Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
2 marca 2007

Fabryka kosmetyków Procter & Gamble

Procter & Gamble (P&G) złożył w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE) list intencyjny w sprawie budowy fabryki w Aleksandrowie Łódzkim. Planowana inwestycja jest warta około 157 milionów złotych. Dzięki niej powstanie co najmniej 200 nowych miejsc pracy.

Amerykański koncern chce wybudować nowoczesną fabrykę kosmetyków. Według deklaracji inwestora, budowa fabryki miałaby się rozpocząć jeszcze w tym roku. Zakład powstanie do 2008 roku. Tereny inwestycji zostaną wkrótce włączone do ŁSSE.

Koncern zainteresowany jest działką o wielkości 25 hektarów na terenie byłego lotniska sportowego, który przez ostatnie dwa lata był przygotowywany przez gminę pod dużą inwestycję.

- Ta inwestycja jest uwieńczeniem naszych dwuletnich prac związanych z utworzeniem strategicznego terenu inwestycyjnego – mówi Jacek Lipiński burmistrz gminy. – Zainwestowaliśmy w niego prawie 5 milionów złotych. Liczymy na to, że tak duży inwestor zdynamizuje gminę i nie będzie jedynym, który się u nas pojawi. Burmistrz liczy, że utworzenie fabryki P&G spowoduje spadek bezrobocia, które w gminie sięga 23 proc.

P&G posiada już w Polsce zakład produkujący pieluszki jednorazowe w Warszawie i maszynki do golenia Gilette w Łodzi, a także centrum dystrybucyjne na warszawskim Targówku. Te dwa ostatnie zakłady znajdują się na terenach ŁSSE. Koncern P&G zatrudnia na całym świecie niemal 130 tysięcy pracowników, a jego roczne obroty sięgają ponad 70 mld dolarów.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij