Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
11 grudnia 2006

Electrolux otworzył czwartą fabrykę w Polsce

Koncern oficjalnie zainaugurował działalność fabryki kuchenek w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Electrolux zainwestuje ponad 40 mln euro i stworzy w ciągu pięciu lat co najmniej 400 miejsc pracy.

Uroczystość otwarcia fabryki odbyła się 8 grudnia. Wziął w niej udział dyrektor generalny Electrolux AB, Hans Stråberg, który podjął decyzję o inwestycjach w Polsce:

- „Musimy brać pod uwagę lokalizacje, które gwarantują nam najwyższą jakość produkcji przy rozsądnych kosztach. Bardzo ważne jest także nastawienie władz lokalnych. Bez wzorowej współpracy z nimi budowa fabryk nie byłaby możliwa. Wszystkie te warunki spełnia Dolny Śląsk”.


Pierwsza wyprodukowana kuchenka w Fabryce w Świdnicy

Zakład o powierzchni trzydziestu tysięcy metrów kwadratowych został wybudowany w kilkanaście miesięcy. W przyszłym roku Electrolux chce wyprodukować 147 tysięcy urządzeń, by za pięć lat osiągnąć produkcję w wysokości sześciuset tysięcy kuchenek rocznie.

Kuchenki wytwarzane w Świdnicy będą przeznaczone głównie na eksport do Europy, Azji, Australii i Afryki. Szacuje się, że eksport będzie stanowił 90% produkcji. Większość materiałów i komponentów potrzebnych do produkcji ma pochodzić od polskich dostawców, co pozwoli stworzyć w Polsce kolejne miejsca pracy.

Fabryka w Świdnicy jest trzecią, którą Electrolux zbudował w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej. W styczniu tego roku ruszyła fabryka zmywarek w Żarowie, a w maju – produkcja pralek w Oławie. Koncern wytwarza także suszarki bębnowe w Siewierzu na Śląsku.

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij