Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
7 grudnia 2006

PAIiIZ podpisała umowę z Mizuho Corporate Bank

Prezes Andrzej Kanthak oraz Wiceprezes Mizuho Corporate Bank - Tsunehiro Nakayama podpisali 5 grudnia w Tokio porozumienie o współpracy pomiędzy Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych a Mizuho Corporate Bank Ltd.

Umowa przewiduje wymianę informacji, organizację wspólnych wydarzeń promocyjnych oraz kompleksową obsługę klientów Banku zainteresowanych inwestowaniem w Polsce.

PAIiIZ jest pierwszą europejską instytucją wspierającą inwestycje zagraniczne, z którą Bank Mizuho podpisał tego typu umowę. Stwarza to wyjątkową szansę promocji Polski jako miejsca lokowania inwestycji wśród 170 tysięcy klientów Mizuho. Są nimi zarówno największe firmy japońskie już obecne w Polsce, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa, dla których Europa Środkowa staje się coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem.


Prezes PAIiIZ Andrzej Kanthak oraz Wice Prezes Mizuho Corporate Bank - Tsunehiro Nakayama

Prezes Kanthak podkreślił, że nie trzeba było przekonywać Japończyków do podjęcia decyzji o współpracy. Skala inwestycji japońskich w Polsce w tym roku, a przede wszystkim spodziewany ich napływ w najbliższych latach stanowi dla banku wystarczającą zachętę do zdobycia silnej pozycji na naszym rynku. Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest około 130 spółek z udziałem kapitału japońskiego, a liczba osób w nich zatrudnionych przekroczyła 17 000.

Mizuho jest drugim co do wielkosci bankiem w Japonii oraz jednym z największych na świecie. Powstał w 2002 roku z połączenia trzech banków: Industrial Bank of Japan, Dai-Ichi Kangyo Bank oraz Fuji Bank. Specjalizuje się głównie w obsłudze klientów korporacyjnych.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij