Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
9 lipca 2020

Współpraca PAIH i resortu finansów

- Podniesienie jakości obsługi podatników, wspieranie i rozwój stabilnego otoczenia inwestycyjnego oraz współpraca na rzecz rozwijania działalności gospodarczej w Polsce, to główne cele deklaracji o współpracy.
- Dokument podpisali minister finansów Tadeusz Kościński oraz Grażyna Ciurzyńska, kierująca Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH).
- Deklaracja to odpowiedź na postulaty zgłaszane przez przedsiębiorców.

- Zależy nam na tworzeniu w Polsce przyjaznego klimatu dla nowych przedsięwzięć i inwestycji. Dzisiejsza deklaracja o współpracy to kolejny krok mający na celu podniesienie jakości obsługi podatników oraz wypracowanie i podtrzymanie partnerskich i przyjaznych relacji między administracją skarbową, a jej "klientami" - powiedział szef MF. - To także dowód na to, że wsłuchujemy się w potrzeby rynku i skutecznie na nie odpowiadamy - dodał.
Nasze relacje z inwestorami są partnerskie. Wiemy, jakie mają potrzeby dlatego stale aktualizujemy i dostosowujemy ofertę. Naszym celem jest minimalizowanie barier w prowadzeniu działalności inwestycyjnej nad Wisłą. Dzięki temu mamy wysokojakościowe projekty, które wspierają rozwój Polski i nas wszystkich. Cieszę się, że mamy sojusznika w resorcie finansów – mówi Grażyna Ciurzyńska, p.o. prezes PAIH.Jakie są zakładane efekty współpracy?
 
- Celem deklaracji jest stworzenie platformy współpracy, która będzie służyła promocji i rozwojowi działalności gospodarczej. Chodzi także  o ułatwienie i zintensyfikowanie inwestycji - podkreślił wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Współpraca obejmuje wymianę doświadczeń i analiz. Chcemy ułatwić inwestorom kontakt z administracją podatkową, poznać ich potrzeby.
 
W efekcie wspólnych działań Ministerstwa Finansów i Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu powstaną kolejne nowoczesne rozwiązania podatkowe, które zwiększą atrakcyjność inwestycyjną naszego kraju. Współpraca może dotyczyć też opracowania oraz rozpowszechniania informacji o dostępnych zachętach inwestycyjnych oraz otoczeniu prawno-biznesowym. Wszystko po to, by inwestowanie w Polsce było jeszcze łatwiejsze.

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). To pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju.
 

Galeria zdjęć:Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij