Infolinia: 800 800 120
  • Facebook
  • Youtube
  • Twitter
O Agencji
Strona główna > O Agencji > Next Step Poland > Aktualności > New Urban Visions - Bringing digital social innovation into City Hall

New Urban Visions - Bringing digital social innovation into City Hall

new urban vison katalogGrafika z katologuRaporty oraz broszury rozdawane poczas knferencji

Miasta coraz częściej stoją przed licznymi wyzwaniami, które mogą zostać rozwiązane dzięki współpracy ludzi i nowych technologii. Każdego dnia coraz ważniejsze staje się więc wdrażanie rozwiązań cyfrowych z zakresu innowacyjnych usług miejskich do działań podejmowanych przez władze miasta. 

Ekspertki projektu NSP, 25 czerwca br., wzięły udział w wydarzeniu New Urban Visions - Bringing digital social innovation into City Hall. To międzynarodowe wydarzenie skupiło projekty dotyczące cyfrowych innowacji społecznych skierowanych na poprawę funkcjonowania przestrzeni miejskiej. Ponadto w trakcie konferencji zaprezentowano projekty, które odniosły sukces w zakresie cyfryzacji innowacji społecznych:
  • Transparency International Ukraine 
  • TechSoup Europe
  • Gmina Gdańsk 
  • Field of Dialogue Foundation 
  • Lufdaten Project
  • ManaBalss.lv
Organizatorzy wydarzenia przedstawili również European Digital Social Innovation Index (EDSII). Pierwszy ranking oceniający sposób wspierania rozwoju europejskich miast przez cyfrowe innowacje społeczne oraz technologie. W rankingu wzięło udział 60 europejskich miast, które zostały przebadane pod kątem 32 wskaźników w obszarze finansowania, umiejętności, społeczeństwa obywatelskiego, współpracy, infrastruktury oraz różnorodności i integracji. Rezultaty Indeksu mają na celu uświadomienie władzom miejskim oraz rządowym roli i znaczenia wsparcia cyfrowych innowacji społecznych w przestrzeni miejskiej.  

W kolejnej części spotkania odbyły się warsztaty, na których pracowano nad obszarami związanymi z: finansowaniem, współpracą, społeczeństwem obywatelskim oraz wizualizacją przyszłości.

W ostatnim panelu poruszano kwestie dotyczące przyszłości miast: jak będziemy funkcjonować za 5 i 10 lat oraz jak Internet i cyfryzacja wpłyną na zmianę funkcjonowania w życiu każdego z nas.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl
e-mail dla eksporterów: eksport@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij