PAIH Business Brief sierpień 2019, Numer 22
Nie przegap...
... PAIH Forum Biznesu 2019 - spotkajmy się jeszcze raz!
Już 9 października 2019 r. ponownie zapraszamy przedsiębiorców na PGE Narodowy, aby porozmawiać o biznesie, eksporcie, inwestycjach i zainspirować się success stories polskich firm. Małe i średnie przedsiębiorstwa stale podejmują wyzwania na rynkach zagranicznych w obszarach eksportu oraz inwestycji. Wyzwania te, jako procesy złożone, wymagają wsparcia stabilnego i zaufanego partnera. Takim partnerem, który będzie wraz z nimi aktywnie działał w skali globalnej i wspierał internacjonalizację, jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Wydarzenie PAIH Forum Biznesu skierowane jest do polskich przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem MŚP, aktywnych eksporterów i przedsiębiorców zainteresowanych eksportem swoich produktów i usług oraz planujących i realizujących inwestycje zagraniczne.

PAIH Forum Biznesu to unikatowe spotkanie przedsiębiorców, regionów, SSE, urzędów marszałkowskich, klientów PAIH oraz jej Partnerów.

Rejestracja ruszy już wkrótce - śledź naszą stronę: https://paihforumbiznesu.gov.pl.

... II edycji konkursu partnerskiego w ramach EXPO 2020
Do końca września 2019 Polska Agencja Inwestycji i Handlu czeka na zgłoszenia do drugiej edycji Programu Partnerskiego. Biorąc pod uwagę różnorodność form zaangażowania Polski w obecność na EXPO 2020 w Dubaju, PAIH przygotowała zróżnicowaną ofertę pakietów sponsorskich, która umożliwi współudział w finansowaniu i organizacji różnych inicjatyw oraz na różnym poziomie zaangażowania finansowego. Więcej »

... konkursu na grant EXPO 2020
Macie innowacyjne rozwiązanie, które wpisuje się w założenia zrównoważonego rozwoju? Chcecie, żeby z Waszym projektem zapoznała się 18-milionowa publiczność? Aplikujcie do programu EXPO LIVE. Możecie zgarnąć 100 tys. dolarów! Więcej »

Wydarzenia

Spotkanie informacyjne dla polskich przedsiębiorstw nt. warunków i kultury biznesu w Kanadzie, USA i Australii
Termin: 5 września 2019
Miejsce: Kielce
Misja gospodarcza do Rwandy i Kenii
Termin: 16-18 września 2019 r.
Rejestracja: do 3 września 2019 r.
Miejsce: Kigali - Rwanda, Nairobi - Kenia
VII Targi IT Future Expo
Termin: 26 września 2019 r.
Miejsce: Warszawa
Proflora 2019
Termin: 2-4 października 2019 r.
Miejsce: Bogota, Columbia
Architecture & Building Expo 2019
Termin: 4-5 października 2019 r.
Miejsce: Dublin, Irlandia
Bygg Reis Deg 2019
Termin: 16-19 października 2019 r.
Miejsce: Lillestrom, Norwegia
BioExpo 2019
Termin: 17-20 października 2019 r.
Miejsce: Cali, Kolumbia
ERA 2019
Termin: 21-23 października 2019 r.
Miejsce: Oran, Algieria
BakuBuild 2019
Termin: 22-25 października 2019 r.
Miejsce: Baku, Azerbejdżan
MEDINEX 2019
Termin: 6-7 listopada
Miejsce: Baku, Azerbejdżan
Beauty Azerbaijan 2019
Termin: 6-7 listopada 2019 r.
Miejsce: Baku, Azerbejdżan
Start Alliance and StartUp AsiaBerlin go China
Termin: 25-29 listopada 2019 r.
Rekrutacja: do 1 października 2019 r.
Miejsce: Chiny

wszystkie wydarzenia

Raporty, rankingi i komentarze

Wywiad z Nyoman Suarja, CEO, Bank Mandiri (Europe)
22 maja 2019 r. w Centrum Informacyjnym PAIH w Warszawie odbyło się seminarium „Doing Business in Indonesia: Oportunites for Polish enterprises in Indonesia z udziałem ponad 20 rodzimych firm. Pokłosiem tego wydarzenia jest wywiad z CEO, Bank Mandiri. Więcej »

Prezentacja ZBH - Kuwejt

POZNAJ EKSPERTA
Jarosław Al-Abbas - absolwent Politechniki Warszawskiej. Specjalista w zakresie automatyzacji procesów biznesowych. Menedżer, przedsiębiorca z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem związany z sektorem teleinformatycznym. Lead generator, negocjator, specjalista w zakresie planowania strategii sprzedażowej B2B. Networker z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z branżowymi i bilateralnymi izbami gospodarczymi. Doświadczenie w komunikacji międzykulturowej i biznesowej z krajami arabskimi.

Kontakt do biura:

Tel.: +965 6639 1703
jaroslaw.alabbas@paih.gov.pl
www.paih.gov.pl/zbh_kuwejt

Zwycięzcy konkursu "Grunt na medal" 2018

Przegląd makroekonomiczny PAIH

Zapraszamy na comiesięczną dawkę analizy makroekonomicznej Polski przygotowanej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Więcej »

Co słychać w biznesie

Kolejne polskie firmy wkraczają na rynek węgierski
Dobra passa polskich firm na Węgrzech trwa. Kolejne dwa polskie przedsiębiorstwa - tym razem z branży budowlanej: Skalmar z Krakowa i Stalprodukt-Zamość wprowadziły na węgierski rynek swoje produkty. A wszystko zaczęło się od udziału w Międzynarodowych Targach Budowlanych CONSTRUMA 2019 w Budapeszcie.
Serce nowej hybrydy Toyoty powstanie w Polsce
Długoletni klient PAIH, Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP), zrealizuje w Polsce kolejną reinwestycję. W wałbrzyskiej fabryce będzie produkować nową przekładnię do e-silników. Projekt Toyoty jest 13. z sektora elektromobilności w portfolio zakończonych inwestycji PAIH.
Polskie firmy skorzystają na ułatwieniach w handlu z Wietnamem
Miesiąc po podpisaniu przez Unię Europejską i Wietnam umowy o wolnym handlu (EVFTA), tj. 30 lipca, w Ho Chi MInh odbyła się konferencja poświęcona skutkom wejścia w życie porozumienia.
Szefowa PAIH w Kapitule Konkursu „Ambasador Polski”
Grażyna Ciurzyńska, p.o. Prezes Zarządu PAIH SA została członkiem Kapituły konkursu „Ambasador Polski”. Celem plebiscytu KGHM Polska Miedź jest wyróżnienie Polaków, którzy na co dzień przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku naszego kraju na świecie.
50 firm z pomocą PAIH może wejść do Norwegii, Rosji i na Ukrainę
System smart home, innowacyjne rozwiązania w budownictwie, dietetyczne słodycze i zdrowe napoje, czy nowoczesny aparat diagnostyczny - tym m.in. polskie firmy chcą podbić rynki Norwegii, Rosji i Ukrainy.
APART otwiera pierwszy sklep w Hiszpanii z pomocą PAIH
Madryckie biuro handlowe PAIH pomogło APART, wiodącemu polskiemu producentowi biżuterii, otworzyć pierwszy salon w Hiszpanii.

Czy wiesz, że...

Astronomowie z Uniwersytetu Warszawskiego pokazali trójwymiarową mapę Drogi Mlecznej?
Naukowcy z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego zaprezentowali unikalną, trójwymiarową mapę Drogi Mlecznej. Mapa zawiera precyzyjny obraz naszej Galaktyki i dostarcza wielu nowych informacji dotyczących jej budowy i historii. Wyniki badań naukowców z UW zostały opublikowane w prestiżowym czasopiśmie „Science”. Więcej »

Zagraniczne Biura Handlowe

Redakcja: Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.,
ul. Krucza 50, 00-025 Warszawa
Biuro Rzecznika Prasowego, tel.: +48 22 334 99 49, fax: +48 22 334 99 99,
e-mail: redakcja@paih.gov.pl
Infolinia Grupy PFR: 800 800 120