Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Dla mediów
Strona główna > Dla mediów > Działania CSR

CSRPAIH-owy Mikołaj dla seniorów z Warszawskich Domów Pomocy Społecznej


W 2019 roku przyłączyliśmy się do pięknej, świątecznej inicjatywy organizowanej przez Stowarzyszenie Wolontariatu w Warszawie pod nazwą "Święty Mikołaj dla Seniora". Pani Leokadia, Krystyna, Ania i Emilia, podopieczne Warszawskich Domów Pomocy Społecznej napisały listy, zdradzając swoje zupełnie niewielkie marzenia i potrzeby, a my z entuzjazmem wskoczyliśmy w "buty" Świętego Mikołaja i spakowaliśmy dla nich spersonalizowane prezenty. Celem akcji jest sprawienie, aby starsi, często samotni ludzie poczuli się wyjątkowo w ten świąteczny czas, żeby wiedzieli, że nie są sami. 6 grudnia w dzień przekazania darów naszym czterem uroczym podopiecznym, udało się wywołać uśmiech, szczerą radość i łzy wzruszenia po obu stronach interakcji - bezcenne emocje, które utwierdzają nas w naszym człowieczeństwie. A to wszystko za sprawą empatycznych ludzi, których w PAIH nie brakuje!

Filmy z przekazania prezentów Seniorkom


CSRFundacja Znajdki z porcją karmy i dobroci


Ponownie pokazaliśmy, że mamy w PAIH pojemne, czułe serca i chętnie pomagamy naszym małym przyjaciołom. Tym razem na rzecz Fundacji Znajdki k. Radzymina przekazaliśmy karmę mokrą i suchą dla dorosłych psów, szczeniaków i kotów, a także ciepłe koce i przysmaki. Fundacja opiekuje się także chorymi i niepełnosprawnymi zwierzętami, np. po wypadkach, powoli przystosowując je do życia i szukając domów. To, co prawda, kropla w morzu potrzeb, ale mamy nadzieję i wierzymy, że "ludzi dobrej woli jest więcej"!

Strona schroniska: http://znajdki.pl/


CSROcieplamy budy zwierzakom ze schroniska w Józefowie


Wiemy jak trudna jest zima dla zwierząt w schroniskach. Oprócz standardowych, „całorocznych” potrzeb żywnościowych, zdrowotnych i pielęgnacyjnych, psy i koty mieszkające w schroniskowych kojcach wymagają w czasie miesięcy zimowych docieplenia pomieszczeń kocami, pledami czy kołdrami. Pracownicy PAIH spontanicznie zainicjowali świąteczną akcję pomocową dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie. W czasie kilkunastu dni zbiórki zgromadziliśmy karmy, przysmaki, żwirek dla kotów, zabawki, smycze, ubranka, koce, pledy, ręczniki i poduszki. Mamy wielkie serce dla naszych czworonożnych przyjaciół!

Strona schroniska: http://schroniskojozefow.pl


CSRPAIH & Przyjaciele spakowali 34 Szlachetne Paczki!


Zimą 2018 roku zainicjowaliśmy akcję PAIH & Przyjaciele, przyłączając się do Szlachetnej Paczki.

Dzięki pracownikom PAIH oraz zaprzyjaźnionym firmom: GLOV, Cruz Group oraz HPBA, które wspieramy w ekspansji zagranicznej, udało nam się spełnić te mniejsze i większe życzenia dwóch rodzin. Wspólnie spakowaliśmy aż 34 Szlachetne Paczki!

Mamy nadzieję, że dla Rodziny Pani Darii oraz pana Marka 2019 rok będzie pomyślny i przyniesie wiele pozytywnych zmian.


Galeria zdjęć:Dziękujemy serdecznie za wielkie zaangażowanie naszym Przyjaciołom z firm:

GLOV - https://glov.co
Cruz Group - www.cruzgroup.pl
HPBA - https://hpba.pl
CSRFrom Poland with Love to Rwanda


Polska Agencja Inwestycji i Handlu postanowiła spełnić motoryzacyjne życzenie ponad stu czterdzieściorga podopiecznych Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w rwandyjskim mieście Kibeho. Akcja przerodziła się w szeroko zakrojony projekt, do którego sukcesywnie przystępowały kolejne firmy, instytucje oraz osoby, poruszone niezwykłą historią ośrodka prowadzonego przez polskie Siostry Franciszkanki.


Zaczęło się od wypadku

Wszystko zaczęło się podczas zorganizowanej przez PAIH w 2017 r. misji handlowej do Rwandy. Po oficjalnym programie biznesowym, zabraliśmy szefów polskich firm do misji przy Sanktuarium Matki Bożej Słowa w Kibeho. Przywitała nas tam grupa niewidomych i słabowidzących dzieci, które specjalnie dla nas przygotowały pokaz taneczny. Wzruszenie wycisnęło łzy z oczu przedstawicieli polskiego biznesu. Postanowiliśmy więc wesprzeć dzieciaki, które w prowadzonym przez polskie zakonnice ośrodku znalazły dom, bezpieczne schronienie i edukację.Okazało się, że pilną potrzebą, jest samochód do podróży do m.in do szpitala okulistycznego z podopiecznymi Ośrodka, a także po zaopatrzenie. Do Ośrodka nie jest łatwo dojechać. Droga do Kibeho wiedzie częściowo po polnych, nieutwardzonych drogach, na których najlepiej sprawdziłaby się terenówka. Poprzednie auto - wysłużona Toyota Land Cruiser - zostało skasowane w 2016 r. w wypadku drogowym, w którym zginęła założycielka misji, siostra Rafaela Nałęcz.Dopisujemy szczęśliwe zakończenie…

Koszt i logistyka zakupu nowego samochodu zupełnie przekraczały możliwości Ośrodka. Dlatego podjęliśmy wyzwanie. Akcję zainicjował wigilijny kiermasz książek pracowników PAIH w 2017 r., z którego dochody przekazaliśmy na specjalnie utworzone konto Caritas Polska. Krótko potem do zbiórki przystąpili Bank Gospodarstwa Krajowego, a także firmy Ursus oraz Grupa Pietrucha.

W niełatwą akcję poszukiwania samochodu o odpowiednich parametrach technicznych i negocjacje zakupowe, zaangażowała się Toyota z Radości. Następnie przystosowanie terenówki do potrzeb niepełnosprawnych dzieci oddaliśmy w fachowe ręce mechaników z Ursusa.Na przełomie lipca i sierpnia 2018 r. Toyota z napisem „From Poland with Love to Rwanda” trafiła na statek i znad Bałtyku popłynęła do portu Dar el Salaam w Tanzanii. Stamtąd - z licznymi perypetiami po drodze - trafiła finalnie do Kibeho w Rwandzie, gdzie czekały na nią wspaniałe dzieciaki. Do przetransportowania auta na swój koszt zobowiązała się firma Prologus Logistics.Sprawdziliśmy nasze kompetencje

Dla nas samych projekt From „From Poland with love” jest cennym doświadczeniem wejścia w podwójną rolę - instytucji wspierającej klienta, czyli w tym przypadku nas samych, w eksporcie na trudny, afrykański rynek. Na własnym, dość nietypowym przykładzie, zweryfikowaliśmy nasze kompetencje i narzędzia wsparcia dla polskiego biznesu. Chylimy czoła przed polskimi firmami za ich odwagę w ekspansji zagranicznej i troskę o społeczności lokalne, które zastają na nowych rynkach.


C.D.N. :)

Podopieczni Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych mają jeszcze wiele marzeń do spełnienia. Jednym z nich jest plac zabaw. Mają też wiele codziennych potrzeb. Do tych najważniejszych należy papier do nauki pisania Brajlem. Dlatego zachęcamy do finansowego wsparcia Ośrodka w Kibeho:


Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża,
Piwna 9/11, 00-265 Warszawa

PKO BP SA. 8 oddział/Warszawa, Pl. Bankowy 2
36 1020 1013 0000 0902 0120 3744
z dopiskiem „Kibeho”


Dziękujemy wszystkim osobom oraz podmiotom zaangażowanym w projekt „From Poland with Love to Rwanda”, a w szczególności firmom:

  • Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) oraz Fundacji BGK
  • Ursus
  • Prologus
  • Grupa Pietrucha
  • Toyota z Radości
  • Telewizji Polskiej SA, która objęła patronatem i nagłośniła naszą wspólną historięPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij