PAIH Business Brief styczeń 2018, Numer 3
Nie przegap...
Programu Polskie Mosty Technologiczne
Jeśli działasz w segmencie MŚP i dysponujesz innowacyjnymi produktami, usługami lub technologiami - program Polskie Mosty Technologiczne jest dla Ciebie!

Pomożemy Ci stworzyć strategię ekspansji na wybrany rynek, pozyskać partnerów oraz zwiększyć poziom umiędzynarodowienia Twojej firmy pod okiem polskich i zagranicznych mentorów.

Nabór wniosków planowany jest w II kwartale 2018.

Chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z nami: pmt@paih.gov.pl.

Wydarzenia

Targi Hofex Iran 2018
Termin: 11-14 stycznia 2018 r.
Miejsce: Teheran, Iran
Hacking the Human: Cyber Fraud in a Digital Age 2018
Termin: 12 stycznia 2018 r.
Miejsce: Cork, Irlandia
Kitchen and Bath Show Kuwait
Termin: 16 stycznia 2018 r.
Miejsce: Mishref, Kuwejt
Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra Premiery 2018
Termin: 18-21 stycznia 2018 r.
Miejsce: Poznań
Boot - Międzynarodowe Targi Łodzi i Jachtów
Termin: 20-28 stycznia 2018 r.
Miejsce: Düsseldorf, Niemcy 
Seminarium „Go Poland” w Lizbonie
Termin: 24 stycznia 2018 r.
Miejsce: Lizbona, Portugalia 
BSS Forum i Gala Outsourcing Stars
Termin: 25 stycznia 2018 r.
Miejsce: Gdynia
CEE Shared Services and Outsourcing Awards
Termin: 1 lutego 2018 r.
Miejsce: Warszawa

wszystkie wydarzenia

Prezentacja rynku

Zjednoczone Emiraty Arabskie
POZNAJ EKSPERTA
Moneer Faour, MBA - kierownik Biura Handlowego PAIH w Dubaju. Od ponad 12 lat jest zaangażowany we współpracę handlową między Polską a Emiratami. Płynnie mówi po polsku, angielsku i arabsku.

Kontakt do Biura:
e-mail: moneer.faour@paih.gov.pl
tel.: +971 504 797 255
uae.trade.gov.pl

Narzędzia wsparcia

Baza przetargów dla polskich firm
Szukasz odbiorców twoich produktów i usług? Skorzystaj z bezpłatnej bazy międzynarodowych przetargów dla polskich firm, dostępnej na portalu www.trade.gov.pl.

Chcesz mieć dostęp również do danych teleadresowych twoich potencjalnych kontrahentów i ich zapytań ofertowych? Zarejestruj się jako użytkownik trade.gov.pl. Uzyskasz dostęp do niepublikowanych nigdzie informacji z całego świata. Skorzystaj z możliwości jakie daje ci portal i udostępnij twoją wirtualną prezentację produktów. Daj się poznać twoim kontrahentom promując swoje produkty w ramach imprez targowo-wystawienniczych. www.trade.gov.pl

Aktualne przetargi:

Co słychać w biznesie

2017 ze znaczącym wzrostem wartości portfela PAIH
PAIH zakończyła 2017 r. z blisko 30% wzrostem wartości portfela, a nakłady zamkniętych projektów inwestycyjnych przekroczyły magiczną granicę 2 mld euro. Agencja widzi nowy trend: inwestorzy z Azji zwiększają zainteresowanie Polską.
Gdzie inwestuje biznes - najbardziej atrakcyjne województwa Polski
Mazowieckie to najbardziej atrakcyjne województwo dla inwestorów, w czołówce są też dolnośląskie, śląskie, małopolskie i pomorskie - oto wyniki badania „Atrakcyjność Inwestycyjna Województw”, zrealizowanego przez Szkoły Głównej Handlowej dla PAIH.
Kenia chce budować infrastrukturę z polskimi firmami
Władze Kenią realizują obecnie plan rozwoju krajowej infrastruktury o nazwie „Wizja 2030”. Polskie firmy budowlane, które dysponują gotowymi rozwiązaniami technologicznymi i doświadczeniem, mogą skorzystać z takiej okazji.
Klienci PAIH zadowoleni z obsługi
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Kantar Millward Brown, aż 96% badanych klientów PAIH jest zadowolonych z pierwszego kontaktu z ekspertami Agencji, a 83% z nich uważa, że współpraca ułatwiła i przyśpieszyła proces inwestycyjny firmy.
Polskie piwo rzemieślnicze Polanin debiutuje w Singapurze
Produkowane przez polską firmę SINGPOL piwo rzemieślnicze Polanin Beer zadebiutowało w Singapurze. W tym państwie - mieście praktycznie cała żywność pochodzi z eksportu.
PAIH ocenia strony internetowe polskich samorządów
Bobolice, Miłomłyn i Zamość to gminy, a Opole to województwo wyróżnione w 2017 r. przez PAIH za prowadzenie przyjaznych inwestorom stron internetowych.
Meksyk trzecim najważniejszym partnerem Polski w Ameryce Łacińskiej
Zgodnie z danymi meksykańskiego Ministerstwa Gospodarki, polski eksport do Meksyku na koniec 2017r wart był 774 mln dolarów. Otwarte wiosną 2017r. przez prezydenta Andrzeja Dudę Biuro Handlowe PAIH w Mexico City obsłużyło już 150 polskich firm.
Trzecia edycja Polish Tech Night: polskie startupy na berlińskiej scenie
W Berlinie odbyła się trzecia edycja Polish Tech Night, gdzie 7 polskich startupów prezentowało się przed niemieckimi firmami VC. Organizatorzy wydarzenia są dumni z ogromnego zainteresowania polskimi technologiami w Niemczech.

Raporty i komentarze

Polska ze stabilnym klimatem inwestycyjnym
Polska to dobre miejsce do inwestowania: 92% inwestorów zagranicznych, respondentów 11. edycji badania „Klimat inwestycyjny w Polsce”, jest zadowolonych z decyzji o zainwestowaniu w Polsce i zrobiłoby ten krok ponownie. Wyniki pokazują, że ocena warunków do inwestycji w Polsce w zasadzie utrzymała się na rekordowym, zeszłorocznym poziomie (3,7 pkt na 5 możliwych). Badanie przeprowadziła Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) przy wsparciu HSBC i Grant Thornton.

Więcej >>

Czy wiesz, że…

Polska instalacja przestrzenna ozdobiła okolice słynnego Burj Khalifa w Dubaju
Pod koniec 2017 r. na dubajskim deptaku, w pobliżu najwyższego budynku na świecie, Burj Khalifa, stanęła intrygująca instalacja miejska, nocą mieniąca się ferią barw. Instalacja przedstawia zespół 14 dmuchawców, stanowiąc kontrastowy i mocno europejski element futurystycznego krajobrazu miasta. Projekt został zrealizowany przez polskiego rzeźbiarza, autora wielu instalacji w przestrzeni publicznej w kraju i na całym świecie, Mirka Struzika. Więcej >>

Zagraniczne Biura Handlowe

Redakcja: Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.,
00-585 Warszawa, ul. Bagatela 12
Biuro Prasowe, tel.: +48 22 334 99 49, fax: +48 22 334 99 99,
e-mail: redakcja@paih.gov.pl
Infolinia Grupy PFR: 800 800 120