Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
16 września 2020

Kolejna inwestycja Phoenix Contact

Na Podkarpaciu Grupa Phoenix Contact działająca w sektorze elektromobilności zakończyła pierwszy etap budowy nowego zakładu produkcyjnego, który wygeneruje około 330 miejsc pracy. Inwestycja odbyła się przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Phoenix Contact


W środę 16 września na terenie Parku Technologicznego Rzeszów odbyło się zakończenie prac konstrukcyjnych inwestycji Grupy Phoenix Contact, któremu towarzyszyło uroczyste zawieszenie wiechy oraz konferencja, na której inwestor zaprezentował swoje plany rozwojowe związane z inwestycją. Budowany przez Phoenix Contact obiekt obejmie prawie tysiąc metrów kwadratowych przestrzeni biurowej oraz prawie 14 tysięcy metrów kwadratowych części przemysłowo–magazynowej. Powierzchnia produkcyjna zostanie wyposażona w zaawansowane szynoprzewody oraz posadzkę przemysłową typu ESD. W nowym zakładzie produkowane będą rozwiązania z zakresu nowoczesnej technologii ładowania samochodów elektrycznych typu "High Power Charging".

Za cały projekt odpowiadać będzie spółka Phoenix Contact E-Mobility, która posiada duże doświadczenie w dziedzinie technologii ładowania dla elektromobilności, szczególnie w opracowywaniu komponentów i rozwiązań zarówno dla infrastruktury ładowania, jak i interfejsu ładowania pojazdu.


Phoenix Contact - prezentacja


Grupa Phoenix Contact to światowy lider innowacyjności w dziedzinie automatyki przemysłowej oraz elektrotechniki, który dociera ze swoimi rozwiązaniami do ponad 100 krajów, zatrudniając na całym świecie łącznie ok. 18 000 osób. W ramach swojej działalności w Polsce grupa posiadała do tej pory zakład produkcyjny w Nowym Tomyślu - Phoenix Contact Wielkopolska Sp. z o.o., gdzie produkuje wyroby elektrotechnicznych takie jak złącza przemysłowe czy złącza do płytek drukowanych.

W lutym 2020 w imieniu inwestora zgłosiła się do nas firma Colliers, z którą od tego czasu wspólnie wspieraliśmy Phoenix w wybraniu odpowiedniej lokalizacji dla projektu oraz doradzaliśmy w zakresie możliwej pomocy publicznej. Agencja przedstawiła też Polskę jako hub elektromobilności, która jest wysokim priorytetem dla naszego kraju - mówi Marcin Fabianowicz z Centrum Inwestycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Inwestycja Grupy Phoenix jest już kolejnym w ostatnim czasie przykładem skutecznych działań Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w zakresie pozyskiwania i wspierania zagranicznych inwestycji. Zaledwie kilka dni temu firma Globalway zdecydował się zainwestować 80 milionów w centrum dystrybucyjne w okolicach Gdańska.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij