Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
27 października 2020

SUPBASS dostarcza na Węgry rekreacyjne i sportowe deski SUP

Na Węgry dotarł transport desek o rynkowej wartości ponad 40 tys. EUR polskiej marki SUPBASS. Jest to efekt udziału firmy w tegorocznych targach Boat Show w Hungexpo w Budapeszcie. Dzięki wsparciu węgierskiego biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu firma SUPBASS nawiązała współpracę z węgierskim dystrybutorem i rozpoczęła realizację zamówień.

SUPBASS - Hannah Leni Krah ze sprzętem SUP


Branża desek SUP rozwija się bardzo dynamicznie, produkty tego typu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. Firma SUPBASS jest pierwszym polskim, kompletnym producentem sprzętu SUP, który pojawił się na Węgrzech. Z produktów firmy korzystają Hannah Leni Krah czy Claudio Nika - mistrzowie świata z 2019 r.

Historia firmy rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy pojawiły się dwa pierwsze testowe modele pompowanych desek SUP Bass. Dzięki stosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań i najwyższej klasy materiałów dziś firma produkuje, jedne z najlepszych na rynku, pompowane deski SUP. W 2017 roku, dzięki kooperacji z gorzowską fabryką wioseł G’Power, SUPBASS wzbogacił ofertę Bass o karbonowe wiosła Razor, na których w 2019 roku na MŚ ICF zdobyto złoty medal w kategorii Sprint Juniorek i srebrny w męskim Sprincie a także złoto w Męskim Sprincie podczas MŚ ISA.

Targi Boat Show, na których jesteśmy obecni po raz drugi z rzędu są bardzo pomyślne dla polskich producentów w branży sportów wodnych. Obok sukcesu firmy SUPBASS, należy również wymienić firmę Aquarius, która dostarcza na Węgry kamizelki asekuracyjne i ratunkowe, czy FishDryBag, producenta wodoszczelnych toreb, plecaków i innych akcesoriów. Węgierscy amatorzy sportów wodnych mogą się również zaopatrzyć w wysokiej jakości drewniane wiosła firmy Szmagliński - wylicza Marcin Karaskiewicz z ZBH PAIH w Budapeszcie.

Węgry są interesującym rynkiem zbytu dla polskich producentów. Węgrzy od bardzo wielu lat odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej w wioślarstwie, a sporty wodne cieszą się tutaj dużą popularnością. W przyszłym roku właśnie nad Balatonem odbędą się mistrzostwa świata w kategorii SUP, co dodatkowo zwiększy zainteresowanie medialne i popularyzację dyscypliny.

Dzięki obecności na targach Boat Show dwa lata temu znacząco rozwinęliśmy sprzedaż sprzętu SUP marki Bass na rynku węgierskim. Znaleźliśmy się na nim w początkowej fazie jego rozwoju, ale ogromne zaangażowanie węgierskiego dystrybutora sprawiło, że marka BASS jest już dobrze rozpoznawalna i kojarzona z wysoką jakością produktów, zarówno tych dedykowanych amatorom jak i profesjonalistom - powiedziała Małgorzata Majda z firmy SUPBASS.

Marka Bass rozwija się bardzo dynamicznie. W 2019 roku do portfolio marki: pompowane deski i mistrzowskie wiosła Razor, dołączyły karbonowe, customowe deski SUP na których pływa Mistrzyni Świata 2019 roku.

- Jesteśmy pełni nadziei, że przyszłoroczne MŚ SUP zaplanowane na Węgrzech będą dla nas i dla naszego węgierskiego partnera polem do ogromnych sukcesów - dodaje Małgorzata Majda.


SUPBASS - Hannah Leni Krah ze sprzętem SUP


O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH)

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Pierwszym punktem kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij