PAIH Business Brief lipiec 2018, Numer 9
Nie przegap...
... okazji do pracy w strukturach PAIH na terenie USA
Mimo sezonu urlopowego, nie ustajemy w intensywnych poszukiwaniach doświadczonych ekspertów do pracy w Zagranicznych Biurach Handlowych PAIH. Obsługa polskich przedsiębiorców zainteresowanych eksportem i inwestycjami w państwie działalności ZBH, promocja polskiej gospodarki, obsługa logistyczna i informacyjna misji ekonomicznych, budowanie sieci powiązań i kontaktów czy stała aktualizacja wiedzy na temat gospodarki kraju lokalizacji ZBH to tylko niektóre zadania, które czekają na najlepszych kandydatów. Jeśli znasz dobrze rynek amerykański, „czujesz” amerykańską kulturę biznesową, posługujesz się płynnie językiem angielskim, wiesz, gdzie szukać biznesowych okazji, jesteś komunikatywny i masz ponadprzeciętną łatwość nawiązywania i podtrzymywania relacji biznesowych, wyślij do nas swoje CV, a może to właśnie Ty już wkrótce będziesz towarzyszył polskim firmom „z genem ekspansji” w realizacji ich „amerykańskiego snu”!

Składanie aplikacji: www.paih.gov.pl/praca

Wydarzenia

Farnborough International Airshow
Termin: 16-22 lipca 2018 r.
Miejsce: Farnborough, Wielka Brytania
Sydney International Boat Show
Termin: 3-7 sierpnia 2018 r.
Miejsce: Sydney, Australia
IV Kongres Energetyczny
Termin: 19-20 września 2018 r.
Miejsce: Wrocław
Misja gospodarcza do Portugalii
Termin: 24-28 września 2018 r.
Miejsce: Lizbona, Portugalia
XVI Międzynarodowa Konferencja i Wystawa NAFTA-GAZ-CHEMIA 2018
Termin: 26 września 2018 r.
Miejsce: Warszawa
Start Alliance New York: 8th TEP Conference
Termin: 15-19 października 2018 r.
Miejsce: Nowy York, USA
Międzynarodowe Targi Nauki i Technologii ETIF 2018
Termin: 16-18 października 2018 r.
Miejsce: Buenos Aires, Argentyna
PAIH EXPO 2018 - I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą
Termin: 25 października 2018 r.
Miejsce: Warszawa

wszystkie wydarzenia

Atrakcyjność inwestycyjna województw

Prezentacja rynku

POZNAJ EKSPERTA
Dina Shall - Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Kairze.
Jako pół-Polka, pół-Egipcjanka, zna oba języki doskonale i już od 10 lat zaangażowana jest w polsko-egipską współpracę bilateralną. Kariera zawodowa umożliwiła jej poznać oba kraje w kulturowy i biznesowy sposób.


Kontakt:

8 Ahmed Nessim Street
Giza, Cairo 11511 Egypt

Dina Shall - Kierownik Biura
dina.shall@paih.gov.pl
mob.: +20 1147 455 155

Ayman Farouk - ekspert
ayman.farouk@paih.gov.pl

egypt.trade.gov.pl

Narzędzia wsparcia

BSS Index: Informacje o inwestycjach z sektora BSS na wyciągniecie ręki
We współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu fundacja Pro Progressio uruchomiła BSS Index - platformę internetową dostarczającą informacje o liczbie inwestycji z sektora usług dla biznesu w Polsce. Dane aktualizowane są na bieżąco.

Jak działa BSSIndex.com? Platforma zasilana danymi dotyczącymi projektów inwestycyjnych z sektora BSS, których obsługę zakończyła już PAIH. Źródłami informacji są również inwestorzy oraz regionalne Centra Obsługi Inwestora. Jak wyjaśnia szef Pro Progressio Wiktor Doktór, czytelne i dynamiczne wykresy dotyczące konkretnych miast i województw są dostępne za darmo dla każdego użytkownika platformy w języku polskim, jak i angielskim. Administratorzy strony aktualizują ją na bieżąco, w związku z tym BSS Index pozwala w każdej chwili prześledzić stan nowych inwestycji BSS w Polsce. Jak podkreślają inicjatorzy projektu, inwestorzy to tylko jedna z grup docelowych projektu. BSSIndex.com może pobudzać zdrową konkurencję o inwestora wśród władz lokalnych.

Zapraszamy do korzystania z www.bssindex.com

Więcej >>

Przegląd makroekonomiczny PAIH

Zapraszamy na comiesięczną dawkę analizy makroekonomicznej Polski przygotowanej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Więcej >>

Co słychać w biznesie

PAIH, Solaris, Wrocław i Poznań z nagrodami Emerging Europe Awards 2018
Polska Agencja Inwestycji i Handlu została uznana za jedną z najlepszych agencji inwestycyjnych (tzw. IPAs) w Europie. Agencja zajęła trzecie miejsce w konkursie Emerging Europe Awards 2018.
PAIH wsparła powstanie globalnego centrum B+R Johnson & Johnson
Firma Johnson & Johnson Poland sp. z o.o. otworzyła w Warszawie pierwsze w historii firmy naukowo-badawcze centrum doskonałości sektora konsumenckiego. Do końca tego roku pracę znajdzie tam 90 osób, docelowo inwestor planuje zatrudnić 120.
Wrocławski Park Technologiczny nawiązuje współpracę z irańskim Pardis Technology Park
Przedstawiciele Wrocławskiego Parku Technologicznego (WPT) zawarli porozumienie o współpracy (MoU) z Pardis Technology Park w Iranie. Strony w rozmowach wsparli eksperci z teherańskiego biura handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH).
EXPO 2020: Konkurs dla firm rozstrzygnięty!
Aż 51 produktów i technologii z branży budowlanej, IT, energetyki, medycznej, spożywczej oraz wyposażenia wnętrz znalazło się na liście referencyjnej polskiego konkursu architektonicznego EXPO 2020.
PAIH wsparciem dla polskich spożywców na Węgrzech
Powrót, wejście i dalszą ekspansję na węgierskim rynku umożliwiła polskim producentom żywności - Sonko, Magic Brands i Bezgluten - Polska Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH).
Cosmetica Messe 2018: niemieckie SPA i salony kosmetyczne zainteresowane polskimi produktami
Czterysta pięćdziesiąt wystawców z branży kosmetycznej promowało produkty podczas jednych z największych targów tego sektora w Niemczech, Cosmetica Messe 2018 we Frankfurcie.
PAIH koordynatorem Rady Biznesu Państw Europy Środkowo-Wschodniej
Podczas szczytu inicjatywy 16+1 w Bułgarii, Polska Agencja Inwestycji I Handlu (PAIH) zawarła porozumienie o współpracy (MoU) z Chińską Radą Promocji Handlu Zagranicznego (China Council for the Promotion of International Trade, CCPIT).
Rynek budowlany w Federacji Rosyjskiej kwitnie
Rosyjski rynek otwiera możliwości ekspansji na wszystkie kraje Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Sektorem priorytetowym, który może zająć szczególne miejsce w polskim handlu zagranicznym z Rosją, jest branża budowlana.

Raporty i komentarze

Wymiana handlowa z Danią
Komentarz kierownika Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Kopenhadze, Łukasza Szymaszka nt. wymiany handlowej między Polską a Danią: Od akcesji Polski do UE, z pominięciem kryzysu gospodarczego w 2008 r., miał miejsce dynamiczny wzrost eksportu z Polski do Danii. W 2017 r. Dania zajmowała 17. pozycję na liście głównych partnerów eksportowych Polski, a 19. miejsce w kategorii importu. Obroty handlowe Polski i Danii osiągnęły historyczny szczyt - ponad 6 mld EUR, a saldo drugi rok z rzędu przekracza 1 mld EUR. Od 1999 r. w wymianie handlowej z Danią utrzymuje się dodatnie dla Polski saldo. Więcej >>

Czy wiesz, że…

Startup Poland bada polskie startupy - na celowniku czwarta edycja raportu
Fundacja Startup Poland już po raz czwarty zaprasza do udziału w badaniu polskich startupów. Celem ankiety jest stworzenie czwartego raportu "Polskie Startupy 2018". Dzięki corocznym badaniom można nie tylko lepiej zrozumieć branżę startupów, ale także sprawić, że Fundacja Startup Poland - lepiej reprezentuje interesy ich interesy w dialogu z inwestorami, dużym biznesem i administracją publiczną.

Wypełnienie ankiety zajmuje ok. 25 min. Organizatorzy zwracają się z prośbą by ankietę wypełniła osoba będąca współzałożycielem (founderem), wspólnikiem lub CEO startupu (dyrektorem zarządzającym). Raport zostanie opublikowany przez Startup Poland w formie bezpłatnej już we wrześniu, a także posłuży badaniom naukowym. Publikacje wyników nie będą omawiać pojedynczych startupów ani przyporządkowywać odpowiedzi konkretnym podmiotom lub osobom. Organizatorzy nie przekazują nikomu danych, które pozwalałyby na taką identyfikację.

Wypełnij ankietę: https://startupy2018.webankieta.pl

Więcej >>

Zagraniczne Biura Handlowe

Redakcja: Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.,
00-585 Warszawa, ul. Bagatela 12
Biuro Prasowe, tel.: +48 22 334 99 49, fax: +48 22 334 99 99,
e-mail: redakcja@paih.gov.pl
Infolinia Grupy PFR: 800 800 120