Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
26 lipca 2007

Bosch i Denso wspólnie zainwestują

W podwrocławskim Mirkowie zainwestują wspólnie dwa światowe koncerny. Niemiecki Robert Bosch GmbH oraz japoński Denso założyły spółkę joint-venture o nazwie Advanced Diesel Particulate Filters Sp. z o.o. (ADIF). W 2009 roku ADIF uruchomi we Wrocławiu-Mirkowie produkcję filtrów samochodowych.

Początki ADIF sięgają listu intencyjnego podpisanego przez oba koncerny jeszcze w październiku ubiegłego roku. Nowa spółka, która dysponuje kapitałem początkowym w wysokości ośmiu milionów euro, zajmie się produkcją filtrów cząstek stałych do pojazdów z silnikami Diesla.

Zakład powstanie w przyszłym roku, w pobliżu istniejącej już fabryki firmy Bosch wytwarzającej elementy hydrauliczne układów hamulcowych. Działka o powierzchni około 11 ha zostanie włączona do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Produkcja filtrów najnowszej generacji ruszy w 2009 roku.

Wytwarzane w zakładzie filtry cząstek stałych będą spełniały standardy Unii Europejskiej, które wejdą w życie w 2009 roku. Normy Euro 5 mają za zadanie zredukowanie emisji dwutlenku węgla. Firmy Bosch i Denso niezależnie od siebie zajmą się sprzedażą filtrów z wrocławskiej fabryki. Koncerny liczą na to, że właśnie ich filtry będą stosowane w większości europejskich aut. 

Wrocław-Mirków wygrał po zaciętej rywalizacji, nie tylko z innymi państwami – Słowacją i Węgrami, ale też – z konkurencyjnymi strefami ekonomicznymi w Polsce. Prace projektowe i przygotowawcze do uruchomienia produkcji filtrów rozpoczną się w miejscowości Kariya (Japonia). 

Więcej informacji: www.bosch.plPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij