Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
28 czerwca 2007

Inwestycje w KSSSE

Aż trzech inwestorów pozyskała ostatnio Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSSE). Firmy Ahrens Textil Service , Algontec Polska. oraz HG Poland zainwestują w Strefie łącznie blisko 20 mln euro i utworzą 120 miejsc pracy.

Firma Algontec Polska Sp. z o.o. uzyskała w połowie czerwca zezwolenie na działalność w KSSSE. Zadeklarowana wartość nakładów wynosi 6,4 mln euro, inwestycja stworzy co najmniej 42 miejsca pracy. Spółka zbuduje w Podstrefie Goleniów zakład produkujący części plastikowe dla przemysłu motoryzacyjnego, z zastosowaniem technologii wtrysku z wydmuchem „Blow Moulding”.

Głównymi odbiorcami wyrobów firmy będą bezpośredni producenci samochodów, jak też inni dostawcy motoryzacyjni m. in.: Faurecia, Opel, DAF Trucks, Kautex. Przedsiębiorca w 90% zakontraktował sprzedaż swojej produkcji, co gwarantuje pewność prowadzenia inwestycji. 

Spółka Ahrens Textil Service (ATS) otworzyła w gorzowskiej podstrefie KSSSE przemysłową pralnię, największą i najnowocześniejszą w regionie. Spółka nabyła tereny od Strefy przed dwoma laty. W tym czasie kosztem ok. 10 mln euro wybudowała zakład o łącznej powierzchni 3 tys. metrów kwadratowych. Pralnia składa się z dwóch dużych hal. Na początek zatrudnienie w niej znajdzie ok. 20 osób, docelowo firma chce zatrudnić dwa razy więcej pracowników. W Gorzowie będą świadczone usługi dla dużych klientów z kraju i zagranicy, m.in. hoteli, szpitali, zakładów pracy. Docelowo w pełni zautomatyzowana i skomputeryzowana pralnia ma miesięcznie czyścić 300 ton odzieży.

HG Poland Sp. z o.o., firma z duńskim kapitałem, uruchomi w Podstrefie Goleniów produkcję sprzętu dla hodowców zwierząt futerkowych. Spółka zadeklarowała zatrudnienie 38 pracowników i nakłady przekraczające 2,4 mln euro. Produkty firmy zaopatrzą największych hodowców zwierząt futerkowych m.in. w Danii, Polsce oraz innych krajach europejskich.

Założona w 1997 roku KSSSE ma swoje podstrefy w 19 miastach w trzech województwach: lubuskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Wartość zadeklarowanych oraz już poczynionych inwestycji szacuje się na ok. 1,2 mld złPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij