Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
9 listopada 2020

CIIE: Polskie firmy zawarły porozumienia o współpracy z chińskimi dystrybutorami

6 listopada w Szanghaju podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, przy okazji trwających targów China International Import Expo, dwie polskie firmy podpisały z lokalnymi partnerami porozumienia o współpracy.

CIIE 2020 logo


Vici Polska sp. z o.o. zawarła porozumienie z Wuhan Asia - Europe International Trade & Commerce Co. Ltd. na dostawy mleka do Chin. Przewidywana wartość zamówień w ramach porozumienia ma wynieść 100 mln RMB. Producent piwa, spółka Van Pur S.A. zawarła natomiast porozumienie z Shanghai Greenland Global Commodity Trading Port Group.

W tym roku zauważamy duże zainteresowanie kupujących polskim mlekiem UHT, o czym zresztą najlepiej świadczy podpisane porozumienie między Vici Polska a chińskim dystrybutorem. Wzrost tego zainteresowania wynika między innymi z trudności związanych z realizacją dostaw z Australii i Nowej Zelandii. Zakłócenia w łańcuchach dostaw stwarzają szanse zwiększenia obecności polskich przedsiębiorców na chińskim rynku zwłaszcza w branży rolno-spożywczej - mówi Małgorzata Zawisza z Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Chengdu.

Oba porozumienia stanowią kontynuację współpracy nawiązanej podczas wcześniejszych edycji targów China International Import Expo. Polska Agencja Inwestycji i Handlu koordynowała udział Polski w dotychczasowych dwóch edycjach wydarzenia w roku 2018 i 2019. W ramach targów PAIH zorganizował misje polskich przedsiębiorców oraz polskie pawilony branżowe i pawilony narodowe.

W ramach tegorocznej edycji PAIH zorganizowała dwa pawilony branżowe, na których polskie firmy zaprezentują swoje produkty:

  1. Kosmetyczny - 100 m2,
  2. Spożywczy - 100 m2.


Podczas targów 14 polskich firm prezentuje swoje produkty (7 firm z branży spożywczej i 7 firm z branży kosmetycznej), a także odbywają się spotkania biznesowe z potencjalnymi partnerami.


Galeria zdjęć:Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij