Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
1 grudnia 2006

Nowa inwestycja TRW w Częstochowie

Koncern TRW Automotive ujawnił plany stworzenia w Częstochowie Centrum Usług Finansowych. Będzie ono zarządzać operacjami finansowymi i księgowością tej firmy w Europie.

W nowym Europejskim Centrum Usług Finansowych pracę może znaleźć do 150 osób. Od kandydatów wymagana jest znajomość języków obcych, w tym m.in. czeskiego.

- Na początek będzie ono prowadziło obsługę finansową i księgową obu częstochowskich fabryk TRW, po czym zacznie przejmować podobne sprawy z kolejnych zakładów europejskich - powiedzieli Krzysztof Szwedkowicz i Robert Głowacki z zarządu TRW Automotive w Częstochowie.

Nie jest to jedyna inwestycja koncernu w Częstochowie. W rywalizacji o budowę Zakładu Poduszek Powietrznych miasto pokonało Indie i Chiny. Od 2005 r. rozwija się również Centrum Inżynieryjne Samochodowych Systemów Bezpieczeństwa – ośrodek badań, analiz i projektów dla wszystkich fabryk TRW. Placówka zajmuje się opracowywaniem projektów nowych modeli poduszek, pasów bezpieczeństwa, układów kierowniczych i wyposażenia elektronicznego.
W wyniku realizacji nowych inwestycji o wartości 30 mln dolarów powstanie 1250 nowych miejsc pracy: Centrum Inżynieryjne zatrudnić ma do końca 2008 roku co najmniej 300 inżynierów, Zakład Poduszek Powietrznych blisko 800 fachowców.

TRW w Częstochowie funkcjonuje od 1990 roku. Obecnie w 2 zakładach produkujących poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa zatrudnia ok. 3 500 osób. Sprzedaż obu zakładów przekracza 600 mln dolarów. Koncern już nawiązał bliską współpracę z Politechniką Częstochowską, której absolwenci znajdują tam pierwszą pracę. Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij