PAIH Business Brief 1 kwietnia 2019
Nie przegap...
HANNOVER MESSE 2019: Przemysł 4.0 a Sztuczna Inteligencja
1 kwietnia rozpoczęła się największa impreza przemysłowa świata - targi Hannover Messe. Już po raz trzeci Polska bierze udział w targach w Hanowerze, prezentując najbardziej innowacyjne firmy na Polskim Stoisku Narodowym. Targi Hannover Messe organizowane są od 1947 roku. W ostatnich latach, co roku, hanowerska impreza wystawiennicza przyciąga ponad 220 tys. odwiedzających i aż 6,5 tys. wystawców. W trakcie tygodniowych targów odbywa się ponad 1,400 wydarzeń: premier produktów, konferencji, debat czy warsztatów. Targi służą prezentacji najnowszych trendów i technologii produkcyjnych.

Tematem przewodnim targów Hannover Messe 2019 jest wykorzystanie Sztucznej Inteligencji (AI) w tzw. Przemyśle 4.0. Wydarzenie odbywa się pod hasłem "Integrated Industry - Industrial Intelligence" (Zintegrowany przemysł - Technologie Przemysłowe AI). To właśnie interakcja technologii automatycznych z energetyką i systemami informatycznymi nadaje nowy impuls do rozwoju przemysłu. Dlatego w tym roku organizatorzy targów zaprosili twórców technologii dla przemysłu 4.0, reprezentujących takie obszary, jak: badania i rozwój (B+R), automatyka przemysłowa, technologie informatyczne, mobilne, energetyczne, a także producentów systemów optymalizujących produkcję i zarządzenie biznesem przemysłowym.

Więcej o targach >>

WHY POLAND MEANS SMART? 20 innowatorów na polskim stoisku

Zdaniem ekspertów sztuczna inteligencja może w całkowity sposób zrewolucjonizować produkcję. Coraz więcej firm w Polsce, zwłaszcza z segmentu MŚP, projektuje rozwiązania bazujące na technologii rozszerzonej rzeczywistość czy komputerach kwantowych, które można zastosować w przemyśle. Polska Agencja Inwestycji i Handlu wybrała 20 twórców najbardziej zaawansowanych rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję i zaprosiła ich do wspólnej prezentacji na Polskim Stoisku Narodowym na Hannover Messe 2019.

Grupę tę stanową polskie start-upy założone przez młodych wynalazców, jak doświadczone firmy oraz instytucje od lat opracowujące zaawansowane technicznie projekty dla przemysłu. Bazując na technologiach z obszaru sztucznej inteligencji, prezentowani w Hanowerze polscy innowatorzy opracowują, rozwijają i wdrażają rozwiązania dla przemysłu, komunikacji, medycyny czy sprzedaży. Są one w stanie zoptymalizować procesy produkcyjne, usprawnić transfer danych, poprawić jakość pracy, a w konsekwencji zmniejszyć koszty i zwiększyć zyski klientów.

Zapraszamy na Polskie Stoisko Narodowe na HANNOVER MESSE 2019
Hala 27, Stanowisko H12
SMART MEANS POLAND

Polscy innowatorzy na HANNOVER MESSE 2019

Apzumi Spatial
Poznański startup, Apzumi Spatial opracował kognitywną platformę modułową służącą poprawie jakości procesów utrzymania ruchu, planowania logistycznego, montażu i produkcji, a także projektowaniu i prototypowaniu.
Axence
Axence dostarcza klientom na całym świecie profesjonalne rozwiązania do kompleksowego zarządzania infrastrukturą IT w tym administrowania cyber-ryzykiem.
BZB UAS
BZB UAS Sp. z o.o. to polska firma specjalizująca się w projektowaniu, produkcji oraz integracji Bezzałogowych Systemów Latających dla rolnictwa, leśnictwa i inżynierii lądowej.
PIAP
Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP jest publiczną instytucją od czterdziestu lat opracowującą i wdrażającą systemy automatyki, urządzenia produkcyjne oraz specjalistyczną aparaturę kontrolno-pomiarową dla różnych gałęziach przemysłu.
Leaware
Leaware specjalizuje się w optymalizacji procesów biznesowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji do wykrywania i analizy ludzkich twarzy w czasie rzeczywistym.
EBKF
EBKF stworzyła uniwersalny system do zdalnego monitorowania prac maszyn. Firma realizuje projekty z obszaru Industry 4.0 w szczególności Industrial Internet of Things (IIoT).
Hyper Poland
Hyper Poland to polski startup zajmujący się rozwojem technologii próżniowej kolei magnetycznej (hyperloop).
Global Control 5
Global Control 5 (GC5) jest polskim producentem rozwiązań iSMA (Intelligent Solution Managing Automation) do zarządzania systemami automatyki budynkowej i przemysłowej.
GRINN
Specjalnością firmy GRINN są zaawansowane technologicznie rozwiązania z zakresu elektroniki połączonej z systemami IT.
Husarion
Husarion stworzył platformę deweloperską do rozwijania połączonych z Internetem urządzeń przemysłowych - robotów, dronów, pojazdów autonomicznych.
IFS Polska
IFS Polska dostarcza testery baterii akumulatorów litowo-jonowych dużej mocy i wysokiej energii, wykorzystywane m.in. w pojazdach elektrycznych i hybrydowych.
ITR
Instytut Tele- i Radiotechniczny (ITR) prowadzi interdyscyplinarne prace badawczo-rozwojowe nad urządzeniami, systemami i infrastrukturą typu "Smart", dla Przemysłu 4.0, w szczególności w sektorze energetycznym.
Poltech Engineering
Poltech Engineering jest polską rodzinną firmą produkującą stanowiska zrobotyzowane oraz urządzenia śrutujące.
Alnea Robotics
Alnea Robotics zajmuje się automatyzacją i robotyzacją procesów produkcyjnych. Firma projektuje i buduje linie produkcyjne, stanowiska automatyczne, testerów EOL, pneumatycznych oraz mechanicznych.
Digital Core Design
Bytomska spółka Digital Core Design opracowała pierwszy w historii Polski komercyjny kryptoprocesor.
PREVAC
PREVAC produkuje analityczne i depozycyjne aparatury naukowo-badawcze służące do tworzenia nowych technologii.
PySENSE
PySENSE oferuje usługi do inteligentnego odczytu danych mediów, takich jak: energia elektryczna, gaz, ciepło czy woda wraz z ich dostarczeniem do dedykowanych platform bilansujących.
RELPOL
RELPOL jest polskim producentem przekaźników, systemów zabezpieczeń dla rozdzielni średnich napięć, a także wytwarza urządzenia do wykrywania materiałów radioaktywnych.
SMARTTECH
SMARTTECH to polski producent skanerów 3D dla przemysłu, medycyny oraz archeologii.
Neurosoft
Neurosoft tworzy oprogramowanie oraz produkuje elementy sprzętowe, bazujące na głębokich sieciach neuronowych i uczeniu maszynowym, z obszarów takich jak: przetwarzanie języka naturalnego, przetwarzanie sygnałów dźwiękowych oraz przetwarzanie obrazu.

Zagraniczne Biura Handlowe

Redakcja: Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.,
ul. Krucza 50, 00-025 Warszawa
Biuro Komunikacji,
tel.: +48 22 334 99 49, fax: +48 22 334 99 99,
e-mail: redakcja@paih.gov.pl
Infolinia Grupy PFR: 800 800 120