Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
21 czerwca 2006

Wmurowanie kamienia węgielnego w fabryce MAN pod Krakowem

We wtorek wmurowano kamień węgielny pod fabrykę MAN Nutzfahrzeuge w Niepołomicach pod Krakowem. Planowane nakłady inwestycyjne wyniosą 90-100 mln euro.


Od połowy 2007 fabryka będzie produkować przede wszystkim ciężarówki TGA WorldWide i Man TGA. Krakowska fabryka będzie trzecim zakładem koncernu MAN Nutzfahrzeuge w Polsce i stanie się częścią połączonego łańcucha produkcji firmy. Istniejące w Poznaniu i Starachowicach fabryki autobusów zatrudniają obecnie 2 600 osób.


Symboliczny kamień węgielny wmurowano w betonową podstawę.

Nowa fabryka w Krakowie jest ważnym krokiem w międzynarodowej strategii firmy. „Ponad wszystko kierujemy się na rynki poza Europą Zachodnią, zwłaszcza rynki Europy Wschodniej, które będą rosnąć najmocniej,” powiedział Lars Wrebo, Dyrektor Produkcji w MAN Nutzfahrzeuge podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego. Po uruchomieniu zakładu 650 pracowników będzie wytwarzać 15 tysięcy samochodów rocznie. Model TGA WorldWide przeznaczony będzie na rynki Europy Wschodniej, Rosji, Afryki Południowej i Bliskiego Wschodu. Pojazdy TGA zaspokoją rosnące europejskie potrzeby. Niezbędne do produkcji podzespoły, takie jak osie, kabiny i silniki będą dostarczane z fabryk MAN’a w Niemczech i Austrii.


W Niepołomicach MAN Nutzfahrzeuge będzie produkować 15 000 samochodów rocznie.

W swoim wschodnim regionie sprzedaży, MAN Nutzfahrzeuge posiada 18.5% udział w rynku ciężarówek. W Polsce wynosi on 25%.

Zobacz także:Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij