Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
4 kwietnia 2007

Outsourcing w Katowicach

Międzynarodowa firma konsultingowa Capgemini uruchomi w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE) centrum outsourcingu IT. W ramach tego projektu, jeszcze w 2007 roku zatrudnienie znajdzie 135 osób, a docelowo powstanie 410 miejsc pracy. Firma zainwestuje w Katowicach co najmniej 905 tysięcy euro.

Capgemini planuje świadczyć usługi outsourcingu funkcji IT, obejmujące usługi typu help desk (asysta techniczna), zarządzanie infrastrukturą IT oraz zarządzanie i monitorowanie pracy systemów IT. Klientami Capgemini są firmy globalne, posiadające oddziały na całym świecie.

Capgemini, notowana na giełdzie paryskiej, jest jedną z największych firm konsultingowych na świecie. Specjalizuje się w świadczeniu zintegrowanych usług doradczych, informatycznych i outsourcingowych. W Polsce firma jest obecna od 1996 roku, zatrudnia ponad dwa tysiące osób.

KSSE planuje pozyskać w 2007 roku inwestycje o łącznej wartości ok. miliarda zł i stworzyć dzięki nim ponad 3,1 tysięcy miejsc pracy.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij