Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
1 grudnia 2020

SGH i PAIH rozpoczęły współpracę w obszarze badań i edukacji rynku

Szkoła Głowna Handlowa i Polska Agencja Inwestycji i Handlu podpisały porozumienie o współpracy, którego celem jest wsparcie rozwoju polskich przedsiębiorstw poprzez wykorzystanie dorobku naukowego Uczelni oraz doświadczeń rynkowych Agencji.

PAIH_SGH_porozumienie


Na mocy porozumienia SGH będzie prowadziła badania i analizy dotyczące między innymi koniunktury i analizy rynków zagranicznych, planowania i oceny działań marketingowych na rynkach zagranicznych czy analizy atrakcyjności inwestycyjnej polskich jednostek samorządu terytorialnego. Współpraca będzie obejmowała również współorganizację konferencji i webinariów.

W SGH pracują eksperci zajmujący się różnymi dyscyplinami - od finansów i ekonomii przez zarządzanie, nauki prawne po polityki publiczne. W dyscyplinach tych prowadzone są badania, powstają analizy, ekspertyzy i raporty. To sprawia, że nasza Uczelnia ma doskonałe warunki do tego, aby stać się swego rodzaju think-tankiem, w którym powstają inspirujące idee oraz nowatorskie rozwiązania dla rozwoju gospodarki. Cieszę się, że dzięki współpracy z PAIH uczelnia nasza będzie wspierała rozwój polskiej gospodarki i budowanie społeczeństwa opartego na wiedzy - powiedział prof. Piotr Wachowiak, rektor SGH.

Do zadań PAIH będzie należała promocja współpracy nauki i biznesu oraz wspomaganie transferu wiedzy, przede wszystkim poprzez organizowanie wydarzeń promocyjnych i edukacyjnych dla przedsiębiorców, łączenie działalności biznesowej i naukowej, wspieranie transferu wiedzy do biznesu. Agencja ma również opracować wspólnie z SGH programy studiów oraz tematy prac magisterskich odpowiadających na potrzeby biznesu.

To bardzo ważny krok w rozwoju oferty Agencji skierowanej do przedsiębiorców. Dzięki współpracy ze Szkołą Główną Handlową zakres informacji przekazywanych rodzimym firmom i inwestorom zostanie wzbogacony o wiedzę ekspercką kadry naukowej uczelni. Cieszę się, że współpraca nauki i biznesu będzie miała swój praktyczny wymiar we wspieraniu polskiej gospodarki - podkreśliła Grażyna Ciurzyńska, prezes PAIH.

PAIH od lat aktywnie działa na rzecz rozwoju kompetencji polskich przedsiębiorców współpracując ze środowiskiem akademickim, samorządowym oraz organizacjami biznesowymi i zapewniając tym samym platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń, jak również przestrzeń identyfikacji potrzeb.

O Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie to innowacyjna uczelnia ekonomiczna rozwijająca twórczy potencjał intelektualny i kształcąca liderów w odpowiedzi na wyzwania przyszłości. Jest znaczącym na świecie ośrodkiem badań naukowych, nowych idei i inicjatyw kreowanych przez wspólnotę akademicką, absolwentów, a także przedstawicieli biznesu, organizacji społecznych i administracji publicznej. SGH, będąc niezależną i wrażliwą społecznie uczelnią, kształtuje obywatelskie oraz etyczne postawy poprzez swoją działalność dydaktyczną, badawczą i opiniotwórczą.

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH)

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij