Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
PAIH Webinaria
Strona główna > PAIH Webinaria

Nasi eksperci

Michał J. Rzeźnik

Michał J. Rzeźnik

Biuro PAIH w Chicago

Absolwent rachunkowości oraz ekonomii University of Illinois at Chicago (UIC). Od 2 lat kieruje Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH w Chicago.

Menedżer z 11-letnim doświadczeniem zawodowym zdobytym na rynkach amerykańskim i polskim. Przed dołączeniem do sektora publicznego zajmował się doradztwem i audytem finansowym (głównie Big 4), zarządzając licznymi zespołami dla dużych i średnich klientów. Prowadził badania i przeglądy jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych sporządzanych zgodnie z amerykańskimi (US GAAP), polskimi (PAR) oraz międzynarodowymi standardami sprawozdawczości finansowej (IFRS). Posiada także znaczne doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi.

W przeszłości organizował seminaria i konferencje o charakterze gospodarczym skupiające przedstawicieli z całego świata.

Agnieszka Szweda

Agnieszka Szweda

Centrum Inwestycji PAIH

Agnieszka jest ekspertem w Centrum Inwestycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). Poprzez kompleksowe doradztwo rynkowe wspiera krajowych i zagranicznych inwestorów przy realizacji nowych projektów inwestycyjnych w Polsce.

Z Agencją związana jest od 2016 roku, kiedy powierzono jej misję stworzenia pierwszego w historii zagranicznego biura handlowego PAIH w Singapurze. Pionierska misja zakończyła się sukcesem, dając początek globalnej sieci przedstawicielstw PAIH na całym świecie. W Singapurze Agnieszka rozpoczęła aktywną promocję potencjału Polski w zakresie nowoczesnych technologii, wprowadzając pierwsze polskie spółki technologiczne na tamtejszy nierozpoznany jeszcze, ale technologicznie chłonny rynek. Ta aktywność zaowocowała pojawieniem się polskich innowacji w Singapurze, a często także ich dalszą ekspansją w regionie Azji Południowo-Wschodniej.

Agnieszka ma ponad 20-letnie doświadczenie w promocji handlu międzynarodowego, rozwijaniu współpracy gospodarczo-inwestycyjnej w imieniu sektora rządowego. Zanim rozpoczęła swoją misję w PAIH, brała udział w wielu międzynarodowych projektach na rzecz bilateralnej współpracy handlowo-inwestycyjnej Polski z zagranicą. Pracowała w departamentach odpowiedzialnych za współpracę gospodarczą w Ambasadzie Wielkiej Brytanii (UKTI), Malezji (MATRADE) oraz Filipin.

Kariera Agnieszki w sektorze publicznym rozpoczęła się w 1999 r. w regionie, z którego pochodzi, na Śląsku. Agnieszka tworzyła i kierowała Centrum Obsługi Inwestora w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Śląskiego, które było pierwszym tego typu centrum dedykowanym inwestorom zagranicznym funkcjonującym w ramach tworzącej się dopiero wówczas regionalnej administracji w Polsce. Od tamtego czasu, nieprzerwanie, Agnieszka angażuje się w promocję Polski, polskich firm i technologii na arenie międzynarodowej.

Sprawdź nadchodzące webinaria
  • Udostępnij:

Najbliższe wydarzenia

Digital ICT Week 2021
13 września 2021
ITM INDUSTRY EUROPE 2021
31 sierpnia 2021

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij