PAIH Business Brief marzec 2018, Numer 5
Nie przegap...
Polsko - Amerykański Szczyt Gospodarczy
AmCham, US - Poland Business Council, Ambasada Stanów Zjednoczonych, a także PAIH zapraszają na Polsko - Amerykański Szczyt Gospodarczy. Wydarzenie jest kontynuacją cyklu spotkań gospodarczych na najwyższym szczeblu państwowym w Polsce oraz USA.

Tematem przewodnim Szczytu będzie inwestycyjne oraz handlowe zbliżenie Polski i Stanów Zjednoczonych. Pretekstem do dyskusji stanie się premiera raportu na temat amerykańskich inwestycji w Polsce.

Polsko - Amerykański Szczyt Gospodarczy odbędzie się 26 kwietnia w Warszawie, w Hotelu Marriott.

Wydarzenia

I Kenijsko-Polski Szczyt eZdrowia
Termin: 20-21 marca 2018 r.
Miejsce: Nairobi, Kenia
China International Fashion Fair - CHIC Shanghai
Termin: 14-16 marca 2018 r.
Miejsce: Szanghaj, Chiny
Seminarium eksportowe w PAIH: Honkong bramą do Chin
Termin: 15 marca 2018 r.
Miejsce: Warszawa
Cosmoprof 2018
Termin: 15-19 marca 2018 r.
Miejsce: Bolonia, Włochy
Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich
Termin: 21 marca 2018 r.
Miejsce: Zamość
Wolves Summit
Termin: 10-11 kwietnia 2018 r.
Miejsce: Warszawa
Misja Gospodarcza do Brazylii
Termin: 7-13 kwietnia 2018 r.
Miejsce: São Paulo, Brazylia
Iran Beauty and Clean 2018
Termin: 25-28 kwietnia 2018 r.
Miejsce: Teheran, Iran

wszystkie wydarzenia

Prezentacja rynku

SINGAPUR
POZNAJ EKSPERTA
Magdalena Smolak - kierownik Biura Handlowego PAIH w Singapurze.
Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami biznesowymi, mentoringu dla firm technolo­gicznych, ich akceleracji i łączeniu z inwestorami.


Kontakt:


12 Marina View #23-10,
Asia Square Tower 2,
Singapore 018961
tel.: +65 6584 2298
e-mail: magdalena.smolak@paih.gov.pl
singapore.trade.gov.pl

Narzędzia wsparcia

Polskie Mosty Technologiczne - budujemy strategię ekspansji MŚP
Mali i średni przedsiębiorcy znad Wisły otrzymają kompleksowe wsparcie w wypracowaniu strategii wejścia na zagraniczne rynki. Przygotują ją w ramach nowego projektu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) - Polskie Mosty Technologiczne.

Grantobiorcami nowego projektu Agencji są firmy z segmentu MŚP charakteryzujące się dużym potencjałem do internacjonalizacji swoich produktów, usług lub technologii. To m.in. przedsiębiorcy, których działalność wpisuje się w tzw. Krajowe Inteligentne Specjalizacje (KIS). Z programu skorzystają także mali przedsiębiorcy, którzy planują zwiększenie wolumenu eksportu lub rozważają inwestycje na rynkach zagranicznych. Grant mogą również otrzymać innowatorzy, poszukując partnerów zagranicznych do realizacji prac badawczo - rozwojowych (B+R) i zewnętrznych źródeł finansowania tej działalności. Maksymalna wysokość grantu dla jednego MŚP sięgnie 200 tys. zł, natomiast łączna wartość wparcia dla firm w ramach programu Polskich Mostów Technologicznych wyniesie ponad 176,5 mln zł. Projekt będzie realizowany w formule pomocy de minimis.

Sprawdź naszą ofertę: www.paih.gov.pl/20180228/PMT_budujemy_strategie_ekspansji_MSP

Co słychać w biznesie

Polskie Mosty Technologiczne - Road Show
Przyjdź na spotkanie informacyjne o nowym projekcie Polskie Mosty Technologiczne (PMT). Sprawdź gdzie i kiedy będziemy. PMT to projekt skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.
Gorący luty z Go China
Luty obfitował w wydarzenia poświęcone działalności polskich firm w Chinach. Zespół programu Go China przygotował cykl seminariów eksportowo-inwestycyjnych, których prelegenci wyjaśnili niuanse robienia biznesu w Państwie Środka.
Indyjski high-tech zainteresowany polską biotechnologią
W indyjskim Bangalore odbyła się jedna z najważniejszych imprez konferencyjno-wystawienniczych w Indiach dla branży farmaceutycznej: India Pharma. PAIH przygotowała stoisko narodowe, na którym promowała polskich producentów.
Buenos Aires poszukuje dostawcy autobusów elektrycznych - próba pilotażowa
Buenos Aires poszukuje dostawców 300 autobusów elektrycznych. Importowane autobusy, które spełnią wymogi testu pilotażowego (czas trwania 1 rok) będą zwolnione z podatku od importu (0%) oraz będą miały pokryte koszty homologacji.
The Most BeLOVEd SSC in Poland
Rusza ogólnopolska kampania SSC Heroes i ASPIRE. Jej celem jest wyłonienie centrów SSC/GBS/BPO, które mogą pochwalić się najwyższym poziomem zadowolenia pracowników. Ankieta zostanie przeprowadzona wśród pracowników sektora.
Bełchatów partnerem PAIH
Bełchatów dołącza do miast partnerskich Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. 5 marca wiceprezes Agencji Krzysztof Senger oraz prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska podpisali porozumienie o obustronnej współpracy, która przynieść ma miastu nowych inwestorów.
PIMOT z Polską Grupą Motoryzacyjną wchodzą do Chin
PAIH wesprze PGM w wejściu na rynek chiński, m.in. w procesie rejestracji przedstawicielstwa, business intelligence oraz działaniach promocyjnych.
PROPAK East Africa z polskim pawilonem narodowym
W Nairobi branża przetwórstwa spożywczego i opakowań dla żywności spotkała się na Propak East Africa. To największa wystawa i konferencja branżowa w Kenii. Na wystawie Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH zorganizowało polski pawilon.

Raporty i komentarze

W Polsce powstaje 50 centrów usług dla biznesu rocznie - podaje raport ABSL
ABSL - Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych podaje, że w tym roku w Polsce powstanie kolejnych 50 centrów usług dla biznesu, a w kolejnych latach utrzyma się trend wzrostowy na poziomie kilkudziesięciu nowych inwestycji rocznie. - Europa Środkowo-Wschodnia oferuje duże możliwości rozwoju sektora usług dla biznesu, a Polska jest w tej dziedzinie liderem - u nas powstaje najwięcej centrów BSS w regionie. Średnioroczny wzrost zatrudnienia w branży w ostatnich latach oscyluje między 15 a 20 proc. BSS to jedna z priorytetowych branż, jakie obsługuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu - zaznacza Krzysztof Senger, wiceprezes PAIH, komentując najnowsze dane ABSL.

Według ABSL w 2017 roku, w Polsce powstało 51 nowych centrów usług dla biznesu, w których pracę znalazło przeszło 5 tys. osób. Zgodnie z analizami Związku zatrudnienie w sektorze zwiększyło się o 20 tys. osób, osiągając poziom 265 tys. pracowników. ABSL szacuje również, że w tym roku nad Wisła powstanie kolejnych 50 centrów, a do roku 2020 zatrudnienie może przekroczyć 300 tys. pracowników.

Więcej >>

Czy wiesz, że…

Nowy Styl wyposaży arabskie ekskluzywne hotele
W styczniu br. Grupa Nowy Styl (GNS) objęła większościowy pakiet udziałów w spółce Stylis Dubai. Mniejszościowym partnerem jest inwestor z Arabii Saudyjskiej, z którym Nowy Styl współpracuje w regionie już od ponad 6 lat - efektem jest prawie 6000 wyposażonych pokoi w 21 hotelach w Arabii Saudyjskiej. Od tego roku ruszają pierwsze zamówienia w Dubaju, ale planowany jest także rozwój na inne kraje regionu i w dalszej perspektywie zbudowanie silnego przyczółku dla kontynuacji ekspansji, być może do Afryki i Indii. Więcej >>

Zagraniczne Biura Handlowe

Redakcja: Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.,
00-585 Warszawa, ul. Bagatela 12
Biuro Prasowe, tel.: +48 22 334 99 49, fax: +48 22 334 99 99,
e-mail: redakcja@paih.gov.pl
Infolinia Grupy PFR: 800 800 120