Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
O Agencji
Strona główna > O Agencji > Zagraniczne Biura Handlowe

Zagraniczne Biura Handlowe

Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu to sieć przedstawicielstw, których zadaniem jest wspieranie eksportu oraz inwestycji polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, jak również przyciąganie inwestorów do Polski.

Docelowo powstać ma 70 Biur, w krajach o największym potencjale rozwojowym dla polskich firm. Biura charakteryzują się elastyczną strukturą dopasowaną do potrzeb i wyzwań na danym rynku oraz szerokim wachlarzem usług świadczonych na miejscu.

Zagraniczne Biura Handlowe

Zagraniczne Biura Handlowe wsparte kompleksową ofertą grupy PFR, umożliwią przedsiębiorcom dotarcie na rynki, które charakteryzuje największy potencjał pod kątem możliwości eksportowych oraz inwestycyjnych dla danej grupy produktów.

Do zadań Zagranicznych Biur Handlowych należy profesjonalna obsługa polskich przedsiębiorstw zainteresowanych ekspansją na rynkach zagranicznych, w tym:

  • udzielanie informacji o rynku (analizy, raporty, poradniki),
  • współtworzenie sieci kontaktów z lokalnymi firmami i instytucjami,
  • organizację szkoleń dla polskich i zagranicznych firm,
  • weryfikację partnerów biznesowych,
  • organizacji misji gospodarczych,
  • udziale w imprezach wystawienniczych,
  • spotkaniach B2B,
  • wyszukiwaniu partnerów biznesowych,
  • we wprowadzeniu produktów na rynek,
  • tworzeniu kampanii promocyjnych i medialnych.


Działające Zagraniczne Biura Handlowe:

  1. Addis Abeba
    Saamira Saadi - Kierownik Biura
    samira.saadi@paih.gov.pl

  2. Amsterdam
    Bartłomiej Danek - kierownik biura
    e-mail: bartlomiej.danek@paih.gov.pl
    netherlands.trade.gov.pl

  3. Astana
    Syganak str. 25
    Ansar BC, 12th Floor
    Astana, 010000
    Kazakhstan
    Julia Horodecka - kierownik biura
    +7 (701) 082 55 97
    e-mail: julia.horodecka@paih.gov.pl
    Lyubov Papurina - ekspert
    +7 (701) 082 55 98
    e-mail: lyubov.papurina@paih.gov.pl
    Assel Sagimbekova - ekspert
    +7 (701) 082 56 00
    e-mail: assel.sagimbekova@paih.gov.pl
    kazakhstan.trade.gov.pl

  4. Ateny
    Mirosław Gójdź – kierownik biura
    e-mail: miroslaw.gojdz@paih.gov.pl
    greece.trade.gov.pl

  5. Bogota
    tel.: +57 319 25 83 912
    Dorota Siry - kierownik biura
    e-mail: dorota.siry@paih.gov.pl
    colombia.trade.gov.pl

  6. Budapeszt
    Horvat utca 14-24
    1027 Budapeszt
    tel.: +36 1800 1020
    Marcin Karaskiewicz - kierownik biura
    tel.: +36 1800 1024
    e-mail: marcin.karaskiewicz@paih.gov.pl
    Sagi Ferenc - Business Development Manager
    tel.: + 36 1800 1023
    e-mail: sagi.ferenc@paih.gov.pl
    Agnieszka Forreiter - ekspert
    tel.: +36 1800 2021
    e-mail: agnieszka.forreiter@paih.gov.pl
    hungary.trade.gov.pl

  7. Buenos Aires
    Paraguay 1178, 11 piętro
    C1057AAR, Buenos Aires
    Argentyna
    tel.: +54 9 11 3309 7911
    Karolina Barmuta - kierownik biura
    e-mail: karolina.barmuta@paih.gov.pl
    Olga Świderska - ekspert
    tel.: +54 9 11 2731 6620
    e-mail: olga.swiderska@paih.gov.pl
    argentina.trade.gov.pl

  8. Bukareszt
    Adam Kwiecień - kierownik biura
    tel.: +40 720 198 612
    e-mail: bukareszt@paih.gov.pl
    e-mail: adam.kwiecien@paih.gov.pl
    romania.trade.gov.pl

  9. Dakar
    Leszek Biały - kierownik biura
    e-mail: leszek.bialy@paih.gov.pl

  10. Dubaj
    Central Park Towers (DIFC)
    Office 16-37, 16th Floor
    Dubai, United Arab Emirates
    tel.: +971 48 868 455
    mob.: +971 504 797 255, +971 506 927 255
    Moneer Faour - kierownik biura
    e-mail: moneer.faour@paih.gov.pl
    Marta Biswas - ekspert
    e-mail: marta.biswas@paih.gov.pl
    uae.trade.gov.pl

  11. Dublin
    tel.: +48 694 657 411
    Marta Smolarek - kierownik biura
    e-mail: marta.smolarek@paih.gov.pl
    ireland.trade.gov.pl

  12. Dżakarta
    Indonesia Stock Exchange Building Tower 1, 15th Floor Unit 6
    Jl. Jend. Sudirman Kav. 52-53
    Jakarta 12190
    tel.: +62 822 1350 5502
    Marcin Roszkowski - kierownik biura
    e-mail: marcin.roszkowski@paih.gov.pl
    indonesia.trade.gov.pl

  13. Frankfurt
    Bockenheimer Landstraße 51-53
    60325 Frankfurt am Main
    tel: +49 69 20733533
    Piotr Pomian - Kruszyński - kierownik biura
    e-mail: piotr.pomian@paih.gov.pl
    tel. +49 151 16 57 09 12
    tel. +48 692 196 824
    Anna Polańska - ekspert
    e-mail: anna.polanska@paih.gov.pl
    tel. kom. +49 171 1160 309
    germany.trade.gov.pl

  14. Helsinki
    Risto Rytin tie 7
    00 570 Helsinki
    Finlandia
    mob.: +358 46 5208419
    Tomasz Orłowicz - kierownik biura
    e-mail: tomasz.orlowicz@paih.gov.pl
    Patrycja Saxlund - ekspert
    e-mail: patrycja.saxlund@paih.gov.pl
    finland.trade.gov.pl
     
  15. Ho Chi Minh City
    SunWah Tower, 14th floor, room 1401
    115 Nguyen Hue Street, District 1
    Ho Chi Minh City, Vietnam
    tel.: +84 28 3821 9990 ext.104
    mob.: +84 933 663 653
    Piotr Harasimowicz - kierownik biura
    e-mail: piotr.harasimowicz@paih.gov.pl
    Krzysztof Hajłasz - ekspert
    e-mail: krzysztof.hajlasz@paih.gov.pl
    vietnam.trade.gov.pl

  16. Kair
    8 Ahmed Nessim Street
    Giza, Cairo 11511 Egypt
    Dina Shall – Kierownik Biura
    dina.shall@paih.gov.pl
    mob.: +20 1147 455 155
    Ayman Farouk - ekspert
    ayman.farouk@paih.gov.pl

  17. Kijów
    Kojumiatska str. 14 B
    04071, Kyiv
    mob.: +380 988 115 791
    Karol Kubica - kierownik biura
    e-mail: karol.kubica@paih.gov.pl
    ukraine.trade.gov.pl

  18. Kopenhaga
    Łukasz Symaszek – kierownik biura
    e-mail: lukasz.szymaszek@paih.gov.pl
    denmark.trade.gov.pl

  19. Kuala Lumpur
    Przemysław Zaręba – kierownik biura
    e-mail: przemyslaw.zareba@paih.gov.pl

    malaysia.trade.gov.pl

  20. Londyn
    tel.: +44 782 332 32 40
    Wojciech Stando - kierownik biura
    e-mail: wojciech.stando@paih.gov.pl
    uk.trade.gov.pl

  21. Los Angeles
    Karolina Zatorska - kierownik biura
    e-mail: karolina.zatorska@paih.gov.pl
    tel.: +1 (949) 394 7269
    usa.trade.gov.pl

  22. Madryt
    mob.: +48 692 497 752
    Katharina Arnold Rokita - kierownik biura
    e-mail: katharina.rokita@paih.gov.pl
    spain.trade.gov.pl

  23. Mediolan
    Patrycja Niemczyk - Favaró - kierownik biura
    e-mail: patrycja.niemczyk@paih.gov.pl
    Ewa Trzcińska - Business Development Manager
    e-mail: ewa.trzcinska@paih.gov.pl
    italy.trade.gov.pl

  24. Meksyk
    Torre Mayor, 32nd floor
    Av. Paseo de la Reforma #505
    Col. Cuauhtémoc
    06500 Ciudad de México
    Patrycja Staszewska - kierownik biura
    e-mail: patrycja.staszewska@paih.gov.pl
    tel.: +52 55 5211 7470
    mob.: +52 1 55 48 88 40 24
    Patrycja Augustyniak - Business Development Manager
    e-mail: patrycja.augustyniak@paih.gov.pl
    tel.: +52 55 5211 5076
    mob.: +52 1 55 6166 8265
    mexico.trade.gov.pl

  25. Mińsk
    Michał Janczuk - kierownik biura
    e-mail: michal.janczuk@paih.gov.pl
    belarus.trade.gov.pl

  26. Mumbaj
    Ada Dyndo - kierownik biura
    e-mail: ada.dyndo@paih.gov.pl
    india.trade.gov.pl

  27. Nairobi
    Flamingo Towers
    One Mara Road
    Nairobi
    tel.: +254 789 802 522
    Michael Mazurewicz - kierownik biura
    e-mail: michael.mazurewicz@paih.gov.pl
    kenya.trade.gov.pl

  28. Oslo
    tel.: +47 462 43 456
    Martalena Madej - kierownik biura
    e-mail: martalena.madej@paih.gov.pl
    norway.trade.gov.pl

  29. Paryż
    32 rue de la Bienfaisance,
    78008 Paris
    mob.: +33 680 211 860
    Monika Kamińska Jablonka - kierownik biura
    e-mail: monika.kaminska@paih.gov.pl
    france.trade.gov.pl

  30. Praga
    tel.: +420 775 771 029
    Marcin Warchoł - kierownik biura
    e-mail: marcin.warchol@paih.gov.pl
    czechrepublic.trade.gov.pl

  31. San Francisco
    180 Sansome Street 2nd Floor
    San Francisco
    California, 94104
    United States
    Maja Kieturakis - kierownik biura
    e-mail: maja.kieturakis@paih.gov.pl
    tel.: +1 (650) 580 6352
    Aleksandra Cybulska - Business Development Manager
    e-mail: aleksandra.cybulska@paih.gov.pl
    usa.trade.gov.pl

  32. Sofia
    tel.: +359 87 797 0236
    Grażyna Chorążykiewicz - kierownik biura
    e-mail: grazyna.chorazykiewicz@paih.gov.pl
    bulgaria.trade.gov.pl

  33. Singapur
    12 Marina View #23-10
    Asia Square Tower 2
    Singapore 018961
    tel.: +65 6584 2298
    Magdalena Smolak - kierownik biura
    e-mail: magdalena.smolak@paih.gov.pl
    Anna Tukalska - Business Development Manager
    e-mail: anna.tukalska@paih.gov.pl
    singapore.trade.gov.pl

  34. Sydney
    tel.: +61 429 169 564
    Michał Walpole- Skwarczyński - kierownik biura
    e-mail: mike.walpole@paih.gov.pl

  35. Szanghaj
    Suite 1708, Cross Tower, No. 318 Fuzhou Road
    200001 Shanghai, Huangpu District
    tel.: +86 21 63309186
    mob.: +86 13386080517
    Dr Andrzej Juchniewicz - kierownik biura
    e-mail: andrzej.juchniewicz@paih.gov.pl / china@paih.gov.pl
    china.trade.gov.pl

  36. Teheran
    Kian Tower Building,
    2551 Vali asr Ave., above Naseri St.,
    4th Floor, Office no. 5,
    Tehran, Iran.
    Postal Code: 1968643119
    tel.: +98 912-005-4238 (IRI)
    tel.: +48 729-337-178 (PL)
    Jarosław Kaczyński - kierownik biura
    e-mail: jaroslaw.kaczynski@paih.gov.pl
    Iwa Zamościk - ekspert
    e-mail: iwa.zamoscik@paih.gov.pl
    Ali Mahabadi Pour - Business Development Manager
    e-mail: a.mahabadipour@paih.gov.pl
    iran.trade.gov.pl

  37. Tel Awiw
    Sonol Tower, 52 Menachem Begin St., Tel Aviv
    Zofia Nojszewska - kierownik biura
    e-mail: zofia.nojszewska@paih.gov.pl
    israel.trade.gov.pl

  38. Tokio
    2th Floor, Orix Meguro Building,
    1-24-12 Meguro, Meguro-ku,
    Tokyo 153-0063, Japan
    tel.: (+81) 3 5437 5050 (5015)
    kom.: +81 805 004 89 95
    Eliza Klonowska-Siwak - kierownik biura
    e-mail: eliza.klonowska@paih.gov.pl
    japan.trade.gov.pl

  39. Toronto
    438 University Avenue, Suite 1810
    Toronto, ON M5G 2K8
    tel.: +1-416-546-4570
    Zack Labieniec - kierownik biura
    e-mail: zack.labieniec@paih.gov.pl
    mob.: +1-647-880-4012
    Magdalena Czerwińska - ekspert
    e-mail: magdalena.czerwinska@paih.gov.pl
    mob.: +1-514-569-9119
    canada.trade.gov.pl

  40. Waszyngton
    1503 21st Street NW
    Washington, DC 20036
    United States
    Bartosz Szajda - kierownik biura
    e-mail: bartosz.szajda@paih.gov.pl
    tel.: +1 (202) 460 5007
    Maciej Olchawa - ekspert
    e-mail: maciej.olchawa@paih.gov.pl
    tel.: +1 (202) 751 9787
    Joanna Górska - ekspert
    e-mail: joanna.gorska@paih.gov.pl
    tel.: +1 (202) 480 5236
    usa.trade.gov.pl

  41. Wiedeń
    Reisnerstr. 61/1/2
    1030 Wiedeń
    tel.: +43 660 11 86 788
    Marcin Szlachcikowski - kierownik biura
    e-mail: marcin.szlachcikowski@paih.gov.pl
    austria.trade.gov.pl


Planowane otwarcia Zagranicznych Biur Handlowych:

  1. Algier
  2. Baku
  3. Casablanca
  4. Chengdu
  5. Dublin
  6. Houston
  7. Johannesburg
  8. Kuwait City
  9. Lagos
  10. Moskwa
  11. Nowy Jork
  12. Rangun
  13. Rijad
  14. San José
  15. Santiago
  16. São Paulo
  17. Seul
  18. Stambuł
  19. Sztokholm
  20. Tajpej
  21. Ułan Bator

Jeśli chcą Państwo otrzymywać Biuletyn, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 121.818.000,00 zł

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział

Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

fb yt tw bip internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij