Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Pawilon Polski na ŚDM Kraków 2016
Strona główna > Pawilon Polski na ŚDM Kraków 2016

Pawilon Polski na ŚDM Kraków 2016

Światowe Dni Młodzieży to jedno z największych wydarzeń, które w tym roku odbywa się w Polsce. Tegoroczne spotkanie młodych z całego świata, jest znakomitą okazją do pokazania Polski i jej nowoczesnego oblicza wszystkim gościom wydarzenia.

„Pawilon Polski” to interaktywna wystawa skierowana do uczestników Światowych Dni Młodzieży. Jego celem jest pokazanie zwiedzającym, że Polska trwale wpisuje się w historię cywilizacji europejskiej i chrześcijańskiej, że jest to kraj dynamiczny, innowacyjny, atrakcyjny turystycznie i kulturowo, a Polacy to pracowity i gościnny naród.

„Pawilon Polski” składa się z czterech połączonych ze sobą sferycznych namiotów, wyprodukowanych przez firmę, która stworzyła scenografię do filmu Marsjanin. Wewnątrz czekają m.in.: kinowa podróż w trójwymiarze po historii Polski, wirtualny spacer po sztuce polskiego Średniowiecza, interaktywna huśtawka, z której można wysłać e-pocztówkę do znajomych, a także najnowsze technologie, jak polskie drony, łaziki marsjańskie, roboty Proteus, czy aplikacje na smartfony i tablety, które pomagają w codziennym życiu oraz „ogród doświadczeń”.

Aby pokazać, że Polska zasługuje na miano wiodącego w Unii Europejskiej producenta żywności wysokiej jakości, uczestnicy Światowych Dni Młodzieży mogą przenieść się również na zaaranżowane w Pawilonie pole marchewek czy do sadu jabłoni.

Gości Pawilonu Polski zapraszamy też do strefy relaksu przygotowanej wokół Pawilonu i do udziału w wydarzeniach kulturalnych, m.in. koncertach plenerowych.

Głównymi współorganizatorami projektu są Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Rozwoju, Narodowe Centrum Kultury, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Organizacja Turystyczna, Agencja Rynku Rolnego oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., która jest koordynatorem i wykonawcą projektu.

Pawilon Polski powstał głównie dzięki wsparciu partnerów strategicznych, którymi są: Grupa Azoty, Enea, Energa, KGHM, Grupa Lotos, Totalizator Sportowy, PGNiG, PKO Bank Polski, PZU, PKP S.A., IC Intercity, PKP Cargo oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zapraszamy do Pawilonu Polski w Krakowie codziennie od 25-31 lipca 2016 roku w godzinach 9:00-22:00.

 

Partnerzy strategiczni Pawilonu Polski, który powstał przy okazji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016:ENEA


https://www.enea.plENERGA


http://www.energa.plGrupa Azoty


http://grupaazoty.comKGHM Polska Miedź


http://kghm.comGrupa LOTOS S.A.


http://www.lotos.plLaur Innowacyjności 2016


http://www.totalizator.pl


PGNIGhttp://www.pgnig.pl


PKO BP


http://www.pkobp.pl


PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE S.A.


http://www.plk-sa.pl


PKPCARGOhttps://www.pkpcargo.com


PKP INTERCITYhttp://www.intercity.pl


PKP POLSKIE KOLEJE PAŃSTWOWEhttp://pkpsa.pl


Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A.https://www.pzu.pl
https://facebook.com/grupapzu
https://twitter.com/GrupaPZU 


 


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij