Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Wydarzenia
Strona główna > Wydarzenia
2 czerwca 2020

MIPIM 2020

Cannes, Francja
UWAGA: Termin wydarzenia został zmieniony:
Targi MIPIM 2020 zostały przełożone z 10-13 marca na 2-5 czerwca, z powodu rosnących obaw związanych z koronawirusem (Covid-19).

Od 2 do 5 czerwca potrwa najważniejsze wydarzenie branży nieruchomości - MIPIM 2020 - międzynarodowe targi i konferencje poświęcone inwestycjom w nieruchomości biurowe, mieszkaniowe, magazynowe, komercyjne i alternatywne. Tematem przewodnim tegorocznej, 31. edycji MIPIM jest "The Future is Human" - "Przyszłość to Człowiek". W jednym z paneli dyskusyjnych wystąpi przedstawiciel PAIH.

MIPIM-2020


MIPIM co roku gromadzi blisko 27.000 kluczowych graczy z ponad 100 krajów, w tym głównie fundusze inwestycyjne i instytucje finansowe, korporacje inwestujące w nieruchomości, władze miast i regionów, deweloperów, architektów, generalnych wykonawców i międzynarodowe agencje doradcze. MIPIM w liczbach to:

  • 26 800 profesjonalistów związanych z rynkiem nieruchomości
  • 6 400 inwestorów
  • 4 500 deweloperów
  • 1 200 najemców
  • 560 przedstawicieli władz miejskich i lokalnych. Udział potwierdzili m.in. Prezydent Warszawy, Łodzi, Poznania, Katowic oraz Wiceprezydenci Gdyni, Gdańska, Wrocławia i Krakowa.
  • 480 keynote speakerów i prelegentów.


"CEE Investment Summit", który odbędzie się 10 marca, 2020r. otworzy cykl debat poświęconych potencjałowi i kondycji rynku inwestycyjnego w Polsce. Partnerem szczytu jest Skanska CDE i CTP Invest.

O potencjale Śląska w panelu dyskusyjnym zorganizowanym przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną opowiedzą m.in. przedstawiciel Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Jan Kamoji-Czapiński, dyrektor Centrum Inwestycji Strategicznych, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Wojciech Kałuża i Dominik Leszczyński, prezes DL Invest Group.

Na zaproszenie miasta Łodzi do Cannes przyjedzie światowej sławy architekt Daniel Libeskind, który weźmie udział w prezentacji 11 marca o godz 10:30 -11:30 i opowie o nowej wizji miasta.

To nie jedyne polskie wątki w programie MIPIM 2020. Od 1991 r. targom towarzyszy międzynarodowy konkurs MIPIM Awards, który honoruje najbardziej innowacyjne i prestiżowe, unikatowe w skali światowej nieruchomości. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali MIPIM Awards, która odbędzie się w czwartek 12 marca 2020 r. o godz. 18.30 w Grand Auditorium Palais des Festivals w Cannes.

Z radością informujemy, że w tegorocznej edycji po raz pierwszy w blisko 30-letniej historii tego konkursu do finału zakwalifikowały się aż trzy polskie projekty. Są to:

  • MONOPOLIS (projekt: Rafał Grzelewski (główny architekt) i architekci pracowni Grupa 5, deweloper: Virako) - w kategorii BEST MIX-USE DEVELOPMENT
  • ELEKTROWNIA POWIŚLE (projekt: architekci z APA Wojciechowski, deweloper: White Star Real Estate) - w kategorii BEST OFFICE AND BUSINESS DEVELOPMENT
  • GRANARIA (projekt: RKW Architektur+, Kwadrat Studio Architektoniczne, Mąka, Sojka Architekci, deweloper: Immobel Group) - w kategorii BEST URBAN PROJECT


Podczas wszystkich czterech dni targowych najbardziej oczekiwane polskie projekty m.in. z Warszawy, Krakowa, Katowic i obiekty magazynowe będzie można zobaczyć na dużym ekranie usytuowanym przed Pałacem Festiwalowym.

MIPIM 2020 otworzy były prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Podzieli się on swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi przyszłości i pomysłami na temat rozwiązywania problemów, przed którymi stoimy w XXI wieku.

Wśród keynote speakerów MIPIM 2020 będzie m.in. Steve Woźniak, współtwórca firmy Apple, która zrewolucjonizowała świat technologii.

Gościem specjalnym MIPIM 2020 będzie  światowej sławy projektant Philippe Starck, twórca idei "projektu demokratycznego". Ma on na swoim koncie liczne projekty przedmiotów codziennego użytku, rozwiązania architektoniczne i przestrzenne, a nawet związane z inżynierią morską.

Zapraszamy do udziału w MIPIM 2020.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij