
    e-mail: tomasz.orlowicz@paih.gov.pl
    Patrycja Saxlund - ekspert
    tel.: +358 (0) 9 686 006 13
    mob.: +358 505 389 771
    e-mail: patrycja.saxlund@paih.gov.pl
    finland.trade.gov.pl
     
  19. Ho Chi Minh City
    SunWah Tower, 14th floor, room 1401
    115 Nguyen Hue Street, District 1
    Ho Chi Minh City, Vietnam
    tel.: +84 28 3821 9990 ext.104
    mob.: +84 933 663 653
    Piotr Harasimowicz - kierownik biura
    e-mail: piotr.harasimowicz@paih.gov.pl
    Krzysztof Hajłasz - ekspert
    e-mail: krzysztof.hajlasz@paih.gov.pl
    vietnam.trade.gov.pl

  20. Kair
    8 Ahmed Nessim Street
    Giza, Cairo 11511 Egypt
    Dina Shall – Kierownik Biura
    e-mail: dina.shall@paih.gov.pl
    mob.: +20 1147 455 155
    Ayman Farouk - ekspert
    e-mail: ayman.farouk@paih.gov.pl
    Mohamed El Tohamy - Business Development Manager
    e-mail: mohamed.eltohamy@paih.gov.pl
    egypt.trade.gov.pl

  21. Kijów
    Kozhumiatska str. 14 B
    04071, Kyiv
    Karol Kubica - kierownik biura
    mob.: +380 988 115 791
    e-mail: karol.kubica@paih.gov.pl
    Sławomir Roszczenko - ekspert
    mob.: +380 963 044 419
    e-mail: slawomir.roszczenko@paih.gov.pl
    ukraine.trade.gov.pl

  22. Kopenhaga
    Nybrogade 10
    1203 Kopenhaga
    Łukasz Szymaszek – kierownik biura
    e-mail: lukasz.szymaszek@paih.gov.pl
    tel.: +45 5150 8058
    denmark.trade.gov.pl

  23. Kuala Lumpur
    Przemysław Zaręba - kierownik biura
    e-mail: przemyslaw.zareba@paih.gov.pl
    malaysia.trade.gov.pl

  24. Lizbona
    Dariusz Duda - kierownik biura
    e-mail: dariusz.duda@paih.gov.pl
    portugal.trade.gov.pl

  25. Londyn
    90 Gloucester Place
    London W1U 6HS
    tel.: +44 782 332 32 40
    Wojciech Stando - kierownik biura
    e-mail: wojciech.stando@paih.gov.pl
    Joanna Kobalczyk – ekspert
    e-mail: joanna.kobalczyk@paih.gov.pl
    Marzena Kwaśna – ekspert
    e-mail: marzena.kwasna@paih.gov.pl
    uk.trade.gov.pl

  26. Los Angeles
    Karolina Zatorska - kierownik biura
    e-mail: karolina.zatorska@paih.gov.pl
    tel.: +1 (949) 394 7269
    usa.trade.gov.pl

  27. Madryt
    Wojciech Łopatkiewicz - kierownik biura
    e-mail: wojciech.lopatkiewicz@paih.gov.pl
    spain.trade.gov.pl

  28. Mediolan
    Via Fatebenefratelli 9
    20121 Mediolan
    Patrycja Niemczyk - Favaró - kierownik biura
    e-mail: patrycja.niemczyk@paih.gov.pl
    Ewa Trzcińska - Business Development Manager
    e-mail: ewa.trzcinska@paih.gov.pl
    italy.trade.gov.pl

  29. Meksyk
    Torre Mayor, 32nd floor
    Av. Paseo de la Reforma #505
    Col. Cuauhtémoc
    06500 Ciudad de México
    Patrycja Staszewska - kierownik biura
    e-mail: patrycja.staszewska@paih.gov.pl
    tel.: +52 55 5211 7470
    mob.: +52 1 55 48 88 40 24
    Patrycja Augustyniak - Business Development Manager
    e-mail: patrycja.augustyniak@paih.gov.pl
    tel.: +52 55 5211 5076
    mob.: +52 1 55 6166 8265
    mexico.trade.gov.pl

  30. Mińsk
    Michał Janczuk - kierownik biura
    e-mail: michal.janczuk@paih.gov.pl
    belarus.trade.gov.pl

  31. Moskwa
    mob. +79257152870
    Wojciech Kolignan - kierownik biura
    e-mail: wojciech.kolignan@paih.gov.pl
    Wiktor Antonow - ekspert
    e-mail: wiktor.antonow@paih.gov.pl
    russia.trade.gov.pl

  32. Mumbaj
    Ada Dyndo - kierownik biura
    e-mail: ada.dyndo@paih.gov.pl
    tel.: +91 97 69 70 73 46
    india.trade.gov.pl

  33. Nairobi
    Flamingo Towers
    One Mara Road
    Nairobi
    tel.: +254 789 802 522
    Michael Mazurewicz - kierownik biura
    e-mail: michael.mazurewicz@paih.gov.pl
    kenya.trade.gov.pl

  34. Nowy Jork
    675 3rd Avenue, 19th floor
    New York, NY 10017
    tel.: +19176769479
    Ewa Bindek - kierownik biura
    e-mail: ewa.bindek@paih.gov.pl
    usa.trade.gov.pl

  35. Oslo
    tel.: +47 462 43 456
    Martalena Madej - kierownik biura
    e-mail: martalena.madej@paih.gov.pl
    norway.trade.gov.pl

  36. Paryż
    32 rue de la Bienfaisance,
    78008 Paris
    mob.: +33 680 211 860
    Monika Kamińska Jablonka - kierownik biura
    e-mail: monika.kaminska@paih.gov.pl
    france.trade.gov.pl

  37. Praga
    Marcin Warchoł - kierownik biura
    phone: +420 731 181 415
    e-mail: marcin.warchol@paih.gov.pl
    Kamila Misiorowska - ekspert
    phone: +420 731 185 714
    e-mail: kamila.misiorowska@paih.gov.pl
    czechrepublic.trade.gov.pl

  38. San Francisco
    180 Sansome Street 2nd Floor
    San Francisco
    California, 94104
    United States
    Maja Kieturakis - kierownik biura
    e-mail: maja.kieturakis@paih.gov.pl
    tel.: +1 (650) 580 6352
    Aleksandra Cybulska - Business Development Manager
    e-mail: aleksandra.cybulska@paih.gov.pl
    usa.trade.gov.pl

  39. Santiago
    Adam Czerka - kierownik biura
    tel.: +56 996 718 744
    e-mail: adam.czerka@paih.gov.pl
    chile.trade.gov.pl

  40. Seul
    dr Arkadiusz Tarnowski - kierownik biura
    e-mail: arkadiusz.tarnowski@paih.gov.pl
    southkorea.trade.gov.pl

  41. Sofia
    tel.: +359 87 797 0236
    Grażyna Chorążykiewicz - kierownik biura
    e-mail: grazyna.chorazykiewicz@paih.gov.pl
    bulgaria.trade.gov.pl

  42. Singapur
    12 Marina View #23-10
    Asia Square Tower 2
    Singapore 018961
    tel.: +65 6584 2298
    Magdalena Smolak - kierownik biura
    e-mail: magdalena.smolak@paih.gov.pl
    Anna Tukalska - Business Development Manager
    e-mail: anna.tukalska@paih.gov.pl
    singapore.trade.gov.pl

  43. Sydney
    tel.: +61 429 169 564
    Jakub Wilchelm - kierownik biura
    e-mail: jakub.wilchelm@paih.gov.pl
    australia.trade.gov.pl

  44. Szanghaj
    Suite 1708, Cross Tower, No. 318 Fuzhou Road
    200001 Shanghai, Huangpu District
    tel.: +86 21 63309186
    mob.: +86 13386080517
    Dr Andrzej Juchniewicz - kierownik biura
    e-mail: andrzej.juchniewicz@paih.gov.pl / china@paih.gov.pl
    china.trade.gov.pl

  45. Tajpej
    tel.: +886 909802585
    Michalina Jendrzejczyk - kierownik biura
    e-mail: michalina.jendrzejczyk@paih.gov.pl

  46. Tbilisi
    tel.: +995 557 457 199
    Karolina Zaręba - kierownik biura
    e-mail: karolina.zareba@paih.gov.pl
    georgia.trade.gov.pl

  47. Teheran
    Kian Tower Building,
    2551 Vali asr Ave., above Naseri St.,
    4th Floor, Office no. 5,
    Tehran, Iran.
    Postal Code: 1968643119
    tel.: +98 912-005-4238 (IRI)
    tel.: +48 729-337-178 (PL)
    Jarosław Kaczyński - kierownik biura
    e-mail: jaroslaw.kaczynski@paih.gov.pl
    Iwa Zamościk - ekspert
    e-mail: iwa.zamoscik@paih.gov.pl
    Ali Mahabadi Pour - Business Development Manager
    e-mail: a.mahabadipour@paih.gov.pl
    iran.trade.gov.pl

  48. Tel Awiw
    Sonol Tower, 52 Menachem Begin St., Tel Aviv
    Zofia Nojszewska - kierownik biura
    e-mail: zofia.nojszewska@paih.gov.pl
    israel.trade.gov.pl

  49. Tokio
    2th Floor, Orix Meguro Building,
    1-24-12 Meguro, Meguro-ku,
    Tokyo 153-0063, Japan
    tel.: (+81) 3 5437 5050 (5015)
    kom.: +81 805 004 89 95
    Eliza Klonowska-Siwak - kierownik biura
    e-mail: eliza.klonowska@paih.gov.pl
    japan.trade.gov.pl

  50. Toronto
    438 University Avenue, Suite 1810
    Toronto, ON M5G 2K8
    tel.: +1-416-546-4570
    Zack Labieniec - kierownik biura
    e-mail: zack.labieniec@paih.gov.pl
    mob.: +1-647-880-4012
    Magdalena Czerwińska - ekspert
    e-mail: magdalena.czerwinska@paih.gov.pl
    mob.: +1-514-569-9119
    canada.trade.gov.pl

  51. Waszyngton
    1503 21st Street NW
    Washington, DC 20036
    United States
    Bartosz Szajda - kierownik biura
    e-mail: bartosz.szajda@paih.gov.pl
    tel.: +1 (202) 460 5007
    Maciej Olchawa - ekspert
    e-mail: maciej.olchawa@paih.gov.pl
    tel.: +1 (202) 751 9787
    Joanna Górska - ekspert
    e-mail: joanna.gorska@paih.gov.pl
    tel.: +1 (202) 480 5236
    usa.trade.gov.pl

  52. Wiedeń
    Reisnerstr. 61/1/2
    1030 Wiedeń
    e-mail: wieden@paih.gov.pl
    austria.trade.gov.pl


Planowane otwarcia Zagranicznych Biur Handlowych:

  1. Bangkok
  2. Casablanca
  3. Houston
  4. Johannesburg
  5. Kuwait City
  6. Lagos
  7. Manila
  8. Rijad
  9. São Paulo
  10. Stambuł
  11. Sztokholm
  12. Tbilisi
  13. Ułan Bator

Jeśli chcą Państwo otrzymywać Newsletter, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl
e-mail dla eksporterów: eksport@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 138.006.600,00 PLN

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział

Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

fb yt tw bip internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij