Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
27 listopada 2020

Powstaje nowe centrum logistyczno-dystrybucyjne w Polsce Wschodniej

Hiszpańska CACESA z grupy IAG, do której należy m.in. linia lotnicza Iberia czy British Airways otwiera centrum logistyczno-dystrybucyjne z obsługą celną w Polsce Wschodniej, w Małaszewiczach. Centrum będzie korzystało z dostępu do Jedwabnego Szlaku.

Inwestycja jest realizowana przy wsparciu ZBH PAIH w Madrycie i przewiduje obsługę 3 milionów przesyłek e-commerce przeznaczonych na rynek UE w pierwszym roku swojej działalności. W kolejnych latach przepustowość centrum z Małaszewiczach ma wzrosnąć do 33 mln przesyłek w roku, osiągając poziom 60 mln w 5. roku działalności.

Polski oddział CACESA będzie zajmował się obsługą importu pochodzących z Chin towarów. W pierwszych 3 latach działalności zatrudnienie w centrum znajdzie 35 pracowników, a docelowo będzie obsługiwane przez 60 osób.

Bardzo się cieszymy, że projekt rozpoczęty jeszcze w zeszłym roku jest kontynuowany mimo pandemii. Spośród kilku rozważanych przez Hiszpanów krajów, to właśnie Polska została uznana za najbardziej atrakcyjną lokalizację. Biorąc pod uwagę bardzo dobre perspektywy rozwoju branży e-commerce na świecie, jesteśmy przekonani, że podobnych inwestycji w naszym kraju będzie więcej - mówi Grzegorz Słomkowski, wiceprezes PAIH.

CACESA (Compania Auxiliar al Cargo Express SA) to hiszpańska firma należąca do grupy linii lotniczych IAG, skupiającej linie lotnicze British Airways, Iberia, Aer Lingus, Level i Vueling. CACESA była pierwszą firmą, która w 2009 roku rozpoczęła lotniczą obsługę przesyłek z Chin do Ameryki Łacińskiej przez Unię Europejską i swoje centrum w Madrycie. Od tego czasu spółka przewiozła miliony przesyłek w imieniu swoich chińskich klientów łącząc ze sobą trzy kontynenty.

W 2015 roku Cacesa postawiła na rozwój usług i narzędzi wspierających łańcuch dostaw e-commerce i uruchomiła nowy kanał dystrybucji pomiędzy Chinami, Hiszpanią i Brazylią. W kolejnym roku firma rozpoczęła import produktów pochodzących z Chin do Hiszpanii, a rok temu zainaugurowała działalność pierwszej międzynarodowej spółki zależnej na lotnisku Liege (Belgia).

Wybraliśmy Polskę na naszą długoterminową inwestycję ze względu na potencjał polskiej gospodarki i strategiczne położenie w Europie Wschodniej - mówi Rodrigo Peñas Blázquez, Dyrektor Handlowy i Operacyjny CACESA.

Polskie centrum w Małaszewiczach będzie drugim oddziałem CACESA dedykowanym do obsługi przesyłek realizowanych za pośrednictwem kolei. Oprócz inwestycji w Małaszewiczach, CACESA planuje otworzyć drugie biuro na warszawskim Okęciu, które będzie obsługiwało lotniczy transport przesyłek e-commerce.

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH)

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Pierwszym punktem kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij