Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
PAIH EXPO 2018
PAIH EXPO 2018

PAIH EXPO 2018 - I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom i aspiracjom polskiego biznesu, w dniach 24-25 października br., w Warszawie, odbędzie się PAIH EXPO 2018 - Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu Za Granicą. Krystalizująca się sieć międzynarodowych przedstawicielstw Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu jest kluczowym elementem nowego modelu internacjonalizacji polskiego biznesu jako jednego z filarów Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Rok 2018 jest nie tylko szczególnym czasem upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także momentem, kiedy promocja naszego kraju i polskich produktów czy usług za granicą znajduje się w centrum uwagi polityki gospodarczej rządu. Polska Agencja Inwestycji i Handlu, której to została powierzona misja stworzenia swego rodzaju nowego korpusu dyplomacji gospodarczej, od ponad roku intensywnie pracuje nad budową sieci Zagranicznych Biur Handlowych, tzw. trade offices, zlokalizowanych na sześciu kontynentach. Siłą synergii międzynarodowych zespołów kierowników i ekspertów Agencji powstaje nowa, lepsza jakość szytego na miarę wsparcia dla polskich przedsiębiorców, którzy mają odwagę sięgać dalej i podbijać coraz bardziej odległe, lecz wschodzące, rynki.

Nadrzędnym celem planowanego na jesień br. PAIH EXPO, łączącego funkcje wystawiennicze i edukacyjne, będzie przekazanie jak najpełniejszego obrazu oferty publicznej kierowanej do polskich firm w zakresie wsparcia ich aktywności biznesowej i implementacji projektów na rynkach zagranicznych, w szczególności - pozaeuropejskich. Potrzebą młodej gospodarki jest dogłębna i wielowymiarowa edukacja przedsiębiorstw w temacie bezpiecznej ekspansji zagranicznej, jak również zaszczepienie praktycznej wiedzy o sposobach działania w zróżnicowanych kulturowo regionach świata.

Forum jako wydarzenie nie mające precedensu, ma za zadanie wypełnić lukę w edukacji krajowych środowisk biznesowych odnośnie narzędzi administracyjnej asysty ekspansji zagranicznej. Oprócz dawki solidnej i aktualnej wiedzy, możliwości dzielenia się dobrymi praktykami, wymiany myśli i pozyskiwania kontaktów, PAIH EXPO ma ambicję wpisania się na stałe w kalendarze polskich przedsiębiorców i awansowania do miana święta polskiego handlu zagranicznego.

12 pawilonów tematycznych zaprojektowanych zgodnie z kluczem geograficznym spowoduje, iż każdy region świata zostanie profesjonalnie i merytorycznie zaprezentowany przez naszych lokalnych ekspertów biur handlowych. Dodatkowo dostępny będzie pawilon tzw. inwestycyjny, gdzie nasi pracownicy doradzą w zakresie pakietu usług PAIH dla inwestorów. Forma pracy z uczestnikami warsztatów ma skutkować uzyskaniem praktycznej i kompleksowej wiedzy dotyczącej prowadzenia operacji biznesowych na ściśle zdefiniowanych rynkach. Każdy z prezentowanych kierunków przedstawi podczas Forum po trzy raporty sektorowe charakteryzujące branże o największym potencjale wzrostu w danym kraju czy regionie (w sumie aż 256 raportów).

Wydarzenie będzie miało swoją wieczorną, oficjalną część networkingową (Gala z udziałem zaproszonych gości VIP w Auli Wydziału Fizyki PW), co stanie się prologiem do intensywnych, workshopowych sesji merytorycznych przewidzianych na następny dzień i zakończonych PAIH EXPO Night z występem gwiazdy sceny muzycznej. Podczas Gali i oficjalnych uroczystości towarzyszących planowana jest obecność Premiera Mateusza Morawieckiego.

Dbając o estetykę przedsięwzięcia i podkreślenie innowacyjnej strony polskiej gospodarki, znamienici goście Gali PAIH EXPO 2018 będą mogli podziwiać nowoczesne widowisko pod postacią multimedialnego mappingu 3D z wykorzystaniem atrakcyjnej architektury.

Prerejestracja na PAIH EXPO ruszy w II połowie sierpnia br.

Wydarzenie realizowane we współpracy z całą Grupą PFR.


Jeśli chcą Państwo otrzymywać Biuletyn, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 121.818.000,00 zł

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział

Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

fb yt tw bip internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij