Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
11 września 2020

Globalway ponownie zainwestuje w Polsce

Globalway z grupy Costway, jeden z największych importerów z Dalekiego Wschodu, zainwestuje 80 mln zł w centrum dystrybucyjne w Przejazdowie pod Gdańskiem. PAIH wsparła spółkę w podjęciu decyzji inwestycyjnej.

Planowana inwestycja polegać będzie na najmie i wyposażeniu obiektu magazynowego o powierzchni ponad 52 187 m2 oraz przylegającej do niej powierzchni biurowej zlokalizowanej w Przejazdowie, gmina Pruszcz Gdański.

Dzięki inwestycji planujemy wzmocnić swoją pozycję na rynku e-commerce, a także szeroko rozwinąć świadczenie usług magazynowania towarów dla kontrahentów z całego świata. Wierzymy, że wybrana przez nas lokalizacja przyczyni się do rozwoju naszej firmy oraz wzmocni jej działalność na rynku europejskim – mówi Jian Yao, Prokurent w firmie Globalway.Powstanie centrum dystrybucyjnego będzie możliwe dzięki ścisłej współpracy PAIH, Panattoni oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które przygotowały szeroki wachlarz zachęt inwestycyjnych oraz wsparcie przy rozpoczęciu inwestycji.

Jesteśmy wdzięczni instytucjom, które wspierały nasz projekt za zaangażowanie, a przede wszystkim sprawne rozpatrzenie naszego wniosku – dodaje Jian Yao.

Decyzję o wsparciu wydał Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Cieszymy się, że Polska Strefa Inwestycji przyciąga kolejnych inwestorów. Zagraniczne przedsiębiorstwa mają duży wpływ na rozwój regionu i rynku pracy. Przyczyniają się do budowania marki naszego kraju na świecie oraz wspierają lokalne firmy, nie tylko poprzez współpracę, ale także pomoc przy wejściu na zagraniczne rynki – podkreśla Przemysław Sztandera, Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Za wsparcie firmy Globalway w zakresie znalezienia właściwej lokalizacji pod budowę obiektu BTS oraz uzyskanie pozytywnej decyzji o wsparciu wydanej przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną odpowiadała firma Querco Property.

Europejskie Centrum Logistyczne firmy Globalway zlokalizowane w Przejazdowie będzie jedną z największych inwestycji w Polsce Północnej. Jest nam niezmiernie miło, że możemy od początku wspierać rozwój tak dynamicznie rozwijającej się firmy na naszym rodzimym rynku. Decyzja o wsparciu wydana przez PSSE była możliwa dzięki otwartości na współpracę i szybkiej komunikacji z instytucjami takimi jak PAIH oraz PSSE – komentuje Marek Kurzątkowski, Director Industrial Agency w firmie Querco Property.

W podjęciu decyzji inwestycyjnej Globalway wsparła również Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Gdańskie centrum dystrybucyjne Globalway to przykład projektu, który zaczęliśmy i skończyliśmy obsługiwać w trakcie „korona-kryzysu”. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc spółce w rozszerzeniu działalności w Polsce. Mamy też nadzieję, że Globalway to nie ostatni projekt z Chin zwieńczony decyzją inwestycyjną w tym roku. Liczba projektów chińskich obsługiwanych przez PAIH rośnie, przede wszystkim w przemyśle i produkcji, ale również w dystrybucji. Duże centra globalnych firm napędzają rynek e-commerce w Europie - chcemy, żeby Polska była ważnym ogniwem w tym łańcuchu - mówi Grzegorz Słomkowski, Członek Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w tym roku już 17 decyzji o wsparciu, a od początku wejścia w życie ustawy o wspieraniu nowych inwestycji - 66. Łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych to ponad 1 962 mln zł oraz 8 968 nowych i utrzymanych miejsc pracy.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij