Infolinia: 800 800 120
  • Facebook
  • Youtube
  • Twitter
Aktualności
Strona główna > Aktualności
28 lipca 2004

Man i Biella inwestują w Starachowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

O 115 osób zwiększyła zatrudnienie od początku roku firma Man Star Trucks & Busses należąca do niemieckiego koncernu MAN Nutzfahrzeuge Gruppe.
W lutym tego roku firma podjęła decyzję o inwestycji 6 milionów euro i zwiększeniu zatrudnienia o dodatkowe 100 osób. W starachowickim zakładzie produkowane są nadwozia do autobusów niskopodłogowych, wiązki kablowe oraz inne komponenty wykorzystywane do produkcji autobusów. Spółka posiada także drugi zaklad produkcyjny w Polsce, zlokalizowany w Sadach k. Poznania. W całym kraju firma zatrudnia ok. 2200 osób.

Kolejnym inwestorem w Starachowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSSE) jest znany szwajcarski producent akcesoriów biurowych firma Biella-Neher AG. Firma wybuduje nowy zakład w podstrefie Szydłowiec SSSE, w którym znajdzie pracę ok. 100 osób. Wartość tej inwestycji szacowana jest na 1,4 mln euro, a rozpoczęcie produkcji w nowej fabryce planowane jest na pierwsze półrocze 2005 roku. Biella rozpatrywała kilkadziesiąt lokalizacji w Polsce, Republice Czeskiej i Słowacji.

Do chwili obecnej w Starachowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestowały 34 firmy tworząc ok. 2000 nowych miejsc pracy. Szacunkowa wielkość poniesionych dotychczas nakładów inwestycyjnych to 50 mln euro.


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl
e-mail dla eksporterów: eksport@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Facebook Youtube Twitter Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij