PAIH Business Brief czerwiec 2018, Numer 8
Nie przegap...
... PAIH EXPO - I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom i aspiracjom polskiego biznesu, 25 października br., w Warszawie, odbędzie się PAIH EXPO 2018 - Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu Za Granicą. Obowiązkiem młodej gospodarki jest dogłębna i wielowymiarowa edukacja przedsiębiorstw w temacie bezpiecznej ekspansji zagranicznej, jak również zaszczepienie praktycznej wiedzy o sposobach działania w zróżnicowanych kulturowo regionach świata. 12 pawilonów zaprojektowanych według klucza geograficznego, raporty sektorowe, unikatowa wiedza z wielu rynków, PAIH EXPO Night, multimedialny mapping 3D - to tylko niektóre atrakcje, które czekają na naszych gości. Przygotuj się na prawdziwie święto handlu międzynarodowego już tej jesieni!

Obejrzyj reklamę Zagranicznych Biur Handlowych PAIH: www.paih.gov.pl/PAIH_EXPO/multimedia

Dowiedz się więcej o założeniach PAIH EXPO: www.paih.gov.pl/O_PAIH_EXPO

Wydarzenia

AutoEvent 2018
Termin: 19-20 czerwca 2018 r.
Miejsce: Rawa Mazowiecka
Polish-Iraqi Business and Investment Forum
Termin: 20 czerwca 2018 r.
Miejsce: Warszawa
Polish Tech Day
Termin: 20 czerwca 2018 r.
Miejsce: Londyn, Wielka Brytania
CEE Manufacturing & Logistic Awards
Termin: 21 czerwca 2018 r.
Miejsce: Warszawa
Misja gospodarcza do Portugalii
Termin: 24-28 września 2018 r.
Miejsce: Lizbona, Portugalia
Polsko-Malezyjskie Spotkania Handlowo-Biznesowe
Termin: 28 czerwca 2018 r.
Miejsce: Warszawa
Misja Gospodarcza do Mozambiku
Termin: 1-5 lipca 2018 r.
Miejsce: Maputo, Mozambik
Seminarium: Polska i Rosja: szanse biznesowe w sektorze budowlanym
Termin: 12 lipca 2018 r.
Miejsce: Warszawa, Centrum Informacyjne PAIH

wszystkie wydarzenia

Atrakcyjność inwestycyjna województw

Prezentacja rynku

POZNAJ EKSPERTA
Patrycja Staszewska - Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Mexico City.
Od wielu lat zajmuje się promocją BIZ oraz projektami ekspansji. Na rynku meksykańskim pracowała w sektorze publicznym i prywatnym, koncentrując się głównie na wzmacnianiu działalności handlowej między Meksykiem a Polską i innymi krajami europejskimi. Biegle włada językiem hiszpańskim, angielskim i niemieckim.

Kontakt:
Torre Mayor, 32nd floor
Av. Paseo de la Reforma #505
Col. Cuauhtémoc, 06500 Ciudad de México
Patrycja Staszewska - kierownik biura
e-mail: patrycja.staszewska@paih.gov.pl
tel.: +52 55 5211 7470; mob.: +52 1 55 48 88 40 24
Patrycja Augustyniak - Business Development Manager
e-mail: patrycja.augustyniak@paih.gov.pl
tel.: +52 55 5211 5076; mob.: +52 1 55 6166 8265
mexico.trade.gov.pl

Narzędzia wsparcia

Polskie Mosty Technologiczne w regionie NAFTA - nabór do 13 lipca
Polska Agencja Inwestycji i Handlu uruchomiła rekrutację na najbardziej kompleksowy i oczekiwany przez sektor MŚP projekt wsparcia ekspansji zagranicznej - Polskie Mosty Technologiczne. W pierwszej kolejności nabór obejmie USA, Kanadę i Meksyk. Z nowego projektu Agencji będą mogły skorzystać firmy z segmentu MŚP charakteryzujące się dużym potencjałem do internacjonalizacji swoich produktów, usług lub technologii. Maksymalna wysokość jednego grantu sięgnie 200 tys. zł, natomiast łączna wartość wparcia dla firm w ramach programu Polskich Mostów Technologicznych wyniesie ponad 176,5 mln zł. Strategia ekspansji zagranicznej będzie powstawać z pomocą polskich i zagranicznych ekspertów. Nabór na pierwszy - północnoamerykański „koszyk” rynków potrwa tylko do 13 lipca 2018 roku. Więcej >>

Przegląd makroekonomiczny PAIH

Zapraszamy na comiesięczną dawkę analizy makroekonomicznej Polski przygotowanej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Więcej >>

Co słychać w biznesie

Azja Centralna na celowniku PAIH
PAIH oficjalnie uruchomiła biuro handlowe w Astanie. Okazją do inauguracji działalności pierwszego przedstawicielstwa Agencji w tym regionie było Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze, na które do Astany przyjechały polskie firmy pod przewodnictwem wiceministra przedsiębiorczości i technologii, Tadeusza Kościńskiego.
PAIH otworzyła biuro w Tel Awiwie
18 czerwca rozpoczęło oficjalną działalność Biuro Handlowe PAIH w Tel Awiwie. Zarządzane przez Zofię Nojszewską biuro ma ułatwiać polskim firmom debiut na bardzo chłonnym izraelskim rynku oraz przyciągać izraelskich inwestorów do Polski.
Wkrótce ruszy budowa jednej z największych zagranicznych inwestycji tego roku
Centrum serwisowe EME Aero, wspólne przedsięwzięcie Lufthansa Technik i MTU Aero Engines wkracza w fazę realizacji. Projekt prowadziła Polska Agencja Inwestycji i Handlu.
Narodowe championy wizytówką Polski na Expo 2020
Expo w Dubaju będzie pierwszym, w ramach którego zrealizujemy program partnerstwa komercyjnego, tj. promocji polskich marek i championów narodowych. Za udział Polski w wydarzeniu odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu.
Hengst otwiera pierwszą fabrykę w Polsce
Producent systemów filtrowania dla motoryzacji, Hengst otworzył fabrykę w opolskim Gogolinie. Zakład na Opolszczyźnie to pierwsze centrum produkcyjne tego inwestora w Polsce oraz szesnaste na świecie.
Guotai-Huarong inwestuje w elektromobilność w Polsce
Chiński producent elementów baterii do aut elektrycznych Guotai-Huarong Poland buduje fabrykę w Godzikowicach. Projekt, w którym inwestorowi asystowała PAIH, wart jest 45 mln dolarów.
PAIH otwiera biuro w Moskwie
Już w lipcu tego roku Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) uruchomi Zagraniczne Biuro Handlowe (ZBH) w Moskwie - poinformował wiceszef PAIH Wojciech Fedko.
Chcemy podwoić wymianę handlową z Kenią
Budownictwo, e-zdrowie, sprzedaż żywności i maszyny dla rolnictwa to obszary szczególnie perspektywiczne dla polskich przedsiębiorstw w Kenii. Za nami I Kenijska Konferencyjna Inwestycyjna w Warszawie.

Raporty i komentarze

Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2018
Według najnowszego raportu ABSL „Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2018”, od początku 2017 r. do końca I kw. 2018 r. w naszym kraju powstało 91 nowych centrów usług dla biznesu, a zatrudnienie w sektorze na koniec I kwartału br. osiągnęło poziom 279 tys. osób. Eksperci ABSL szacują, że w roku 2020 zatrudnienie przekroczy poziom 340 tys. pracowników. Niemal połowa działających w Polsce centrów świadczy usługi globalnie. Wbrew obawom - automatyzacja i robotyzacja nie wpłyną znacząco na tempo wzrostu zatrudnienia. Na koniec I kwartału 2018 roku w Polsce działało 1236 centrów usług dla biznesu (91 więcej niż rok wcześniej), zatrudniających 279 tys. pracowników (wzrost o 13 proc. rok do roku). Zdecydowaną większość stanowią podmioty z kapitałem zagranicznym - odpowiadają za 81 proc. zatrudnienia w całym sektorze. W naszym kraju swoje centra ulokowały już 83 firmy z listy 500 największych przedsiębiorstw świata magazynu Fortune (Fortune Global 500). Więcej >>

Czy wiesz, że…

... rusza nabór na program wsparcia innowacyjnych firm spoza Hiszpanii
Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem swojego produktu lub usługi za granicę, a Twoją uwagę przyciąga słoneczna Hiszpania, sprawdź program Rising Startup Spain i rozwiń swój biznes na tym rynku.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) zachęca do udziału w programie Rising Startup Spain. Celem inicjatywy jest wsparcie rozwoju innowacyjnych firm spoza Hiszpanii oraz przyciąganie talentów i międzynarodowych przedsiębiorców do tego kraju. Program organizowany jest przez ICEX-Invest - instytucję, której misją jest umacnianie i internacjonalizacja ekosystemu przedsiębiorczości w Hiszpanii.

Do programu możesz aplikować, jeżeli pracujesz nad innowacyjnym projektem i planujesz rozpoczęcie bądź transfer działalności na rynek hiszpański.

Zgłoszenia zbieramy do 4 sierpnia

Więcej >>

Zagraniczne Biura Handlowe

Redakcja: Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.,
00-585 Warszawa, ul. Bagatela 12
Biuro Prasowe, tel.: +48 22 334 99 49, fax: +48 22 334 99 99,
e-mail: redakcja@paih.gov.pl
Infolinia Grupy PFR: 800 800 120