PAIH Business Brief
Nie przegap...
MIPIM 2019 w Cannes
12 marca we francuskim Cannes rozpoczyna się jedno z najważniejszych wydarzeń sektora nieruchomości na świecie: Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM 2019. Targi MIPIM przyciągają kluczowych deweloperów, inwestorów, władze miast i regionów, architektów, firmy z sektora logistyki, grupy hotelowe oraz organizacje branżowe. W zeszłym roku w MIPIM udział wzięło ponad 26.000 uczestników ze 100 krajów.

www.mipim.com

Dynamika polskiego rynku nieruchomości - debata PAIH na targach MIPIM 2019
Co czyni Polskę jednym z najbardziej dynamicznych rynków nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej? Popatrz na świat finansów, inwestycji, nieruchomości i ekonomii oczami ekspertów z sektora prywatnego i publicznego w Polsce. Podyskutuj z nimi na temat polskiego rynku i perspektyw jego rozwoju. Poznaj tych, którzy odnieśli sukces.W roli panelistów wystąpią:
  • Tadeusz Kościński - Wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii
  • Krzysztof Senger - p.o. prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu
  • Tobias Hemmann - Transacion Lead Daimler Special Real Estate Projects, Daimler
  • Monika Rajska-Wolińska - Partner w Colliers International Poland
  • Marcin Juszczyk - Członek Zarządu Capital Park
  • Brent Watson - Dyrektor Zarządzający Goldman Sachs Poland Services
Spotkanie poprowadzi Richard Stephens - Założyciel i Redaktor Naczelny Poland Today.

Weź udział w Debacie PAIH bezpłatnie. Zapraszamy 12 marca o g. 16:30 do Verriere Grand Auditorium w Pałacu Festiwalowym w Cannes we Francji (Palais de Festivals, 1 Boulevard de la Croisette Cannes). Po debacie odbędzie się cocktail party. Start 17:15.
Zapraszamy na bogaty program wydarzeń poświęconych potencjałowi i kondycji rynku nieruchomości w Polsce na tle Europy Środkowo - Wschodniej. W programie znajdą się m.in. 3 konferencje i koktajl oraz wydarzenia na stoiskach polskich miast i firm. Główne punkty:
  • 12.03 g. 16:30 , Verriere Grand Auditorium | Debata PAIH: Dynamika polskiego rynku nieruchomości
  • 14 marca o godz. 18.30 Grand Auditorium |Finał konkursu MIPIM Awards, do którego zakwalifikował się polskiego projektu CEDET firmy Immobel

Polskie stoisko na MIPIM
Polska należy do TOP 10 najliczniej reprezentowanych krajów na targach MIPIM. W 2018 r. w targach udział wzięło ponad 450 miast i firm z Polski. Z okazji 30. edycji targów MIPIM, w Pałacu Festiwalowym francuskiej stolicy kina powstanie Stoisko Narodowe Polski - przygotowane przez PAIH oraz polskie firmy i regiony. To pierwsza w historii MIPIM wspólna polska ekspozycja prezentująca innowacyjną ofertę dla globalnego rynku nieruchomości.

Stoisko Narodowe znajduje się w Palais des Festivals (poziomie -1). Polskie firmy mogą skorzystać także ze strefy networkingowej (poziomie Riviera 9).

Uczestnicy stoiska narodowego na MIPIM 2019

SEEDiA
producent inteligentnych urządzeń infrastruktury miejskiej: ławek, koszy na śmieci, info-kiosków i przystanków zasilanych panelami solarnymi.
Hyper Poland
start-up rozwijający technologię próżniowej kolei magnetycznej Hyperloop.
Forma Caprichosa
studio architektoniczne, autor koncepcyjnego obiektu mieszkalnego unoszącego się na wodzie i zasilanego ogniwami fotowoltaicznymi.
WWAA
pracownia architektoniczna, autor m.in. projektu Pawilonu Polski na EXPO 2010 w Szanghaju.
PZU TFI
jeden z wiodących inwestorów z polskim kapitałem działający w obszarze nieruchomości komercyjnych, takich jak, powierzchnie magazynowe, biurowe i handlowe.
Związek Szkółkarzy Polskich
organizacja zrzeszająca producentów wysokiej jakości roślin do aranżacji zieleni wokół nieruchomości, eksportująca produkty do krajów europejskich i Azji.
Lublin
najprężniej rozwijające się miasto Polski Wschodniej. Podczas MIPIM 2019 Lublin pokaże możliwości inwestycyjne, jakie otwierają się w nowym centrum biznesowym miasta.
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park
uznawana za najbardziej atrakcyjną strefę ekonomiczną na świecie dla inwestycji motoryzacyjnych.

Kontakt do organizatora stoiska narodowego na MIPIM:

Zagraniczne Biura Handlowe

Redakcja: Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.,
Biuro Komunikacji,
tel.: +48 22 334 99 49, fax: +48 22 334 99 99,
e-mail: redakcja@paih.gov.pl
Infolinia Grupy PFR: 800 800 120