PAIH Business Brief wrzesień 2018, Numer 11
Nie przegap...
... rejestracji na PAIH Expo!
PAIH Expo to dzień intensywnych warsztatów dla polskich eksporterów. Wskazówki jak podbić zagraniczne rynki przekażą pracownicy biur handlowych PAIH. Wszyscy, specjalnie na tę okazję, przyjadą do Warszawy.

Więcej informacji i rejestracja: www.paihexpo.gov.pl
Infolinia PAIH Expo (pon. - pt. 9.00 - 17.00): 22 201 09 35

Wydarzenia

Polsko – Gruziński Szczyt Technologiczny
Termin: 24-26 września 2018 r.
Miejsce: Tbilisi, Gruzja
Polish Tech Night
Termin: 27 września 2018 r.
Miejsce: Berlin, Niemcy
AI & Big Data Congress
Termin: 1-2 października 2018 r.
Miejsce: Warszawa
Targi Week of Health and INNovation
Termin: 9-11 października 2018 r.
Miejsce: Odensa, Dania
Start Alliance New York: 8th TEP Conference
Termin: 15-19 października 2018 r.
Miejsce: Nowy York, USA
HR w Centrach Usług Biznesowych i IT
Termin: 18-19 października 2018 r.
Miejsce: Kraków
Start Alliance Warsaw: Innovation Tour
Termin: 21-24 października 2018 r.
Miejsce: Warszawa
Wolves Summit
Termin: 23-24 października 2018 r.
Miejsce: Warszawa

wszystkie wydarzenia

Atrakcyjność inwestycyjna województw

Prezentacja rynku

POZNAJ EKSPERTA
Łukasz Szymaszek - Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Kopenhadze, ukończył z wyróżnieniem stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent studiów nt. internacjonalizacji małych i średnich firm w Copenhagen Business School. Manager z 8-letnim doświadczeniem zdobytym w sektorze prywatnym, zwłaszcza farmaceutycznym oraz w administracji publicznej.


Kontakt:

Nybrogade 10
1203 Kopenhaga
Tel.: +45 5150 8058
lukasz.szymaszek@paih.gov.pl
denmark.trade.gov.pl

Narzędzia wsparcia

Kontakt dla eksportera
Planujesz eksport lub inwestycje za granicą? Pomożemy Ci rozpoznać rynek i znaleźć wiarygodnych kontrahentów. Skontaktuj się z jednym z naszych Zagranicznych Biur Handlowych lub napisz na eksport@paih.gov.pl. Nie zwlekaj, Twój sukces zaczyna się od informacji!

Przegląd makroekonomiczny PAIH

Zapraszamy na comiesięczną dawkę analizy makroekonomicznej Polski przygotowanej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Więcej >>

Co słychać w biznesie

PAIH otwiera biuro na Tajwanie
11 września, podczas VIII Polsko-Tajwańskich Konsultacji Gospodarczych, PAIH oficjalnie uruchomiła Biuro Handlowe w Tajpej. Nie mieliśmy wątpliwości, że musimy tu być i wspierać dwustronną współpracę – mówił podczas otwarcia biura wiceprezes Agencji Wojciech Fedko.
Koreańczycy zdominowali portfel inwestycyjny PAIH
Pierwszy raz w historii Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) inwestycje południowokoreańskie osiągnęły największą łączną wartość wśród projektów obsługiwanych. Przewaga Koreańczyków nad drugimi w klasyfikacji, Chińczykami, sięga 500 mln euro.
Umicore inwestuje w elektromobilność
Globalny potentat z zakresu technologii i recyklingu materiałów Umicore kolejny raz zainwestuje w Polsce. W Nysie (woj. opolskie) będzie produkowany kluczowy element baterii do pojazdów elektrycznych.  PAIH wsparła inwestora w zakresie doradztwa lokalizacyjnego.
Biuro PAIH w Nowym Jorku otwarte
W poniedziałek 24 września rozpoczęło działalność biuro handlowe PAIH w Nowym Jorku. – Nowy Jork i biuro PAIH w centrum biznesowym świata. Bardzo się cieszę, że mogę otworzyć kolejną polską placówkę PAIH za granicą – mówił Prezydent Polski Andrzej Duda.
Nowy inwestor w Bełchatowie
Polski producent opakowań z tektury falistej DS Smith wybuduje fabrykę w bełchatowskiej strefie przemysłowej. Wartość planowanej inwestycji to ok. 250 mln zł. Produkcja powinna ruszyć w drugiej połowie 2020 roku. Inwestycję wsparła Polska Agencja Inwestycji i Handlu.
Polsko – azerski Okrągły Stół w Warszawie
Przedsiębiorcy z Polski i Azerbejdżanu spotkali się w Warszawie, aby porozmawiać o wspólnych działaniach biznesowych. Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Baku Elnara Mammadova zaprezentowała osiągnięcia Biura w związku z ekspansją polskich przedsiębiorców do Azerbejdżanu.
EXPO 2020: Rusza Program Partnerski dla firm
Rusza Program Partnerski dla firm, które chcą w szczególny sposób zaistnieć podczas EXPO 2020 w Dubaju. Program stwarza krajowym przedsiębiorcom - niezależnie od skali ich działalności - jedyną w swoim rodzaju możliwość promocji oraz wzmocnienia planów ekspansji zagranicznej.
Dubaj Internet City zaprasza polskich innowatorów
Jeden z najdynamiczniej rozwijających się hubów technologicznych świata Dubai Internet City po raz pierwszy przyjeżdża do Polski, gdzie spotka się z lokalnymi graczami segmentu IT, zachęcając polskie firmy do wejścia do Dubaju.

Raporty i komentarze

„Pionierzy rozwoju” – raport specjalny PFR i Allegro
Podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój odbyła się prezentacja oraz dyskusja wokół nowego raportu Polskiego Funduszu Rozwoju i Allegro. Opracowanie „Pionierzy rozwoju” odnosi się do historycznych trendów adopcji nowych rozwiązań przez dekady, dzisiejszego stanu wyposażenia gospodarki polskiej i wreszcie wyzwań instytucjonalnych, regulacyjnych i związanych z kapitałem ludzkim.
Więcej >>

Czy wiesz, że...

...3D masterplan Wystawy Expo w Dubaju jest już w sieci
Pierwsza międzynarodowa wystawa Expo na Bliskim Wschodzie odbędzie się w znanym z wielokulturowości Dubaju, a jej hasło przewodnie brzmi: "Connecting Minds, Creating the Future”. Organizatorzy oczekują, że Expo 2020 w okresie od 20 października do 10 kwietnia 2021 przyciągnie 25 milionów odwiedzających, z czego ponad 70 procent będą stanowili goście zza granicy. Kilka tygodni temu w Internecie pojawiła się animacja 3D planu generalnego przestrzeni architektonicznej Expo 2020, którą zdecydowanie warto zobaczyć. A już za kilka dni PAIH ujawni, jak będzie się prezentować Polski Pawilon zaprojektowany specjalnie na Expo w Dubaju. Tymczasem: Więcej >>

Zagraniczne Biura Handlowe

Redakcja: Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.,
00-585 Warszawa, ul. Bagatela 12
Biuro Prasowe, tel.: +48 22 334 99 49, fax: +48 22 334 99 99,
e-mail: redakcja@paih.gov.pl
Infolinia Grupy PFR: 800 800 120