Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Wydarzenia
Strona główna > Wydarzenia
28 października 2020

Możliwości inwestycyjne w Meksyku - webinarium

28 października odbędzie się specjalne webinarium poświęcone możliwościom inwestycyjnym w Meksyku. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z władzami stanu Aguascalientes, Ministerstwem Spraw Zagranicznych Meksyku oraz Ambasadą Polski w Meksyku.

Meksyk od lat prowadzi politykę gospodarczą nastawioną na współpracę międzynarodową. Kraj jest naturalnym łącznikiem między Ameryką Łacińską i Ameryką Północną, co stanowi jeden z jego głównych atutów. Konkurencyjne koszty produkcji oraz wsparcie ze strony władz federalnych i stanowych tworzą dodatkowo sprzyjający klimat dla zagranicznych inwestycji.

Z perspektywy polskiego przedsiębiorcy istotny jest również rozwój dwustronnych relacji między Meksykiem a Unią Europejską, którego najlepszym przykładem są zakończone w tym roku negocjacje dotyczące nowej umowy handlowej. Rozwój wzajemnych relacji, jak i zachęty ze strony władz meksykańskich, otwierają przed polskimi przedsiębiorcami możliwości wejścia na rynek drugiej największej w Ameryce Łacińskiej gospodarki i naszego drugiego największego partnera handlowego w regionie.

Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych poznaniem możliwości jakie ma do zaoferowania Meksyk. W agendzie spotkania zaplanowane są m.in. wystąpienia Ambasadora Polski w Meksyku, Ambasadora Meksyku w Polsce, przedstawiciela Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Aguascalientes oraz kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Meksyku na temat bilateralnych relacji handlowych. Na webinarium poruszone zostaną również kwestie prawne i finansowe bezpośrednio dotyczące zagranicznych przedsiębiorców zainteresowanych inwestycjami w Meksyku.

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem Zagranicznego Biura Handlowego w Meksyku, wszystkie pytania i zgłoszenia prosimy kierować do Pani Patrycji Staszewskiej na adres mailowy: patrycja.staszewska@paih.gov.pl.

Liczba miejsc na webinarium jest ograniczona.


Załącznik:

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij